Google Maps یک آپدیت کاربردی دریافت کرد + نحوه فعالسازی

google maps
google maps

یکی از ایده‌های خوب در حین کار با Google Maps و مسیر یابی، استفاده از هر دو حالت Street View و Live Map به صورت همزمان در لوکیشن شما است تا دید بسیار بهتری نسبت به منطقه‌ای که در آن قرار دارید، به دست بیاورید.

با این وجود، تا به حال شما برای استفاده و بهره‌مند شدن از مزیت‌های هر دوی آن‌ها، باید دائما بین آن‌ها سوییچ می‌کردید و به عبارت دیگر، فقط یکی از آن‌ها می‌توانست در صفحه نمایش نشان داده شود و فعال باشد. اما دیگر این طور نیست. اگر بخواهیم بیشتر در رابطه با این موضوع توضیح دهیم، می‌توانیم بگوییم که به لطف انتشار یک آپدیت جدید برای Google Maps از سوی توسعه دهندگان این اپ در شرکت گوگل ، کاربران این اپ مسیریابی اکنون این قابلیت را در اختیار دارند تا به طور همزمان از Live View و Street View در کنار یکدیگر استفاده کنند. در واقع، این دو حالت اکنون به صورت split screen نمایش داده می‌شوند و هر یک از آن‌ها در یکی از دو نیمه‌ی صفحه، نمایش داده خواهند شد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از نحوه فعال سازی این دو حالت به صورت همزمان در کنار یکدیگر، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادمگ همراه باشید. پس با ما همراه باشید تا هر چه زودتر، بدون معطلی بیشتر به شما نشان دهیم که چطور باید این کار را انجام دهید.

اپ مسیریابی شرکت گوگل به اسم Google Maps علاوه بر توانایی خدمات رسانی به عنوان دستگاه ناوبری در خودروی شما، در کمک به کاربران خود برای پیدا کردن چیزهای جدید هم روز به روز بهتر و بهتر می‌شود. به عنوان مثال، شما اکنون می‌توانید از ویژگی مسیریابی واقعیت افزوده‌ی تقویت شده به عنوان یکی از مفیدترین و کاربردی‌ترین ویژگی‌های مسیریابی استفاده کنید و یا حتی از داخل خود این اپ، یک اسکوتر اجاره کنید و مجبور به استفاده از خودروی شخصی خود هم نباشید. در ادامه، ما لینک تازه‌ترین نسخه Google Maps که در آپدیت جدید خود به شما اجازه می‌دهد از حالت Live View و Street View به طور همزمان به صورت Split Screen استفاده کنید را در اختیارتان قرار می‌ دهیم تا از آن بهره‌مند شوید.

ویژگی نمایش حالت‌های Live View و Street View به صورت Split Screen چطور باید فعال شود؟

صد البته، بدیهی است که برای فعال کردن حالت نمایش این دو ویژگی به صورت Split Screen باید اول وارد گوگل مپس شوید. سپس آدرس و یا لوکیشنی که می‌خواهید را در آن وارد کنید. اکنون فقط باید دستورالعمل‌هایی که در تصاویر و مراحل زیر به شما اعلام می‌کنیم را دنبال کنید و یکی پس از دیگری آن‌ها را پشت سر بگذارید.

google maps
ویژگی Split Screen در Google Maps به شما کمک می‌کند که مسیر خود را بهتر پیدا کنید.
  1. انگشت خود را به مدت چند ثانیه روی یک آدرس یا خیابان بر روی نقشه دو بعدی، نگه دارید و حالت Street View را شروع کنید.
  2. اکنون در گوشه پایین سمت راستِ تصویر یک آیکون جدید مشاهده می‌کنید که دو کمان در جهت مخالف یکدیگر را نشان می‌دهد. روی آن ضربه بزنید.
  3. تصویر Street View اکنون در یکی از نیمه‌های صفحه نمایش کوچک می‌شود و Google Maps نقشه زنده لوکیشنی که در آن قرار دارید را در این نیمه نمایش می‌دهد.
  4. این حالت نمایش، استفاده از Street View در گوشی هوشمند شما را هم ساده‌تر خواهد کرد. نقشه زنده اکنون به شما نشان می‌دهد که کدام یک از خیابان‌ها را با نقشه ۳۶۰ درجه نیز می ‌توانید مشاهده کنید.

در صورتی که می‌خواهید حالت Street View را مجددا به طور کامل و تمام صفحه مشاهده کنید نیز می‌توانید با لمس کردن آیکون کمان این کار را انجام دهید. گوگل این ویژگی جدید را از روز گذشته یعنی دقیقا تاریخ ۱ فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی برابر با ۱۳ بهمن ماه سال جاری هجری شمسی استارت زده است. کسانی که قصد استفاده از این ویژگی مفید و کاربردی جدید در ابزار گوگل مپس دارند، می‌توانند اپ خود را به نسخه ۱۰.۵۹.۱ آپدیت کنند. در صورتی که پس از انجام این کار و آپدیت کردن نسخه خود، آیکون این دو کمان هنوز هم برایتان نمایش داده نشده است، باید منتظر در دسترس قرار گرفتن نسخه رسمی این آپدیت باشید و یا فایل APK آن را به صورت جداگانه بر روی دستگاه خود نصب کنید.

در هر صورت، نکته قابل توجه و مهمی که باید در نظر داشته باشید، این است که این ویژگی ممکن است در همه کشورها و مناطق هم قابل استفاده نباشد. چرا که همین الان هم کشورهای زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که حالت Street View در آن‌ها عمل نمی‌کند. نظر شما درمورد آپدیت جدید گوگل مپس که به شما اجازه می‌دهد به صورت split screen از حالت Street View و Live View به طور همزمان استفاده کنید، چیست؟ لطفا در بخش کامنت‌های این مطلب نظر خود را در این زمینه برای ما یادداشت کنید و لطفا بگویید که آیا شما موفق به امتحان کردن آن در حین جست و جو برای یک فروشگاه یا آدرس شدید یا نه؟

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.