ویژگی جدید Google Pixel مشخص شد

ظاهرا به نظر می‌رسد که شرکت گوگل تصمیم گرفته که برای اضافه کردن ویژگی های جدید به گوشی‌های سری Google Pixel خود بر اساس یک ریتم و آهنگ منظم عمل کند که می‌تواند یک تصمیم بسیار جالب و هیجان انگیز برای کاربران گوشی‌های هوشمند این شرکت باشد.

بر اساس تصمیمات جدیدی که شرکت گوگل برای ایجاد کردن تغییر و تحول‌های تازه در روند کاری خود گرفته است، هر سه ماه یک بار یک آپدیت امنیتی جدید برای گوشی‌های Google Pixel خودش در دسترس قرار خواهد داد (که شاید در نگاه اول نسبت به تعداد زیادی از گوشی‌های بازار که هر ماه یکی از این آپدیت‌های جدید را دریافت می‌کنند، کند و آهسته به نظر برسد اما به ادامه توجه داشته باشید). این آپدیت‌های امنیتی که هر سه ماه یک بار قرار است برای گوشی‌های Google Pixel در دسترس قرار داده شوند، هر بار دارای یک سری ویژگی جدید نیز خواهند بود که می‌توانند تغییرات جدیدی به گوشی‌های این سری اضافه کنند. بسیار منظم و شسته رفته به نظر می‌رسد؛ این طور نیست؟ در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

خب، بیایید ببینیم این بار این ویژگی های جدیدی که به گوشی‌های سری Google Pixel اضافه شده است، دقیقا چیست. اول از همه، ویژگیِ باتری تطبیق پذیر وجود دارد که برای گوشی Pixel 2 و مدل‌های جدیدتر در دسترس قرار داده شده است. این ویژگی پیش بینی می‌کند که چه زمانی باتری گوشی شما به اتمام خواهد رسید و همچنین فعالیت‌هایی که در بکگراند در حال انجام شدن هستند را به شدت کاهش خواهد داد تا بدین ترتیب، یک جورایی، زمان به اتمام رسیدن باتری گوشی را به تاخیر بیاندازد. با این وجود، انتظار نمی‌رود که این ویژگی جدید (هر چند که در موثر بودن آن هیچ شکی نیست) باعث شود طول عمر باتری گوشی Pixel 4 که دارای یک باتری پرمصرف است، به طور معجزه آسایی افزایش چشمگیر و قابل توجهی پیدا کند زیرا این فقط یک تغییر نرم افزاری ساده است که در هر حال، تغییری در ظرفیت باتری ایجاد نمی‌کند و فقط یک سری بهینه سازی انجام می‌دهد.

بعد از آن، اپ Clock وجود دارد که یکی دیگر از ویژگی های جدید گوشی‌های Google Pixel به شمار می‌رود. این اپ به شما کمک می‌کند تا با تنظیم کردن یک برنامه خواب منظم و رصد کردن فعالیت‌هایی که در هنگام به رخت خواب رفتن انجام می‌دهید، یک برنامه خواب منظم داشته باشید. واقعا اگر پس از به رخت خواب رفتن همچنان بیدار بمانید، یک خلاصه وضعیت دریافت خواهید کرد که به شما درمورد این که چه مقدار بیدار بودید و وقت خود را در چه اپ‌هایی سپری کردید، اطلاع خواهد داد. کاملا واضح است که در حال حاضر عده بسیار زیادی از مردم وجود دارند که نیاز دارند گوشی هوشمند آن‌ها کمی بیشتر مراقب سلامتی آن‌ها باشد و فعالیت‌های آن‌ها را تحت نظر داشته باشد.

یکی دیگر از ویژگی‌ های جدید گوشی‌های Google Pixel که پس از آپدیت امنیتی اخیر به آن‌ها اضافه شده است، اپ Recorder است که اکنون به شما این اجازه را خواهد داد که صداهای ضبط شده را شروع کنید، متوقف کنید و یا از میان آن‌ها به جست و جو کردن بپردازید که این کار از طریق دستیار صوتی Google Assistant هم قابل انجام دادن است. حتی اگر بخواهید، می‌توانید یک نسخه از آن‌ها را در Google Docs نیز ذخیره سازی کنید. علاوه بر این، اپ Personal Safety نیز در حال راه پیدا کردن بر روی تمام دستگاه‌های سری Pixel است تا از وضعیت انحصاری خود که فقط در Pixel 4 در دسترس قرار داشت، خارج شود. تشخیص دهنده‌ی تصادف اتوموبیل نیز اکنون به گوشی‌های Pixel 3 راه پیدا کرده است اما با این وجود، این قابلیت هنوز برای تمام زبان‌ها و یا کشورهای دنیا در دسترس قرار نخواهد داشت.

تمام این ویژگی های جدید گوشی‌های سری Google Pixel به همراه تعداد زیادی ویژگی و قابلیت‌های دیگر به عنوان بخشی از آپدیت جدید ماه ژوئن این سری از گوشی‌ها در حال عرضه شدن هستند که البته بدیهی است دارای پچ امنیتی جدید ماه ژوئن نیز هستند. طبق روال رایج آپدیت‌های گوگل، انتظار داریم که این آپدیت جدید نیز در طی چند روز (یا حتی چند هفته) آینده در دسترس تمام کاربران قرار داده شود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.