چگونه رمز عبور وای-فای ذخیره شده را در ویندوز ۱۰ مشاهده کنیم

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]برای مشاهده‌ی یک رمز عبور وای-فای ذخیره شده در ویندوز ۱۰:

برنامه Powershell را اجرا کنید.

دستور “netsh wlan show profile name=”NETWORK” key=clear” را اجرا کنید، به جای عبارت NETWORK نام شبکه‌ی وای-فای خود را وارد کنید.

این روش در کلیه نسخه‌های ویندوز  ۱۰ قابل اعمال می‌باشد.

[/box]

آیا تا به حال پیش آمده است که بخواهید رمز عبور ذخیره شده‌ی شبکه وای-فای خود را در ویندوز ۱۰ مشاهده کنید؟ با آرادمگ همراه باشید تا شما را با یک روش بسیار ساده برای انجام این کار آشنا کنیم.

ویندوز ۱۰ رمزهای عبور وای-فای را از طریق برنامه Settings یا کنترل پنل برای شما نمایش نمی‌دهد. با این وجود، هنوز هم می‌توانید رمز عبور خود را با استفاده از کنسول Powershell با استفاده از دستوراتی ساده و به صورت متن مشاهده کنید.

اگر با رابط‌ های کاربری خط فرمان و دستورات آن ها آشنایی ندارید نگران نباشید چرا که در این جا فقط و فقط لازم است که یک دستور ساده را تایپ کنید. با باز کردن برنامه‌ی PowerShell (در منوی استارت نام آن را جستجو کنید) شروع کنید. یک پنجره ی کنسول برای شما باز خواهد شد.

در این پنجره، دستور زیر را تایپ کنید. در این دستور باید به جای عبارت NETWORK نام برودکست (SSID) شبکه وای-فای خود را جایگزین کنید.

netsh wlan show profile name="NETWORK" key=clear

دستور نمایش رمز عبور وای-فای

برای اجرای دستور کلید Enter را فشار دهید.

اکنون لیستی از اطلاعات را مشاهده خواهید کرد که جزئیاتی را در مورد کلیه ویژگی های اتصال وای-فای برای شما نمایش می‌دهد. به دنبال عنوان <<Security settings>> بگردید. در این جا ، یک بخش به نام <<Key Content>> را مشاهده خواهید کرد که رمزعبور ذخیره شده ی شما را به سادگی و به صورت متن نمایش خواهد داد.

اکنون می توانید پنجره‌ی برنامه‌ی Powershell را ببندید ، تا از مشاهده ی رمز عبورتان توسط افراد دیگر بپرهیزید. اگرچه این فرایند به گونه ای نیست که به صورت مستقیم و حسی بتوانیم آن را انجام دهیم، اما پس از فهمیدن دستور مورد نظر، دریافت رمز عبور ذخیره شده برای شما به یک عملیات بسیار ساده تبدیل خواهد شد. همچنین قادر خواهید بود تا بسیاری از ویژگی های دیگر اتصال وای-فای، از جمله تنظیمات امنیتی در حال استفاده و نوع وای-فای خود را نیز مشاهده کنید.

فرانک محبتی
دانشجوی لیسانس نرم افزار.علاقه ی خیلی زیادی به تکنولوژی و صنعت فیلم و سریال همینطور فرهنگ و هنر ودارم:)