Nokia 8 Sirocco در حال آپدیت شدن به اندروید ۱۰ است

شاید این طور به نظر برسد که با از راه رسیدن نسل جدید گوشی هوشمند Nokia 8 Sirocco که Nokia 8.3 نام دارد، پشتیبانی از این گوشی اکنون کاملا متوقف شده است. اما در دنیای گوشی‌های Android One، شما به مدت دو سال تمام آپدیت‌ها را دریافت خواهید کرد.

در حقیقت، ماجرا از این قرار است که شرکت HMD Global که کار تولید و ساخت گوشی‌های برند نوکیا را برعهده دارد، آپدیت نسخه ۱۰ سیستم عامل اندروید Q را برای کاربران گوشی هوشمند Nokia 8 Sirocco در دسترس قرار داده است. بنابراین، Nokia 8 Sirocco اکنون تبدیل به سومین گوشی این شرکت شده که در این ماه، پس از گوشی‌های Nokia 4.2 و Nokia 3.2 به آخرین نسخه موجود از سیستم عامل اندروید آپدیت شده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر درمورد تغییراتی که به واسطه این آپدیت جدید به گوشی هوشمند Nokia 8 Sirocco اضافه خواهد شد، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

نسخه فریمور جدید این گوشی پس از این آپدیت به V5.120 ارتقاء پیدا خواهد کرد و شما برای آن باید حدود ۱.۴ گیگابایت دانلود کنید. پس از دانلود کردن این آپدیت و نصب آن شما می‌توانید به ویژگی‌های جدید آن از قبیل رابط کاربری جدید، به علاوه حالت Dark Mode سراسری در کل سیستم، سیستم پاسخگویی هوشمند، ژست‌های حرکتی جدید و همچنین کنترل‌های بهبود پیدا کرده برای حریم شخصی و لوکیشن دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این، این بیلد جدید که به واسطه آپدیت جدید ایجاد خواهد شد، سطح پچ امنیتی سیستم عامل اندروید گوشی هوشمند Nokia 8 Sirocco را نیز به آوریل ۲۰۲۰ ارتقاء خواهد داد.

HMD Global طبق روال اخیر خود که در طی چند وقت اخیر در گوشی‌های دیگر خودش نیز پیاده سازی کرده، آپدیت جدید اندروید ۱۰ را برای این گوشی نیز در چند مرحله منتشر خواهد کرد که مرحله اول آن شامل ۳۵ کشور می‌شود. این کشورها Armenia, Australia, Austria, Azerbaijan, Bahrain, Belarus, Belgium, Denmark, Egypt, Finland, Georgia, Germany, Hong Kong, Iceland, India, Iraq, Iran, Jordan, Kazakhstan, Kuwait, Lebanon, Luxembourg, Macau, Mongolia, Netherlands, New Zealand, Norway, Oman, Qatar, Russia, Saudi Arabia, Sweden, Switzerland, United Arab Emirates, Ukraine هستند که اسم کشور ما هم در بین آن‌ها مشاهده می‌شود.

شرکت HMD Global درمورد زمان آپدیت شدن این گوشی و روند دریافت کردن این آپدیت برای کاربران Nokia 8 Sirocco در سراسر دنیا توضیح داده که این روال به این شکل است که ۱۰ درصد از کاربرانی که در کشورهای مرحله اول وجود دارند، امروز به اندروید ۱۰ آپدیت خواهند شد. ما گزارش‌هایی در اختیار داریم که نشان می‌دهند این آپدیت تا اکنون برای کاربران زیادی از کشورهای مختلف از جمله هند و سوئد در دسترس قرار گرفته است. این شرکت نهایتا تا ۲۰ آوریل تمام گوشی‌هایی که در کشورهای مرحله اول قرار داشته باشند را به اندروید ۱۰ آپدیت خواهد کرد. همچنین لیست کشورهای موج دوم که این آپدیت را دریافت خواهند کرد نیز به زودی منتشر خواهد شد. بنابراین، همچنان در طی روزهای آتی نیز با ما همراه باشید تا در جریان آخرین تحولات این آپدیت قرار داشته باشید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.