واتس‌اپ تعداد شرکت کنندگان در تماس تصویری را به ۸ نفر رساند

در دنیای امروزی که فاصله اجتماعی تبدیل به یکی از اوجب واجبات شده است، ارتباط برقرار کردن با مردم دیگر، چه برای پرکردن اوقات فراغت، چه برای تحصیل و چه برای کار و مسائل کاری، معمولا نیاز به برقرار کردن تماس‌های تصویری دارد. واتس‌اپ هم خوب این را می‌داند.

شرکت‌های مایکروسافت و گوگل اپ‌ها و پلتفرم‌های منحصر به فرد و مخصوص به خودشان را برای انجام دادن این امر در اختیار دارند اما واتس‌اپ هم همیشه دوست داشته به این جمع ملحق شود. شما می‌توانید همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید تا اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتری در این رابطه به دست بیاورید.

همانطور که مدتی پیش نیز به شما اعلام کرده بودیم، این اپ که یکی از چندین و چند سرویس فیسبوک به شمار می‌رود، اکنون برای مدتی است که به دنبال افزایش دادن و گسترش تعداد کسانی است که در هر تماس ویدئویی می‌توانند حضور داشته باشند و در حال بهبود دادن ساز و کارهای خود برای افزایش دادن این تعداد تا حد ۸ نفر می‌باشد. این قابلیت جدید در اپ واتس‌اپ در حال حاضر هنوز در مرحله بتا قرار دارد اما تست کننده‌ها بر روی پلتفرم‌های اندروید و iOS هم اکنون می‌توانند آن را دانلود و از این قابلیت استفاده کنند.

اوایل ماه جاری میلادی بود که واتس‌اپ شروع به در اختیار گذاشتن قابلیت برقرار کردن تماس ویدئویی تا حد ۴ نفر برای کاربران این اپ کرد و اکنون با برنامه ریزی‌های جدیدی که انجام داده است، به دنبال این است تا این تعداد را دو برابر افزایش دهد. در هر صورت، با توجه به این که این قابلیت و آپدیت جدید واتس اپ در حال حاضر هنوز در مرحله بتا قرار دارد، هنوز ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد تا این قابلیت در اختیار تمام کاربران قرار داده شود و همه بتوانند از این ویژگی جدید در واتس اپ نیز استفاده کنند. علاوه بر این، یک موضوع دیگری که وجود دارد و توسعه دهندگان این اپ باید به خوبی به آن توجه داشته باشند، این است که یک سری عده معدود از کاربران نیز وجود دارند که از یک نسخه قدیمی این اپ استفاده می‌کنند و یا امکان ارتقاء دادن و آپدیت کردن این اپ برایشان امکان پذیر نیست. این موضوع چیزی است که احتمالا در طی پروسه‌های تست و بررسی این ویژگی به آن توجه خواهد شد تا همه کاربران این اپ بتوانند از این قابلیت جدید استفاده کنند.

با توجه به جایگاهی که فیسبوک برای واتس‌اپ به وجود آورده و همچنین با توجه به این که آن را یک سرویس پیام رسان برای ارتباط برقرار کردن با نزدیک‌ترین دوستان و همینطور خانواده در نظر گرفته است، افزایش دادن تعداد افراد شرکت کننده در هر تماس تصویری به ۸ نفر، احتمالا فقط به خاطر این است که تعداد افراد بیشتری اجازه شرکت پیدا کردن در رویدادها، قرارهای شام، جشن‌های مناسبتی خانوادگی و دوستانه داشته باشند تا در دوران ایجاد فاصله اجتماعی اجباری، بتوانند با یکدیگر همچنان ارتباط برقرار کنند. بنابراین، احتمال این کم است که چنین پلتفرمی در حد و اندازه‌های واتس اپ فعلا قصد داشته باشد وارد حوزه کاری اپ‌هایی از قبیل Zoom و Google Meet شود و قصد برقرار کردن تماس‌هایی با تعداد افراد زیادی داشته باشد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.