اینستاگرام از سه قابلیت جدید و رابط کاربری تازه استوری‌ ها پرده برداشت

استوری، یکی از بخش های جدید اینستاگرام می باشد که ماه ها قبل در اختیار کاربران قرار گرفته است. کاربران در این قسمت می توانند تصاویر، ویدئو و متن هایی را برای دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند که به مدت ۲۴ ساعت برای همه قابل رویت می باشد. البته که شما با استفاده کردن از گزینه هایلایت به راحتی می‌توانید که استوری های خودتان را برای همیشه قابل مشاهده کنید. اکنون این شرکت برای راحتی و یا وابستگی بیشتر کاربران از تغییرات جدیدی در این بخش خبر داد.

بنابر گفته مدیران این بخش در کنفرانس F8 فیسبوک، بخش استوری به زودی به سه بخش جداگانه شامل Live، Camera و Create تبدیل می شود. در اولین بخش (Live) شما می توانید که پخش زنده از برنامه های خودتان را با دنبال کنندگان به اشتراک بگذارید. Camera استوری به شما این امکان را می دهد که عکس ها و ویدئوهای ۱۵ ثانیه ای را استوری کنید که طبیعتا در این بخش استفاده از ویژگی های بومرنگ، سوپرزوم، فوکوس، ریوایند و غیره ممکن می باشد. اما در بخش Create، اینستاگرام ابزارهای مختلفی مثل پس ‌زمینه‌ های رنگی، انواع قلم و استیکرهای تعاملی مثل نظرسنجی و سؤال را در اختیار کاربران قرار می دهد تا استوری های متن محوری را تولید کنند.

بنابر گفته مسئولان این شرکت، در آینده نزدیک این تغییرات در رابط کاربری اپلیکیشن برای سراسر کاربران جهان اعمال خواهد شد. اگرچه همین حالا نیز چند قابلیت جدید دیگر نیز به این بخش از نرم افزار اضافه شده و برای مثال کاربران آمریکا به کمک استیکرهای Donation، می توانند کمک های مالی مختلفی را جمع آوری کنند. کسب و کارهای بزرگ با استفاده کردن از این استیکرها می توانند که کلیه عایده حاصله از فروش خود را به سازمان های مردم نهاد یا خیریه اختصاص دهند. Shopping from Creators یکی دیگر از قابلیت های جدید اینستاگرام می باشد که البته مخصوص اینفلوئنسرها طراحی شده است. به کمک این ویژگی این افراد می‌توانند کالاهای خود را مستقیما به فروش برسانند.

بنابر گفته رسمی اینستاگرام Shopping from Creators به زودی در دسترس تعدادی بیشتری از اینفلوئنسرها قرار خواهد گرفت. البته در حال حاضر برندهای نایکی، آدیداس، بربری، پرادا، زارا و H&M برای فروش کالاهای خود از طریق استوری با این شبکه اجتماعی بزرگ همکاری می کنند.