آموزش نصب Play Store روی گوشی‌های Huawei

Huawei Mate 30 Pro

همانطور که آخرین بررسی‌ها نشان داده است، گوشی‌های Huawei بدون داشتن فروشگاه Play Store نیز می‌توانند به خوبی کار کنند اما اگر علاقه زیادی به داشتن آن‌ها روی گوشی هوآوی خود دارید، با آموزش نصب Play Store روی گوشی‌های Huawei با ما همراه باشید.

در حقیقت، با وجود این که به خاطر تحریم‌های آمریکا علیه شرکت چینی هوآوی شرکت گوگل مجبور به قطع کردن خدمات رسانی به گوشی‌های این شرکت شده است، اما کاربران آن‌ها هنوز هم دوست دارند از Google Play Store, YouTube, Gmail و سایر اپ‌ها و خدمات این شرکت بر روی گوشی خود بهره مند باشند. در این راستا، اکنون یک روش جدید برای نصب کردن نرم افزار Google Play بر روی گوشی‌های Huawei پیدا شده است که واقعا کار می‌کند. علاوه بر این، پیشبینی می‌شود که این شیوه بر روی گوشی‌های هوشمند برند Honor نیز عملی باشد. اما در هر صورت، فعلا فقط روی برخی از مدل‌های گوشی‌های هوآوی تست شده است اما اگر شما دارای یک گوشی Honor هستید، می‌توانید این شیوه را تست کنید و نتیجه نهایی را در بخش کامنت‌ها برای ما بنویسید. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

اول از همه، در قدم اول شما نیاز به اپ Chat Partner دارید که از این آدرس می‌توانید آن را تهیه کنید. علاوه بر این، شاید دیگر نیازی به گفتن نداشته باشد زیرا قطعا تا به حال همه‌ی شما از شرایط موجود آگاهی پیدا کرده‌اید اما من هنوز هم علاقه دارم اشاره کنم که این یک روش غیر رسمی است که در حقیقت تحریم‌ها را دور می‌زند. در مرحله بعدی پس از دانلود و نصب کردن این اپ، آن را اجرا کنید. در این قسمت باید روی گزینه Detect Device ضربه بزنید و بعد از آن هم گزینه Repair Now را انتخاب کنید و در نهایت نیز (پس از این که پنجره Device Administrator به نمایش درآمد) گزینه Active را انتخاب کنید.

پس از انجام این مراحل، باید گوشی خود را ریستارت کنید که پس از این باید بتوانید به Google Play Store دسترسی داشته باشید. سپس وارد حساب کاربری گوگل خودتان بشوید و هر اپی که دوست دارید را از گوگل پلی دریافت کنید (اکنون اپ Chat Partner را نیز می‌توانید حذف کنید). با این وجود، باید این نکته را نیز اضافه کنم که اگر پس از انجام دادن تمام این مراحل همچنان مشکل داشتید و یا با خطای “دستگاه شما گواهینامه Play Protect را در اختیار ندارد” مواجه شدید، باید شیوه‌های دیگری که وجود دارد را تست کنید.

البته باید اشاره کنم که آموزش نصب Play Store بر روی گوشی‌های Huawei که توضیح داده شد، بر روی گوشی Huawei P40 Lite تست شده است و به خوبی کار می‌کند. اما برخی دیگر از کاربران دیگر گزارش داده‌اند که مثلا بر روی یک سری از مدل‌ها مانند Huawei P30 خطایی که اشاره کردم را نشان داده است. در هر صورت، از آنجایی که این یک روش غیر رسمی برای دور زدن تحریم‌ها می‌باشد، ممکن است برای بعضی عملی باشد و برای بعضی دیگر خیر. علاوه بر این، حتی اگر کار کند هم مشخص نیست تا چه زمانی پایدار باشد و همچنان به کار کردن ادامه دهد. بنابراین، بهترین کار این است که خودتان این روش را تست کنید و نتیجه‌ی آن را نیز حتما با ما به اشتراک بگذارید تا در صورت عدم نتیجه، به دنباله شیوه‌های جدیدتر برای آموزش دادن به شما باشیم.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.