Petal Search اپ جدید هوآوی، جایگزین Google Search است

آیا واقعا هیچ شرکت دیگری را در دنیا سراغ دارید که دولت آمریکا و مدیریت دونالد ترامپ مانند Huawei با آن رفتار کرده باشند؟ و آیا هیچ شرکت دیگری را هم سراغ دارید که مانند هوآوی اینچنین ایستادگی کرده باشد؟ Petal Search نماد جدیدی از مقاومت هوآوی به شمار می‌رود.

سال گذشته به خاطر تحریم‌های شدید و ناعادلانه‌ای که دولت ترامپ برعلیه شرکت هواوی تصویب کرد، این شرکت از دسترسی پیدا کردن به مواد و لوازم اولیه خود در آمریکا که ۱۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ برای آن‌ها هزینه کرده بود، منع شد. علاوه بر این، تحریم‌های دولت آمریکا اجازه‌ی دسترسی پیدا کردن هواوی به Google Play Services را نیز قطع کردند تا بدین ترتیب نسخه‌ی بین المللی گوشی‌های این شرکت از نعمت در اختیار داشتن اپ‌ها و خدمات گوگل محروم شوند. البته این شرکت نیز به شیوه‌های مختلف واکنش متقابل خودش را به این تحریم‌ها نشان داده و تقریبا جبران کرده که یکی از این کارها، تحریم کردن اپ‌های گوگل در کشور چین است. به هر حال علیرغم تمام این کش مکش‌ها، شرکت هوآوی هنوز هم موفق بود که سال گذشته فروش گوشی‌های هوشمند خودش را ۱۷ درصد افزایش دهد و فروش آن‌ها را به ۲۴۰ میلیون دستگاه برساند تا بدین ترتیب حتی از شرکت اپل هم عبور کند و تبدیل به دومین سازنده بزرگ فعال در صنعت گوشی‌های موبایل شود. با این وجود، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حال حاضر هوآوی به دنبال این است که هر چه زودتر راهی پیدا کند تا بتواند چیپست‌های پیشرفته‌ی خودش را تولید کند (زیرا اخیرا پس از این که آمریکا به مدت یک سال دیگر نیز تحریم‌های این شرکت را تمدید کرد، به تمام شرکت‌های سازنده پردازنده و چیپست دستور داد تا هیچ قطعه‌ای برای هوآوی تولید نکنند). با این حال، اکنون هوآوی یک راه جدید پیدا کرده است تا جایگزین Google Search کند تا بدین ترتیب گوشی‌های خودش را قادر سازد که اپ‌هایی که توسط توسعه دهندگان آمریکایی ساخته شده‌اند را اجرا کنند. بر اساس گزارش جدید Forbes، اپ Petal Search اکنون در فروشگاه اختصاصی خود هوآوی به اسم AppGallery قابل دسترس شده است. این اپ قابلیت پیش بینی کردن روزانه‌ی آب و هوا دارد، و خواندن اخبار مهم روز را نیز به شما پیشنهاد می‌دهد و همچنین می‌تواند گزارش زنده‌ی مسابقات ورزشی را نیز به صورت اعلان به شما ارائه دهد و یا تعداد زیادی از قابلیت‌های دیگر.

زمانی که شما قصد مسافرت کردن داشته باشید، می‌تواند میلیون‌ها هتلی که در سراسر دنیا وجود دارد را جست و جو کند و یا اطلاعات پرواز و سفرها را به مقصد توریستی‌ترین مکان‌های دنیا بررسی کند. با این حال، یکی از ویژگی‌های جذاب و هیجان انگیز Petal Search این است که به کاربران اجازه می‌دهد که اپ‌های مورد علاقه خود را جست و جو کنند و آن‌ها را بر روی گوشی خود نصب کنند. اما در صورتی که موفق به پیدا کردن یک اپ به خصوص در AppGallery نشدید، Petal Search کار خود را آغاز می‌کند تا یک اپ استورِ ترد پارتی پیدا کند که اپ مورد نظر شما در آن وجود داشته باشد. در هر حال، نتایج جست و جوی شما تنها در غالب یک دگمه‌ی Install برایتان به نمایش گذاشته خواهد شد تا همه چیز به راحتی آب خوردن در دسترس شما قرار داشته باشد.

اسکرین‌ شات‌هایی که از فضای Petal Search توسط Huawei Central به انتشار رسیده است، نشان می‌دهند که اپ‌هایی از قبیل Amazon, Snapchat, Speedtest.net و یا AccuWeather می‌توانند به وسیله‌ی این موتور جست و جو بر روی دستگاه‌های هوآوی نصب شوند. همانطور که تا به حال در مکان‌های مختلف صحبت آن به میان آورده شده است، به نظر می‌رسد که هواوی قصد دارد با اطمینان حاصل کردن از این که فروشگاه اپ‌های آن ایمن‌تر از Google Play هستند، راه خودش را کاملا از گوگل جدا کند. یکی از عواقب این کار هم این است که گوگل در حال پیدا کردن یک رقیب جدی و بسیار بزرگ است که قطعا می‌تواند کسب و کار آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. همانطور که می‌دانید، فروشگاه اپ‌های گوگل از لحاظ امنیت چندان مطمئن نیست که آن را غیر قابل نفوذ و ۱۰۰ درصد ایمن بدانیم اما هوآوی قصد دارد فروشگاهی ایمن‌تر از Google Play راه اندازی کند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.