اپ Google Photos چند ویژگی جدید دریافت کرده است

Google Photos
google photos

اپ Google Photos در حال ایجاد کردن یک سری تغییر و تحولات جدید در رابط کاربری خود است و اکنون نسخه جدید آن هم برای کاربران iOS و هم اندروید در حال عرضه شدن می‌باشد. همانطور که می‌دانید، هدف ساختن این اپ، کمک کردن به سازماندهی عکس‌های کاربران بود.

در حال حاضر، گزارش‌های گوگل درمورد اپ Google Photos حاکی از این است که این روزها بیش از یک میلیارد نفر در ماه از این اپ استفاده می‌کنند و این شرکت نیز اخیرا در یکی از یادداشت‌های خود درمورد آن چنین نوشته است که: “در طی چند سال گذشته، ما شاهد و ناظر این موضوع بودیم که وقتی کاربران نیاز به یادآوری و یا زنده کردن یک احساس نوستالژیک دارند، از Google Photos استفاده می‌کنند. در حال حاضر Google Photos اهمیتی بیشتر و فراتر از یک اپ برای سازماندهی عکس‌های کاربران پیدا کرده است. اکنون این اپ منزلگاه خاطرات زندگی شما شده است”. در ادامه با آرادمگ همراه باشید.

اولین ویژگی جدیدی که پس از آپدیت کردن این اپ کاملا قابل احساس خواهد بود، ایجاد شدن یک آیکون جدید (اما در عین حال کاملا آشنا) برای این اپ می‌باشد. گوگل درمورد این تغییر ظاهری چنین توضیح داده است که: “ما در اصل آیکون گوگل فوتوز را پس از یک دوره معین طراحی کرده بودیم تا یادآورد دوران کودکی باشد و یک حس نوستالژیک داشته باشد. امروز ما این آیکون را تازه سازی و ساده‌تر کرده‌ایم و در عین حال، آن شکل فرفره بادیِ آشنای آن را نیز حفظ کردیم تا همچنان تداعی کننده خاطرات گذشته برای شما باشد”.

در حقیقت، تمرکز و توجه اصلی در طراحی مجدد این اپ کاربردی و محبوب این بوده است که به شما کمک کند آن تصاویر ارزشمندی که در گذشته خاطرات بسیار زیادی با آن‌ها دارید و شما را به گذشته‌های بسیار دور و دراز و یا خاطره‌های بسیار شیرین می‌برند، پیدا کنید. به عنوان مثال، اکنون با این آپدیت جدید بسیار راحت‌تر از گذشته می‌توانید آن خاطرات حضور در جنگل‌های سرسبز شمال کشور در کنار خانواده‌ی خود را قبل از این که سرشماری کیس‌های جدید مبتلا به کرونا، مهم‌ترین رویداد هر روز ما شود، مرور کنید. رابط کاربری جدید این اپ، تصاویر و ویدئوهای قدیمی را به وسط صفحه نمایش می‌آورد و همینطور سه قسمت اصلی این اپ را نیز همچنان در پایین آن نمایش می‌دهد. این سه قسمت اصلی در Google Photos شامل تصاویر، جست و جو و کتابخانه می‌شوند.

همانطور که می‌توانید انتظار داشته باشید، قسمت تصاویر در اپ گوگل فوتوز شامل تمام تصاویر و ویدئوهایی می‌شود که در گوشی شما وجود دارد اما پس از این که مدتی را در بین تصاویر و ویدئوهای خود سپری کردید، متوجه یک سری تغییرات جدید در رابط کاربری این قسمت می‌شوید که شامل تصاویر بندانگشتی بزرگ‌تر، پخش کردن خودکار ویدئوها و همچنین جایگاه سفید رنگ کم‌تر در بین تصاویر و ویدئوها می‌شوند (که به ذخیره سازی انرژی باتری گوشی شما هم کمک می‌کند). علاوه بر این، اکنون در اپ گوگل فوتوز فضای بیشتری به قسمت Memories در بالای صفحه نمایش اختصاص داده شده است. باکس جست و جو نیز اکنون جابجا شده و در مرکز تصویر قرار دارد تا دسترسی سریع‌تر و در عین حال راحت‌تری به آن داشته باشید و بتوانید به سرعت افراد، مکان‌ها و یا سایر چیزهایی که برایتان در زندگی شخصی خود اهمیت زیادی دارند را جست و جو کنید.

سومین قسمت اپ Google Photos کتابخانه نام دارد که شامل گزینه‌هایی مانند آلبوم‌ها، مورد علاقه‌ها، آرشیو، سطل آشغال و گزینه‌های دیگر می‌شود. یکی از ویژگی‌های جدیدی که اکنون به قسمت جست و جو اضافه شده است، دارای یک نقشه می‌باشد که می‌توانید با آن کار کنید و با زوم و یا پینچ کردن به لوکیشن مورد نظر خود بروید. پس از انجام دادن این کار، تمام تصاویر و ویدئوهایی که در این منطقه گرفته شده باشند، برایتان نمایش داده می‌شوند. بنابراین، اگر به عنوان مثال قصد دارید تمام تصاویر، ویدئوها و خاطراتی که سال گذشته در سفر مشهد خود و زیارت حرم امام رضا تجربه کرده بودید را مجددا مرور کنید، کافی است حرم امام رضا را در نقشه پیدا کنید تا به سرعت و با راحتی کامل، خاطرات سفر سال گذشته خود را مرور کنید. خود گوگل درمورد این گزینه گفته است که اگر در هنگام استفاده از دوربین گوشی خود، لوکیشن آن را روشن کنید، از گزینه Location History استفاده کنید و یا حتی خودتان به صورت دستی پس از گرفتن تصاویر و ویدئوهای خود، به آن‌ها لوکیشن اضافه کنید، همه‌ی آن‌ها به طور کاملا خودکار مرتب می‌شوند و بر اساس لوکیشنی که قرار داشته‌اند، نمایش داده می‌شوند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.