چطور قابلیت زوم در آیفون و آیپد رو فعال کنیم؟

زوم کردن اپلیکیشن ها در آیفون
چطور قابلیت زوم در آیفون و آیپد را فعال کنیم؟

مواقعی پیش بیاید که در صفحه نمایش آیفونتون قادر به مشاهده جزئیات آن چه که می‌خواهید، نباشید. این جزئیات می‌تواند نوشته روی پیراهن عکس شخصی در اینستاگرام باشد یا یک چاپی در صفحه یک وبسایت. به هر صورت شما باید از ویژگی‌های زوم آیفون در چنین مواقعی استفاده نمایید. برای زوم کردن اپلیکیشن‌ها در آیفون مراحل ساده ای را پیش رو خواهید داشت.

در حالی که یک روش استاندارد و ساده برای زوم کردن یا همان بزرگنمایی برنامه‌هایی خاص وجود دارد، در صورت نیاز به قابلیتی عمومی‌تر در آیفون، می‌توانید تنظیمات برگزیده آن را از طریق منوی Accessibility به انجام برسانید.

نحوه فعال کردن قابلیت زوم در آیفون و آیپد

برای این منظور باید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. در محیط برنامه‌ای که قصد زوم کردن در آن را دارید، دو انگشت خود را در دو سمت قرار دهید.
۲. اکنون انگشتان خود را یک فشار و لمس کوچک داده و آن‌ها را از هم فاصله دهید. با افزایش شکاف بین انگشتان شما، بخشی از صفحه که زیر دستتان و بین آن‌ها قرار دارد، شروع به بزرگنمایی می‌کند.
۳. اگر می‌خواهید بزرگنمایی را تجدید کنید، انگشتان خود را مجدد در بخشی از صفحه قرار داده و عمل فوق را تکرار کنید. به علاوه می‌توانید با دو بار ضربه زدن سریع روی صفحه، به دو بار زوم دسترسی داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: هر آن چه باید درباره WatchOS 6 اپل بدانید.

توجه داشته باشید که این روش بزرگنمایی در همه برنامه‌ها جوابگو نخواهد بود. در سایر موارد باید از منوی Accessibility استفاده نمایید.

زوم کردن در آیفون از مسیر Accessibility

۱. در صفحه اصلی iPhone خود، روی نماد برنامه Setting ضربه زده و آن را باز کنید.
۲. سپس روی بخش General ضربه بزنید تا منوی Accessibility پیدا شده و سپس روی آن ضربه بزنید تا گزینه‌های سفارشی‌سازی باز شوند.
۳. در اینجا روی گزینه Zoom یا همان بزرگنمایی ضربه بزنید که احتمالا در حال حاضر روی حالت خاموش Off قرار دارد.

فعال کردن قابلیت زوم در آیفون
گزینه ی فعال سازی قابلیت زوم در آیفون و آیپد

۴. در منوی بزرگنمایی، روی دکمه کنار آن ضربه بزنید یا آن را بکشید تا به رنگ سبز درآمده و روشن شود.
۵. پس از فعال کردن قابلیت زوم و بزرگنمایی، با دو بار ضربه زدن به وسیله سه انگشت خود در هر نقطه، آن بخش را بزرگنمایی خواهید کرد.
۶. اگر سپس روی برگه “منطقه بزرگنمایی” ضربه بزنید ، می‌توانید “زوم تمام صفحه” یا “بزرگنمایی پنجره” را انتخاب کنید. بزرگنمایی صفحه نمایش، تمام صفحه را به یکباره بزرگنمایی می‌کند ، بدین معنی که شما می‌توانید در هر زمان مشخص بخشی از صفحه را مشاهده کنید. Window Zoom یک پنجره کوچک باز می‌کند که هر چیزی در زیر آن بزرگنمایی خواهد شد. همچنین می‌توانید با فشار دادن نوار در انتهای آن و حرکت انگشت خود ، این پنجره را به اطراف بکشید.

فعال کردن گزینه قابلیت زوم در آیفون
گزینه فعال شده قابلیت زوم در آیفون و آیپد

۷. همچنین دو ضربه زدن با سه انگشت، به شما این امکان را می‌دهد تا اندازه لنز بزرگنمایی را تغییر دهید. به طور مثال اگر به صورت پیش فرض این لنز روی ۵ برابر بزرگنمایی تنظیم شده باشد، می‌توانید آن را به ۱ برابر تقلیل داده و یا به ۱۵ برابر برسانید. اگر از Window Zoom استفاده می‌کنید، می‌توانید سطح زوم خود را با ضربه زدن به نوار در انتهای پنجره زوم تغییر دهید و از منوی ظاهر شده در نوار ابزار استفاده کنید.

مشخص کردن مقدار زوم در آیفون
تنظیم مقدار زوم در آیفون و آیپد
سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...