میزان فروش بازی Shadow of the Tomb Raider به ۴ میلیون رسید

بازی Shadow of the Tomb Raider

شرکت ژاپنی اسکوئرانیکس پیشتر گزارش مالی اواخر سال ۲۰۱۸ خود را اعلام کرد. براساس گزارش این شرکت ناشر، بازی Shadow of the Tomb Raider شروع عرضه ضعیفی داشته و نخستین بار در سپتامبر سال ۲۰۱۷ منتشر شد.

در حالی که انتظار می رفت شاهد حجم فروش بالایی باشیم اما به گفته ژاپنی ها میزان فروش Shadow of the Tomb Raider تنها ۴.۱۲ میلیون نسخه بود. Matsuda یکی از مدیران ارشد اسکوئرانیکس امیدوار است که فروش بازی Just Cause 4 بتواند بر حجم فروش آینده Square Enix تاثیر مثبتی بگذارد.

این دو بازی همراه با Dragon Quest Builders 2 نتوانستند فروش بالایی را برای Square Enix رقم زنند تا بتوان حجم فروش این شرکت را در نوع خود قابل توجه دانست. به گفته این کمپانی فروش خالص اسکوئرانیکس نسبت به سال قبل کاهش ۴ درصدی داشته و سود سالیانه نیز با کاهش ۶۰ درصدی رو به رو شد.

Shadow of the Tomb Raider و فروشی کمتر از انتظار

انتظار نمی رفت سه عنوان برجسته ای چون Shadow of the Tomb Raider ، Just Cause 4 و Dragon Quest Builders 2 نتوانند سودآوری بزرگی برای کمپانی ژاپنی رقم زنند. Masuda معتقد است دو بازی AAA مورد اشاره در سطحی مهیج نبودند تا تجربه گیم پلی لذت بخشی را برای کاربران یا گیمرها رقم زنند. همین امر موجب شد تا اسکوئرانیکس فروشی کمتر از انتظار را تجربه کند.

این شرکت قصد دارد با توسعه عناوینی بهتر بتواند رشد فروشی را فراهم آورد زیرا اگر این روند همچنان ادامه دار باشد، روزی فرا می رسد که اسکوئرانیکس به عنوان یک شرکت ورشکسته از دور شرکت های مطرح ناشر بازی کنار خواهد رفت. این طور پیداست مسئولان اسکوئر راضی به عملکرد توسعه دهندگان در عناوین جدید نبوده و نیاز دارد تا بررسی در این زمینه صورت گیرد.

بررسی که می تواند توسعه دهندگان را جهت توسعه یک بازی برجسته و بزرگ آماده سازد. همان چیزی که طرفداران بازیهای این شرکت به دنبال آن هستند.