WhatsApp قصد افزایش دادن تعداد شرکت کنندگان تماس‌های گروهی را دارد

با توجه به پاندمی ویروس کرونا که در حال حاضر در کل دنیا به راه افتاده است و عده بسیار زیادی از مردم را مجبور به خانه نشینی اجباری کرده، WhatsApp که یکی از محبوب‌ترین اپ‌های ارتباط جمعی به شمار می‌رود، برنامه‌های جذابی برای آینده در نظر دارد.

در طی این چند وقت اخیر که پاندمی ویروس کرونا همیشه در کمین ما است و بسیاری از ما مجبور هستیم در خانه‌های خود بمانیم، تعداد تماس‌های تصویری گروهی و حتی تماس‌های صوتی گروهی نیز بسیار افزایش پیدا کرده است و مردم بیشتر سعی می‌کنند به جای مراجعه حضوری، به این صورت با دوستان و نزدیکان خود ارتباط برقرار کنند. با توجه به این موضوع، در این روزهای کرونایی، اپ‌هایی نظیر Duo که متعلق به شرکت گوگل می‌باشد، و یا تعدادی از اپ‌های دیگر نهایت تعداد شرکت کنندگان در یک تماس تصویری را به حداکثر تعداد ممکن رسانده و آن را نسبت به قبل ۵۰ درصد افزایش داده‌اند. سایر اپ‌ها نیز به همین ترتیب برنامه‌های بیشتری در آینده برای پیاده سازی این طرح دارند تا تعداد شرکت کنندگان در یک تماس اینترنتی را به حداکثر تعدادی که ممکن است، برسانند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این رابطه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، ماجرا از این قرار است که اکنون اپ WhatsApp که به شرکت عظیم و غول پیکر فیسبوک تعلق دارد نیز در حال برنامه ریزی کردن برای انجام دادن چنین کاری است تا تعداد شرکت کنندگان تماس‌های خود را افزایش دهد. اخیرا رشته‌هایی از کدهایی که از طریق یک کندوکاو عمیق در داده‌های آخرین نسخه بتای اپ WhatsApp به دست آمده است، نشان می‌دهند که این سرویس در حال آماده سازی و ایجاد پیش زمینه‌های لازم است تا در آینده‌ای نزدیک تعداد افرادی که در یک تماس تصویری و یا حتی صوتی شرکت می‌کنند را به نهایت حدی که امکان دارد، افزایش دهد. در حال حاضر، همانطور که در جریان هستید نهایت حد تعدادی که می‌توانند در یک تماس شرکت کنند، ۴ نفر است که اختلاف بسیار زیادی از تعدادی که برخی اپ‌های رقیب دیگر ارائه می‌کنند، می‌باشد. بنابراین، اگر فیسبوک می‌خواهد اپ پیام رسان محبوبش همچنان محبوب باقی بماند، باید امکانات و قابلیت‌های آن را هر چه زودتر در آپدیت‌های جدید ارتقاء دهد.

از این رو، این حرکت کاملا منطقی به نظر می‌رسد که واتس اپ اکنون به دنبال بهبود این شرایط باشد. با این وجود، ظاهرا این طور به نظر می‌رسد که تمام کسانی که قصد استفاده کردن از این قابلیت را در آینده خواهند داشت، نیاز به این دارند تا اپ WhatsApp خود را به آخرین نسخه آن آپدیت کنند تا بتوانند از نهایت تعداد شرکت کنندگان در یک تماس تصویری و یا صوتی بهره مند شوند و بتوانند این قابلیت را فعال کنند. با این وجود، هنوز مشخص نشده است که نهایت تعداد شرکت کنندگان در تماس‌ها پس از این آپدیت به چه تعداد خواهد رسید و ما هم هنوز اطلاعات یا جزئیات خاصی در این رابطه در اختیار نداریم. اما امیدواریم که تفاوت بزرگ و چشمگیری به وجود بیاید و فراتر از یک تغییر سطحی باشد و قرار نباشد که تعداد شرکت کنندگان از ۴ نفر به ۶ نفر یا این حوالی برسد چرا که در این صورت، تغییر بزرگی ایجاد نشده است و ما همیشه به دنبال یک تحول اساسی هستیم. احتمالا به زودی به طور رسمی از این تعداد آگاهی کامل پیدا خواهیم کرد. و ما هم به محض این که اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتری در این رابطه به دست آوردیم، شما را در جریان قرار خواهیم داد. پس همچنان در طی چند روز آتی نیز با ما همراه بمانید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.