ساخت اسلاید شو در برنامه Photos گوشی های آیفون

ساختن اسلاید شو یک روش جالب برای مشاهده‌ی عکس‌ها و فیلم‌هایتان از یک سفر یا رویداد همه با استفاده از اپلیکیشن Photos در آیفون شما می‌باشد و هم چنین سفارشی سازی آن‌ها را آسان می‌کند. در ادامه برای آموزش ساخت اسلاید شو در آیفون با آرادمگ همراه باشید.

پس از انتخاب عکس‌هایی که می‌خواهید در این اسلاید شو داشته باشید می‌توانید سرعت، تم و حتی موسیقی مورد نظر خود را برای آن تنظیم نمایید. حتی گزینه‌ای برای استفاده ازموسیقی‌های موجود در کتابخانه iTunes خودتان نیز وجود دارد.

 1. در صفحه اصلی آیفون خود، در برنامه‌ی Photos برنامه‌ای که آیکون شبیه به یک چرخ رنگی را نشان می‌دهد، پیدا کرده و سپس آن را باز کنید.
 2. با استفاده از دکمه‌ی <<Select>> در گوشه‌ی بالا سمت راست صفحه، دو یا چند عکس از عکس‌های خود را انتخاب کنید.
پس از انتخاب عکس ها از دکمه ی اشتراک گذاری استفاده نمایید.
 1. پس از انتخاب عکس‌هایی که می‌خواهید در اسلاید قرار دهید آیکون <<share>> در سمت چپ صفحه نمایش خود را انتخاب کنید. این آیکون شبیه یک جعبه با یک فلش است که از بالای صفحه ظاهر شده است.
دکمه ی Slideshow را انتخاب کنید.
 1. قبل از انتخاب گزینه‌ی <<Slideshow>> در منوی پایین، عکس‌ها را مجدداً بگردید تا مطمئن شوید هر آن چه را که می‌خواهید در اسلایدشو درج کرده‌اید.
 2. دکمه ی <<Slideshow>> (آیکون شبیه به دکمه ی پخش) را انتخاب کنید.
 3. یک اسلایدشو پیش فرض شروع به پخش شدن می‌کند.

نحوه سفارشی ‌سازی یک اسلاید شو از عکس‌ها در iPhone

 1. بعد از انجام مراحلی که بالا گفته شد، در حالی که اسلایدشو در حال پخش است به یک نقطه از صفحه برای دسترسی به منو ضربه بزنید. سپس گزینه‌ی <<Options>> را در گوشه سمت راست پایین انتخاب کنید.
برای شخصی سازی گزینه options را انتخاب کنید.
 1. این کار منوی مربوطه را به شما نشان می‌دهد.

 1. برای تغییر تم، روی گزینه‌ی<<Theme>> ضربه بزنید. در این بخش به عنوان مثال، تم <<Dissolve>> باعث می‌شود که عکس‌ها یا فیلم‌ها به آرامی به عکس یا فیلم بعدی بروند و به همین ترتیب پخش شوند.
photos به شما برای تم پنج انتخاب می دهد که یکی از آن ها Ken Burns است و اسم آن از مستند ساز مشهور الهام گرفته است.
 1. برای تغییر موسیقی، روی گزینه‌ی<<Music>>  ضربه بزنید و یکی از موسیقی‌ها را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید یک موسیقی از iTunes خود را برای اسلاید شو تنظیم کنید.

 1. اگر می‌خواهید که پخش اسلایدشو شما مجدداً تکرار شود، مطمئن شوید که گزینه‌ی <<Repeat>> انتخاب شده و تیک آن به رنگ سبز درآمده است.
 2. نمادهای لاک پشت و خرگوش در نوار کشویی نشان می‌دهند سرعت نمایش به چه صورت تنظیم شود. لاک پشت برای کندتر شدن و خرگوش برای پخش سریع‌تر است.
 3. هنگامی که تمامی تنظیمات دلخواه خود را اعمال کردید، روی گزینه‌ی <<Done>> کلیک کنید و از آن لذت ببرید.

 1. .برای خروج از حالت اسلاید شو نیز مجدداً روی گزینه <<Done>>  ضربه بزنید.
فرانک محبتی
دانشجوی لیسانس نرم افزار.علاقه ی خیلی زیادی به تکنولوژی و صنعت فیلم و سریال همینطور فرهنگ و هنر ودارم:)