چطور از Google Lens برای کپی پیست کردن متن دستی استفاده کنیم؟

Google Lens
Google Lens

همانطور که احتمالا در جریان هستید، گوگل یکی از بهترین و کامل‌ترین ابزارها برای تشخیص متن‌هایی که در دنیای واقعی وجود دارند را در اختیار دارد. این ابزار، Google Lens نام دارد (با اپلیکیشن لنز ایرانسل اشتباه نگیرید) که بسیاری از کارها را راحت‌تر از هر زمان دیگری کرده است.

شرکت گوگل در یکی از آخرین آپدیت‌هایی که مدتی پیش برای Google Lens در دسترس قرار داد، یک ویژگی جدید اضافه کرده است که شاید برخی از کاربران هنوز با آن آشنایی نداشته باشند و ندانند که از وجود چه ویژگی ارزشمند و کاربردی جذابی بی اطلاع هستند. در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که این دستیار دوربینی که توسط هوش مصنوعی هدایت و کنترل می‌شود، اکنون قابلیت copy و paste کردن متن‌های دستی مورد نظر شما را پیدا کرده است و شما در حال حاضر می‌توانید با استفاده از این قابلیت جدیدی که در آپدیت نسخه جدید آن اضافه شده است، یادداشت‌های دستی و یا هر مدرک دیگری که به صورت غیر تایپی و دستی در اختیار دارید را از روی کاغذ به کامپیوتر شخصی خود انتقال دهید و آن‌ها را در سیستم خود مشاهده کنید. روش انجام دادن این کار بسیار بسیار ساده و راحت است. در هر صورت، جای هیچ نگرانی خاصی نیست. چرا که شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از نحوه کپی و پیست کردن متن‌های دستی خود به سیستم و یا گوشی موبایل هوشمند خود با استفاده از ابزار کابردی Google Lens همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادمگ همراه باشید.

آیا می‌دانستید که پس از یکی از آپدیت‌های جدیدی که مدتی پیش گوگل برای ابزار Lens خود در دسترس قرار داد، اکنون شما قادر هستید که با استفاده از آن به سرعت متن‌های مورد نظر خود را از یادداشت‌های کاغذی و یا هر سند و مدرک دیگری که مد نظر دارید، در گوشی موبایل هوشمند و یا سیستم کامپیوتر شخصی خود کپی و پیست کنید تا در زمان خود صرفه جویی کنید؟ اکنون به لطف این آپدیت جدیدی که مدتی پیش برای Google Lens منتشر شده است، به راحتی می‌توانید این کار را بدون هیچ دردسری برای تایپ کردن آن‌ها، به متن دیجیتالی تبدیل کنید و به هر جایی که دوست دارید، انتقال دهید.

برای کپی و پیست کردن متن‌هایی که با دست توشته شده است، شما دقیقا به چه چیزی نیاز دارید؟

برای این که این کار را انجام دهید، چند پیش نیاز لازم دارید که در ادامه هر چیزی که در این زمینه لازم دارید را به شما معرفی و اعلام می‌کنیم.

  1. آخرین نسخه از مرورگر Chrome بر روی سیستم کامپیوتر شخصی خود.
  2. آخرین و جدیدترین نسخه از اپ مستقل Google Lens برای گوشی موبایل هوشمند اندروید و یا حتی iOS خود.
  3. هم در اپ Lens و هم در مرورگر Chrome خود با یک حساب کاربری مشترک و یکسان Log in کنید.

اکنون چطور می‌توان با استفاده از Google Lens متن‌های دست نوشته را کپی و پیست کرد؟

زمانی که مراحلی که در بالا توضیح دادیم را انجام دادید و همه چیز را تنظیم کردید و بر روی هر دو دستگاه خود sign in کردید، مراحل و قدم‌هایی که در ادامه این مطلب برای شما توضیح می‌دهیم را پشت سر بگذارید تا موفق به انجام دادن پروسه کپی و پیست کردن متن‌های دستی خود به گوشی موبایل هوشمند و یا سیستم کامپیوتر شخصی خود شوید.

  1. اپ Google Lens که بر روی گوشی اندروید یا iOS خود نصب کرده بودید را باز کنید و دوربین گوشی موبایل هوشمند خود را بر روی متن دست نوشته مورد نظر خود بگیرید.
  2. از گزینه Select text with Lens که نمایش داده می‌شود، استفاده کنید تا متنی که قصد کپی کردن آن را دارید، انتخاب کنید.
  3. پس از این کار گزینه copy to computer را انتخاب کنید تا با استفاده از مرورگر Chrome، متن مورد نظر شما به سرعت در دستگاه دیگر خود که sign in کرده بودید، پیست شود.

کاربرد این قابلیت این است که به شما اجازه خواهد داد به سرعت متن‌های دست نوشته‌ای که مد نظر خود دارید تا در سیستم خود نیز نگهداری کنید را می‌توانید کپی کنید و در آن پیست کنید تا بر روی لپ‌تاپ و یا سیستم کامپیوتر شخصی و خانگی خود نیز بتوانید از آن استفاده کنید.

فراموش نکنید که همیشه منظم و خوانا بنویسید

نکته بسیار بسیار ضروری و مهمی که در اینجا باید به خاطر داشته باشید، این است که در هنگامی که شما یک متن را منظم و خوانا یاد داشت می‌کنید، Google Lens برای کپی و پیست کردن متن‌های دست نوشته بسیار مفید است و حتی می‌توانیم آن را مفیدترین ابزاری که وجود دارد، معرفی کنیم. همانطور که می‌توانید حدس بزنید، Lens برای تشخصی دادن دست خط و یادداشت‌های دست نوشته شما از هوش مصنوعی استفاده می‌کند و در واقع، با استفاده از AI کار می‌کند تا آن‌ها را تشخیص دهد. اما باید توجه داشته باشید که علامه دهر نیست. اگر شما هم دست خط چندان مرتب و خوانایی ندارید و خرچنگ قورباغه یادداشت می‌کنید (مثل خود من)! به احتمال زیاد Lens قادر به تشخیص دادن متن‌های دست نوشته شما نخواهد بود. بنابراین، لازم است که اگر قصد دارید یک متن دست نوشته را یک روز به سیستم خود منتقل کنید و یک نسخه دیجیتالی هم از آن داشته باشید، به خاطر بسپارید که کمی خوش خط‌تر از همیشه بنویسید تا هوش مصنوعی بتواند آن را تشخیص دهد.

آیا شما تجربه استفاده و بهره مند شدن از این ویژگی کاربردی Google Lens را دارید؟ آیا هیچ وقت سعی کرده‌اید که با استفاده از آن متن ‌های دست نوشته خود را به سیستم خود منتقل کنید؟ تجربه کار کردن شما با آن در زبان فارسی چطور بوده است؟ لطفا نظرات خود در رابطه با این موضوع را حتما با ما به اشتراک بگذارید.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.