احتمال خروج سونی موبایل از دیگر بازارها

سونی موبایل

شرکت سونی با وجود آن که در نمایشگاه MWC 2019 از چند میان رده و پرچمدار رونمایی کرد، اما در نظر دارد از برخی بازارها خارج شود. علت این خروج کاهش فروش در این مناطق است و ژاپنی ها نیز به دلیل عدم کسب سود کافی برنامه ای برای ادامه حضور ندارند.

به گزارش وب سایت Ausdroid ، برخی خرده فروشان استرالیایی اعلام کردند، سونی از این بازار خارج می شود و این یعنی جدیدترین گوشی های هوشمند کمپانی قرار نیست در مناطق موردبحث به فروش برسند. استرالیا تنها بازار خارج شده سونی نیست و این شرکت اخیرا اعلام کرد که بیشتر روی بازارهای خاصی چون ایالات متحده، هند و چین تمرکز می کنند. بازارهایی که با جمعیت بزرگ می توانند برای ژاپنی ها سودآوری داشته باشند.

سونی موبایل و خروج از استرالیا

در اوایل سال جاری نیز گزارش شد، سونی حتی به دنبال خروج از چند بازار  جنوب شرقی آسیاست، بنابراین نباید انتظار داشت که این شرکت در بازارهای متعددی باقی بماند. سونی برنامه های بزرگی در سر دارد و با تغییر استراژی می خواهد از وضعیت فروش نامناسب فاصله گیرد.

در چند سال گذشته این کمپانی نتوانسته به فروش موردنظر خود دست یابد و وجود رقبا سرسختی چون سامسونگ، هوآوی و چندی دیگر عرصه را برای این شرکت به شدت سخت کرده است. انتظار می رود نسل جدید اسمارتفون های سری اکسپریا با تغییر نام و مشخصه ها، بتوانند تا حدودی فروش مطلوبی به دنبال داشته باشند.

اگرچه نمی توان اطمینان داشت که سونی به قطع یقین بتواند با عرضه محصولات جدید فروش خود را در مقایسه با قبل دوچندان سازد. به هر حال جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون برنامه آینده سونی درباره خروج از بازارهای دیگر، باید منتظر کسب جزئیات دقیق ماند. سونی اگرچه مایل نیست به خروج از این بازارها بپردازد اما عملکرد نامناسب مانع از ادامه فعالیت شده است.