لغو آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ | چگونه به روز رسانی ویندوز ۱۰ را به حالت تعلیق دربیاوریم؟

لغو آپدیت خودکار ویندوز 10

به روز رسانی خودکار ویندوز ۱۰، ممکن است به دلایل مختلفی برای برخی از کاربران مناسب نبوده و مایل به لغو آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ باشند. در این صورت فرآیند بسیاری ساده‌ای پیش رو داشته و با چند کلیک ساده و جا به جایی میان چند صفحه، می‌توانید این به روز رسانی را از حالت دستی خارج نمایید.

لغو آپدیت خودکار ویندوز ۱۰

ویندوز ۱۰ مایکروسافت اغلب با به روز رسانی‌های بسیار سریع و اتوماتیک همراه است و این چیزی‌ست که غالبا از این نسخه ویندوز شاهد هستیم. اما سرانجام این کمپانی به موازات ارائه آخرین به روز رسانی ویندوز ۱۰، ویژگی جدیدی را عرضه کرده است که به واسطه آن، کاربران این نسخه از ویندوز، می‌توانند به صورت موقت به روز رسانی‌ها را متوقف سازند.

لغو آپدیت خودکار ویندوز 10

البته لازم به ذکر است که مایکروسافت به شما تنها اجازه می‌دهد که این قابلیت را برای کمی بیشتر از یک ماه فعال ساخته و این قابلیتی است که این امکان را فراهم می‌کند تا از به روز رسانی‌های دارای باگ در امان باشید. به عبارتی دیگر لازم است که مراقب زمان و نحوه استفاده خود از این ابزار باشید.

در اینجا فرآیند لغو آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ آورده شده است:

  • بخش تنظیمات Setting را باز کرده و به بخش به روز رسانی و امنیت یا همان Update and Security بروید.
  • روی گزینه به روز رسانی ویندوز یا Windows Update کلیک کنید.

لغو آپدیت خودکار ویندوز 10

  • اولین گزینه ای که در این بخش مشاهده می‌کنید، در صورتی که پیش از این چیزی را فعال نکرده باشید، لغو آپدیت ویندوز ۱۰ برای مدت ۷ روز است.
  • حال اگر می‌خواهید لغو به روز رسانی ویندوز ۱۰ را برای زمانی بیش از ۷ روز به انجام رسانده و فعال سازید، باید دقیقا زیر همین بخش روی گزینه Advanced Options کلیک کنید.
  • به بخش جدیدی برای لغو به روز رسانی منتقل می‌شوید که در آن خواهید توانشت به جای ۷ روز، مدت زمانی تا سقف ۳۵ روز را انتخاب نمایید. به این معنا که می‌توانید ۱۰ روز، ۲۰ روز، ۲۲ روز و حداکثر ۳۵ روز را جهت لغو به روز رسانی خودکار انتخاب نموده و فعال نمایید.

 

به این صورت موفق شده‌اید که به روز رسانی خودکار ویندوز ۱۰ را البته برای حداکثر ۳۵ روز غیرفعال سازید.

پیشنهاد مطالعه:

۱۰ راه برای شخصی سازی منو استارت ویندوز ۱۰

هر آن چه از تغییرات به روز رسانی ۲۰H1 ویندوز ۱۰ می‌دانیم

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...