Google Maps آپدیت جدیدی برای افراد معلول عرضه کرد

شرکت گوگل در تلاش برای این که اپ‌ها و نسخه‌های مختلف سیستم عامل‌های خودش را برای عده بیشتری از مردم جامعه در دسترس قرار دهد، روز گذشته از تعداد زیادی ویژگی جدید رونمایی کرد که برخی از آن‌ها به Google Maps ارتباط پیدا می‌کنند.

این غول دنیای فناوری، تکنولوژی و موتورهای جست و جوگری که هیچ رقیبی در دنیا ندارد، روز گذشته در یک پست جدید در وبلاگ رسمی خودش اعلام کرد که کاربران اپ و خدمات Google Maps اکنون یک گزینه جدید در اختیار دارند که به وسیله‌ی آن می‌توانند ویژگی Accessible Places را فعال کنند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این زمینه و کسب آشنایی بیشتر با این ویژگی بسیار کاربردی و مفید، همچنان در ادامه این مطلب نیز به همراهی و دنبال کردن آرادمگ ادامه دهید تا به طور کامل در جریان این امر و این ویژگی جدید قرار بگیرید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که این ویژگی جدید که گوگل از آن به اسم Accessible Places یاد می‌کند، اطلاعاتی که افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند، نیاز به دسترسی پیدا کردن به آن‌ها دارند را به طور برجسته‌تر نمایش می‌دهد. این ویژگی این کار را از طریق قرار دادن یک آیکون ویلچر بر روی ورودی‌های قابل دسترسی که برای این دسته از افراد وجود دارد، انجام می‌دهد. اما علاوه بر این، Accessible Places اکنون می‌تواند اطلاعاتی را نمایش دهد که آیا مکانی که کاربر انتخاب کرده، صندلی، پارکینگ یا محل استراحتی هم دارد که افراد سوار بر ویلچر بتوانند از آن‌ها استفاده کنند یا خیر. علاوه بر این، اگر به جای این‌ها تایید شده باشد که این مکان دارای ورودی مناسب و قابل دسترسی برای این دسته از افراد نیست، باز هم اطلاعات آن توسط گوگل نمایش داده خواهد شد.

پیش از این گفته شده بود که گوگل اطلاعات و جزئیات لازم برای مکان‌هایی که افراد سوار بر ویلچر قابلیت دسترسی به آن‌ها را دارند، در ۱۵ میلیون مکان مختلف در سراسر دنیا نشان می‌دهد و همچنین گوگل صاحبان کسب و کار را نیز تشویق می‌کند تا از Google My Business استفاده کنند تا اطلاعات لازم برای مکان‌هایی که افراد معلول قابلیت دسترسی به آن‌ها را دارند، برای کسب و کار خودشان ثبت کنند تا این رقم به بیش از ۱۵ میلیون مکان در سراسر دنیا برسد تا بدین ترتیب آگاهی رسانی بهتر و قوی‌تری در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

اما برای این که از ویژگی جدید Accessible Places در Google Maps استفاده کنید، در ابتدا باید نسخه‌ی اپ خود را به آخرین نسخه‌ای که در حال حاضر در دسترس قرار داده شده است، آپدیت کنید و سپس آن را باز کنید، بر روی گزینه Settings ضربه بزنید و سپس با وارد شدن به صفحه‌ی Accessibility گزینه‌ی Accessible Places را انتخاب کنید. از سوی دیگر، کاربران سیستم عامل iOS و یا گوشی‌های آیفون می‌توانند از طریق این آدرس اپ Google Maps خود را به آخرین نسخه‌ی موجود آپدیت کنند تا اطلاعات لازم برای مکان‌هایی که افرادی که از ویلچر استفاده می‌کنند لازم دارند را در اختیار آن‌ها قرار دهند.

البته باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اکنون گوگل یک اپ جدید هم برای افرادی که برای انجام دادن کارهای روتین و روزمره و عادی خود از گوشی‌های هوشمند خود استفاده می‌کنند، معرفی کرده است که Action Blocks نام دارد. این اپ برای آن دسته از افرادی ساخته شده است که دارای ناتوانی‌های شناختی هستند و یا دارای ناتوانی‌هایی هستند که به سن ارتباط پیدا می‌کنند. این اپ جدید به این دسته از افراد کمک می‌کند تا برای راحت‌تر کردن استفاده از گوشی برای این افراد برای انجام دادن کارهایی که پیش از این اشاره شد، تنها با یک ضربه بتوانند کارهای به خصوص و تعریف شده را انجام دهند که می‌تواند برای کسانی که دارای محدودیت‌های حرکتی هستند نیز بسیار مفید باشد.

هر کاری که Google Assistant قادر به انجام دادن آن باشد، می‌تواند تبدیل به یک Action Block شود که می‌تواند باز کردن Google Maps و پیدا کردن یک مسیر باشد و یا حتی ارسال کردن یک پیام، تماس برقرار کردن، کنترل کردن دستگاه‌های خود در خانه و یا حتی پخش کردن ویدئو در YouTube و یا مراجع دیگر باشد. در هر صورت، دنیا باید برای همه‌ی مردم جامعه شرایط یکسانی ایجاد کند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.