Instagram اکنون قابلیت تماس تصویری تا ۵۰ نفر پیدا کرده است

همانطور که هفته‌ی گذشته نیز گزارش‌های زیادی در این زمینه به انتشار رسیده بود، Facebook در میان رونق پیدا کردن برنامه‌ها و اپ‌های تماس تصویری در سراسر دنیا در دوره‌ی پاندمی ویروس کرونا، Messenger Rooms را در این اپ راه اندازی کرد تا تعداد زیادی از مردم بتوانند به صورت همزمان با تعداد زیادی از دوستان خودشان تماس تصویری برقرار کنند. این کار و اقدامات مشابه از سوی توسعه دهندگان مختلف دیگر، برای اولین بار پس از این که شیوع و گسترش بیماری COVID-19 مردم را مجبور به خانه نشینی کرد، صورت پذیرفت تا بدین ترتیب آن‌ها با ماندن در خانه بر ارتباط از طریق فضای مجازی و اینترنت روی بیاورند تا بدین وسیله با دوستان خود همچنان ارتباط برقرار کنند و یا تحصیلات و کارهای خود را ادامه دهند. اکنون Instagram نیز که محدودیت‌های زیادی در تماس ویدئویی داشت، می‌تواند به شما کمک کند تا به طور همزمان با تعداد زیادی از دوستان خود تماس تصویری برقرار کنید. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که یکی از اپ‌های دیگر Facebook به اسم Instagram اکنون قابلیت پشتیبانی از Messenger Rooms پیدا کرده است که به شما اجازه‌ی برقرار کردن تماس تصویری تا تعداد ۵۰ نفر می‌دهد. این موضوع، روز گذشته توسط حساب کاربری رسمی این شبکه‌ی اجتماعی در Twitter اعلام شد. برای این که از این قابلیت جدید استفاده کنید و با Instagram با دوستان خود تماس تصویری برقرار کنید، به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید. در ابتدا باید صفحه‌ی پیام‌های خود را باز کنید. سپس بر روی آیکون ویدئو چت که در بالای صفحه نمایش داده شده، ضربه بزنید و سپس گزینه‌ی جدید Create Room که در آپدیت جدید اینستاگرم اضافه شده است را انتخاب کنید. پس از این که Create Room را انتخاب کردید، از آنجا می‌توانید انتخاب کنید که به کدام یک از دوستان خود دعوت ارسال کنید و سپس لینک روم خود را کپی کنید و آن را حتی با تعداد بیشتری از مردم و دوستان خود به اشتراک بگذارید تا بدین ترتیب وارد روم شما شوند و از برقراری تماس تصویری با یکدیگر لذت ببرید.

به هر حال، Instagram در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی محسوب می‌شود که میلیاردها نفر عضو دارد و در طی چند سال اخیر در کشور ما هم کاربران بسیار زیادی داشته است که تعداد زیادی از آن‌ها به وسیله حساب کاربری خود اقدام به راه اندازی کسب و کارهای مجازی کرده‌اند و از این طریق کسب درآمد می‌کنند. اضافه شدن چنین ویژگی‌هایی قطعا می‌تواند به افزایش محبوبیت این شبکه‌ی مجازی گسترده کمک بسیار زیادی کند تا کاربران آن روز به روز بیشتر و بیشتر شوند و از قابلیت‌های جدیدی که به طور دائم به آن اضافه می‌شود، استفاده کنند و لذت ببرند.

همچنین مدتی پیش بود که اینستاگرام یک ویژگی جدید دیگر به اسم Guides را نیز معرفی کرد که یکی دیگر از ویژگی‌های جدید این شبکه‌ی اجتماعی محبوب به شمار می‌رود که به یک سری از حساب‌های کاربری منتخب اجازه می‌دهد که راهنمایی‌هایی در زمینه‌های مختلف منتشر کنند که مشابه مقاله‌های مرسوم هستند. اولین راهنمایی‌ها یا بهتر است بگوییم دستورالعمل‌ها که بر روی این پلتفرم در دسترس قرار داده شدند، با هدف تمرکز بر روی کمک به سلامت کاربران تهیه و تنظیم شده بودند. به عنوان مثال، بنیاد پیشگیری از خودکشی در آمریکا، اکنون دو دستورالعمل درمورد سلامت ذهن و روان در حساب کاربری خودش دارد که یکی از آن‌ها درمورد سلامت روان و COVID-19 است تا آگاهی‌های بیشتری در زمینه بحران‌های روحی در زمان وجود ویروس کرونا در اختیار مردم سراسر دنیا قرار دهد. بدین ترتیب، شما از این طریق می‌توانید استراتژی‌ها، شیوه‌ها و روش‌های ارزشمندی در جهت حفظ و نگهداری از سلامتی خود یاد بگیرید و متعاقبا آن‌ها را در اختیار سایر کاربران قرار دهید و یا خودتان یافته‌های خود را با آن‌ها در میان بگذارید.

علاوه بر این، قبل از اضافه کردن این قابلیت، Instagram در میانه ماه آوریل گذشته بر روی پشتیبانی کردن و حمایت از کسب و کارهای کوچک تمرکز کرد که در طی شیوع و فراگیری ویروس کرونا با ضرر و زیان‌های زیادی مواجه شده بودند. اینستاگرام کاری کرد تا پیدا کردن این دسته از حساب‌های کاربری برای کاربران راحت‌تر باشد و  به راحتی بتوانند آن‌ها را پیدا کنند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.