بتای HarmonyOS ۲.۰ بر پایه فریمورک اندروید طراحی شده

هوآوی
هوآوی

شرکت هوآوی نسخه بتای سیستم عامل اختصاصی خود به اسم HarmonyOS ۲.۰ را در اوایل ماه جاری میلادی برای تعداد محدود و اندکی از دستگاه‌های خود در دسترس قرار داد. اما اکنون جزئیات جدیدی از این سیستم عامل مشخص شده که به شباهت بسیار زیاد آن به اندروید اشاره می‌کنند.

در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که یک توسعه دهنده تصمیم گرفته است که کمی بیشتر در این سیستم عامل عمیق شود و با دقت آن را مورد بازبینی و بررسی قرار دهد تا حتی از ریزترین جزئیات آن هم به خوبی آگاهی پیدا کند. هدف اصلی و نهایی وی از انجام دادن این کار این است که ببیند سیستم عامل جدید پیش روی شرکت هوآوی دقیقا درمورد چیست. آن طور که از شواهد امر پیدا است، این سیستم عامل شباهت بسیار زیادی به اندروید دارد و انگار یک روح در دو کالبد مختلف هستند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پید کردن از چند و چون این ماجرا به طور دقیق، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

هوآوی

کاری که این توسعه دهنده انجام داده، این بوده است که: اول از همه، یک اپ بسیار ساده و ابتدایی به اسم Hello World را در محیط یک نسخه قدیمی از سیستم عامل اندروید به اسم KitKat (نسخه ۴.۴) طراحی و اجرا کرده است و سپس همین پیام را در یک ماشین مجازی که نسخه جدیدی از سیستم عامل اندروید را اجرا می‌کند (تصویر سمت چپ) و همینطور یک ماشین مجازی که نسخه بتای سیستم عامل پیش روی شرکت هوآوی به اسم HarmonyOS ۲.۰ را احرا می‌کند (تصویر سمت راست)، ایجاد کرد. به نظر می‌رسد که این یک کار تکراری باشد که توسط ابزار مختلفی انجام شده است اما نتیجه‌ای که حاصل شده، این بوده که نتیجه و خروجی هر دو سیستم عامل کاملا مشابه و یکسان با یکدیگر بوده است و این پیغام که روی صفحه، نمایش داده شده، فقط به جای اندروید ، اسم HarmonyOS را ذکر کرده است.

علاوه بر این، توسعه دهنده مورد نظر ما موفق شده که پارتیشن سیستم را هم باز کند. نتیجه‌ی این کار، فقط این تئوری را تایید کرد که سیستم عامل پیش روی اختصاصی شرکت هوآوی که HarmonyOS نام دارد، بر پایه فریمورک اندروید طراحی و ساخته شده است. بر اساس اظهارات خود مدیران اجرایی شرکت هوآوی ، AOSP (پروژه اوپن سورس اندروید یا Android Open Source Project) نقش یک الگو برای چیزی است که HarmonyOS و نسخه بتای ۲.۰ آن در حال تلاش برای دست پیدا کردن به آن هستند. اگر بخواهیم دقیق ‌تر توضیح بدهیم، می‌توانیم بگوییم که این یعنی نسخه بتای ۲.۰ کنونی این سیستم عامل ممکن است بر پایه اندروید طراحی، ساخته، پیاده سازی و اجرا شده باشد، اما به احتمال بسیار زیاد در آینده وقتی که به تکامل بیشتری دست پیدا کند، به فریمورک اختصاصی خودش منتقل خواهد شد و دیگر چنین شباهت زیادی به اندروید نخواهد داشت. به هر حال، باید منتظر باشیم و ببینیم در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد و واکنش مردم به این سیستم عامل چطور خواهد بود.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.