آپدیت جدید Chrome برای اندروید دارای یک ویژگی جذاب خواهد بود

Google Chrome
Google Chrome

خبرهای جدید حاکی از این است که گوگل در حال تست کردن یک ویژگی جدید برای اپ مرورگر Chrome بر روی دستگاه‌های اندروید می‌باشد که می‌تواند به شدت تجربه کاربران از کار کردن با آن را در آپدیت جدید تقویت کند. با آرادمگ همراه باشید.

بر اساس گزارش جدیدی که اخیرا توسط ۹to5google منتشر شده است، یک ویژگی جدید قرار است در آپدیت جدید Chrome به اسم “Download Later” وجود داشته باشد. همانطور که از نام این ویژگی نیز می‌توانید حدس بزنید، کاربران مرورگر Chrome را بر روی دستگاه‌های اندروید قادر خواهد کرد دانلودهای خود را زمانبندی کنند. تنها کاری که کاربر باید انجام دهد، این است که تاریخ و زمانی را که می‌خواهد دانلود را آغاز کند، در این مرورگر برای آغاز کردن دانلود تنظیم کند. علاوه بر این، کاربران مرورگر Chrome برای دستگاه‌های اندروید می‌توانند از ویژگیِ جدید زمانبندی دانلود استفاده کنند تا هر زمانی که اتصال به شبکه‌ی Wi-Fi پیدا شد، دانلود فایل یا فایل‌هایی که انتخاب کرده‌اند، آغاز شود.

نکته قابل توجهی باید در نظر داشته باشید، این است که ویژگی زمانبندی کردن دانلود در نسخه ۸۶ اپ Chrome Canary تست شده است. البته، اگر با اپ Chrome Canary آشنایی کافی ندارید، باید توضیح دهم که یک نسخه کاملا ناپایدار از Google Chrome به شمار می‌رود که شما حتی از Google Play Store نیز می‌توانید آن را بر روی دستگاه اندروید خود چه یک گوشی موبایل هوشمند باشد، چه یک تبلت و چه هر دستگاه اندروید محور دیگری، نصب کنید. بنابراین، در حال حاضر شما می‌توانید با استفاده کردن از جدیدترین نسخه اپ Chrome Canary بر روی دستگاه اندروید خود، از ویژگی زمانبندی دانلود استفاده کنید. سپس نیاز داریم که با دنبال کردن مسیری که در ادامه توضیح داده می‌شود، یک flag را فعال کنید. برای این کار باید اپ Chrome Canary را اجرا کنید و سپس chrome://flags را تایپ کنید. در این قسمت می‌توانید به جست و جو برای پیدا کردن Download Later بپردازید. سپس از منویی که به سمت پایین کشیده می‌شود، سه گزینه را می‌توانید مشاهده کنید. در این قسمت گزینه Enabled را انتخاب کنید و سپس Chrome Canary را یک بار ریستارت کنید.

وقتی که یک بار این مراحل را سپری کنید، هر زمانی که قصد دانلود کردن یک صفحه وب را از طریق Google Chrome داشته باشید، گزینه‌های جدیدی را مشاهده خواهید کرد که می‌توانید از طریق آن‌ها انتخاب کنید که دانلود فایل مورد نظر شما چه زمانی اغاز شود. سه گزینه در این بخش وجود دارد که شامل “Now” و “over Wi-Fi” و همینطور “Pick Date and Time” می‌شوند. اما اگر اهل ریسک کردن نیستید و دوست دارید همه چیز را به صورت رسمی و پایدار تجربه کنید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که منتظر باشید تا این ویژگی جذاب در یک آپدیت جدید به طور رسمی در نسخه پایدار مرورگر Google Chrome در دسترس قرار داده شود تا بتوانید بدون هیچ دردسر و با خیال کاملا راحت و آسوده از این ویژگی جذاب در مرورگر اختصاصی گوگل بر روی دستگاه اندروید خود لذت ببرید.

متاسفانه در حال حاضر هیچ اطلاعات یا جزئیات خاصی در اختیار نداریم که بدانیم این ویژگی جدید دقیقا چه زمانی قرار است در نسخه پایدار مرورگر Google Chrome برای کاربران اندروید در دسترس قرار داده شود اما احتمال این بسیار زیاد است که گوگل قبل از در دسترس قرار دادن ویژگی زمانبندی دانلود در یکی از آپدیت های مرورگر خود، چندین و چند بار آن را مورد تست قرار بدهد و یا یک سری تغییرات جدید به آن اضافه کند که در نهایت، می‌توانند به بهبود تجربه کاربران از کار کردن با این ویژگی جذاب کمک بسیار بزرگی کنند.

شاید دیگر نیازی به توضیح دادن نداشته باشد اما قطعا یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌ها و نقاط قوت اضافه شدن این ویژگی این است که اگر شما قصد دانلود کردن هر نوع محتوایی را از طریق مرورگر Chrome داشته باشید، می‌توانید با تنظیم کردن آغاز روند دانلود در یک زمان خاص، انتخاب کنید که Google Chrome این کار را بدون مصرف کردن عمر باتری و یا استفاده از داده‌های شما، از طریق یک اتصال پایدار به شبکه Wi-Fi انجام دهد. اضافه شدن این ویژگی قطعا باعث رضایت عده زیادی از کاربران خواهد شد. زیرا افرادی مثل خود من، می‌توانند بدون این که تا نیمه شب بیدار بمانند، با انتخاب کردن چند گزینه‌ی ساده دانلود خود را برای آغاز شدن در یک ساعت خاص و پایان یافتن در یک زمان دیگر، به صورت خودکار تنظیم کنند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.