شیائومی به اتهام جمع آوری داده‌های کاربران واکنش نشان داد

redmi-note-8-pro-review

اگر در طی چند روز اخیر با ما همراه بوده باشید، قطعا در جریان هستید که مدتی قبل یک سری اتهام جدید به شرکت شیائومی وارد شده بود که به شدت آن‌ها را تحت فشار قرار داده بود. آخرین اتهام آن‌ها جمع آوری داده‌های کاربران بوده است.

در حقیقت، ماجرا از این قرار بود که بر اساس طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های مختلفی که در قسمت‌های مختلف گوشی‌های این شرکت مانند مرورگر وب و یا قسمت‌های دیگر این گوشی‌ها انجام شده بود، یک سری فعالیت‌های مشکوک پیدا شده بود. شیائومی نیز هم اکنون به این اتهام ها واکنش نشان داده است و گزارشی که در ابتدا توسط Forbes گرد آوری شده بود را کاملا انکار کرده است. به جز این، شیائومی یک سری توضیحات دیگر نیز در این رابطه اضافه کرده است که در ادامه این مطلب به طور کامل به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت. بنابراین، برای این که به طور کامل در جریان این موضوع قرار بگیرید، همچنان در ادامه این موضوع نیز با‌ آرادمگ همراه باشید.

این توضیحات در غالب یک بیانیه کامل و مفصل ارائه شده است اما ما برای این که مطلب را خلاصه کنیم و شما را بیش از حد خسته نکنیم، تنها به اشاره به خلاصه‌ای از این بیانیه و مهم‌ترین نکات آن بسنده می‌کنیم. به طور خلاصه، این شرکت در بیانیه اخیر خود گفته است که داده‌هایی که جمع آوری شده است، نمی‌توانند برای شناسایی کردن کاربران به کار گرفته شوند و در حقیقت، با ردیابی کردن آن‌ها نمی‌توان به کاربر منحصر به فردی رسید. علاوه بر این، شیائومی اعلام کرده است که تحقیقات Forbes در ضمن ناقص بودن، باعث ایجاد سوتفاهم و مغلطه گری شده است و این که این غول چینی که در زمینه تکنولوژی فعالیت‌های گسترده بسیار زیادی دارد، با تمامی قوانین داده‌های حریم خصوصی محلی و بین المللی همکاری‌های لازم را انجام داده و در آینده نیز همچنان انجام خواهد داد.

علاوه بر این، شرکت Xiaomi در تازه‌ترین واکنش به این موضوعات، یک به روز رسانی جدید و بسیار مهم را در اختیار کاربران مرورگرهای Mi Browser و Mint Browser در گوشی‌های خود قرار داده است که در این نسخه این امکان به آن‌ها داده خواهد شد تا در حالت ناشناس، از جمع آوری شدن اطلاعات خود کاملا جلوگیری کنند و مرورگر خود را نفوذ ناپذیر کنند. البته در صورتی که طبق ادعای خود شیائومی، داده‌ های کاربران که جمع آوری شده است، منجر به تشخیص دادن هویت واقعی هیچ یک از کاربران نشود، پس نگرانی زیادی نباید از این بابت باقی مانده باشد زیرا این کار معمولا برای بهبود دادن تجربه کاربری کاربران تقریبا کاملا رایج است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.