دوربین Pixel 4 یک آپدیت جدید دریافت کرده است

بر اساس یکی از گزارش‌هایی که اخیرا یکی از منابع معتبر ما به اسم Droid Life به انتشار رسانده است، آپدیت نسخه‌ی ۷.۴.۱۰۴ که برای اپ Google Camera به انتشار رسیده است، یک سری تغییرات جدید به دوربین گوشی هوشمند Google Pixel 4 اضافه کرده است.

اکنون اول از همه، کاربران گوشی هوشمند Google Pixel 4 قادر هستند که پس از آپدیت کردن اپ دوربین گوشی خود، یک نوار مخصوص برای تنظیم کردن زوم دوربین گوشی خود در هنگام فیلم برداری مشاهده کنند که برای زوم کردن می‌توانند از آن استفاده کنند. زمانی که با استفاده از دوربین Pixel 4 در حال فیلم برداری کردن در حالت فول اچ دی با ۳۰ فریم بر ثانیه باشید، این نوارِ زوم می‌تواند تا حد ۸ برابر زوم دیجیتال در اختیار شما قرار دهد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و سایر تغییرات جدیدی که به واسطه‌ی این آپدیت به دوربین گوشی هوشمند Google Pixel 4 اضافه شده است، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

علاوه بر تغییراتی که تا به حال به آن‌ها اشاره کردیم، یکی دیگر از تغییرات جدیدی که به واسطه‌ی این آپدیت در دوربین این گوشی به وجود خواهد آمد، این است که در منوی پاپ آپ در حالت فیلم برداری، اکنون یک سری ابزارهای کنترل جدید اضافه شده است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید رزولوشن و یا فریم ریث تصویر را تغییر دهید. البته نکته قابل توجهی که در این آپدیت وجود دارد، این است که همانطور که Droid Life هم اشاره کرده است، این آپدیت حالت فیلم برداری با رزولوشن ۴K در ۶۰ فریم بر ثانیه را به هیچ یک از مدل‌های آخر گوشی‌های هوشمند سری Google Pixel اضافه نمی‌کند.

نکته جالب دیگری که درمورد این آپدیت وجود دارد، این است که بر اساس شواهد و مدارکی که درمورد این آپدیت در اختیار ما قرار داده شده است، ظاهرا به نظر می‌رسد که کاربران گوشی‌های هوشمند Google Pixel 2 و Pixel 2 XL، پس از نصب کردن این آپدیتِ اخیر بر روی گوشی خود، توانایی استفاده از دوربین عقب گوشی خود را از دست داده‌اند و به هیچ وجه نمی‌توانند از آن استفاده کنند. اگر شما هم به بخش کامنت‌های اپ Google Camera نگاهی داشته باشید، به سرعت متوجه حجم بسیار زیاد کامنت‌های منفی خواهید شد که غالبا از سوی کاربران گوشی‌های هوشمند سری Pixel 2 ناشی می‌شوند که از مشکلاتی که با دوربین گوشی خود پیدا کرده‌اند گله‌مند هستند و یا به طور کلی با مشکلاتی که با گوشی خود دارند، درگیر هستند.

در همین کامنت‌ها، یکی از کاربرانی که دارای یک گوشی Pixel 2 است به اسم Dale Winters، چنین توضیح داده است که: “(بعد از نصب کردن این آپدیت) در ابتدا خوب کار می‌کرد اما اکنون کاملا از کار افتاده است. اگر گوگل قصد دارد با این کار به من بگوید که یک Pixel جدید باید بخرم (من یک Pixel 2 دارم)، آن‌ها (با این کار) در حال هدایت کردن من به سمت سامسونگ هستند.” علاوه بر این، یکی دیگر از کاربران و دارندگان گوشی هوشمند Pixel 2 به اسم Sheryl Hall نیز چنین توضیح داده است که: “اوایل زمانی که من Pixel 2 خودم را خریده بودم، به شدت عاشق این اپ بودم. اما اکنون که کمی بیشتر از دو سال است که این گوشی را در اختیار دارم، اپ دوربین آن دیگر نمی‌خواهد به کار کردن ادامه دهد. من هرگز تا به حال چنین مشکلی در گوشی‌های هوشمند دیگری که در اختیار داشتم، تجربه نکرده بودم، حتی مهم نبود که چقدر عمر کرده باشند. من نمی‌دانم که چرا دوربین از کار افتاده و دیگر کار نمی‌کند اما واقعا یک مشکل آزار دهنده است! و حتی زمانی که سعی کردم برای بخش پشتیبانی ایمیل ارسال کنم، پاسخی دریافت کردم که به من اطلاع داده شده بود که ایمیلی که گوگل برای من ارسال کرده است، دیگر کنترل نمی‌شود.”

در حال حاضر علاوه بر مشکلاتی که پس از این آپدیت به وجود آمده است، عدم پاسخگویی و مسئولیت پذیری گوگل درمورد آن، باعث شعله‌ورتر شدن خشم کاربران شده است. در هر صورت، اگر به صورت خودکار آپدیت ۷.۴.۱۰۴ اپ دوربین برای گوشی Pixel 4 شما و یا سایر مدل‌های این سری نصب نشده است، خودتان می‌توانید با مراجعه کردن به Google Play Store آن را دریافت کنید. البته بهتر است فعلا با توجه به این مشکلات پرشمار، کمی صبر کنید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.