Sony Xperia 10 و ۱۰ Plus به اندروید ۱۰ آپدیت خواهند شد

امروز خبرهای خوبی برای طرفداران برند Xperia و دارندگان گوشی‌های Sony Xperia 10 و ۱۰ Plus داریم. بر اساس آخرین اطلاعاتی که اخیرا در اختیار ما قرار داده شده است، ظاهرا به نظر می‌رسد که این دو گوشی هوشمند میان رده، سرانجام پس از یک انتظار طولانی و طاقت فرسا، سرانجام موفق به دریافت کردن آپدیت اندروید ۱۰ خواهند شد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و همچنین ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدیدی که به وسیله این آپدیت جدید قرار است به این دو گوشی اضافه شود، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

اگر به خاطر داشته باشید، هر دو گوشی Sony Xperia 10 و ۱۰ Plus حدود یک سال قبل روانه بازار شده بودند. این گوشی‌ها باید در همان اوایل سال ۲۰۲۰ به نسخه ۱۰ سیستم عامل اندروید Q آپدیت می‌شدند و تا اکنون باید به آخرین آپدیت سیستم عامل خود آپدیت شده بودند اما حقیقت امر این است که چند ماه تاخیر خوردن در سطح چنین گوشی‌هایی در بازار میان رده، چندان هم مهم نیست. مهم این است که سرانجام به این نسخه آپدیت خواهند شد و کاربران آن‌ها سرانجام از امکانات این نسخه جدید از سیستم عامل گوشی خود استفاده خواهند کرد.

اگرچه خود شرکت سونی عرضه شدن این آپدیت برای گوشی‌های هوشمند Sony Xperia 10 و ۱۰ Plus را هنوز به طور کاملا رسمی تایید نکرده است اما برخی از کاربران در فروم‌های وبسایت XDA گزارش کرده‌اند که تا به حال بر روی هر دو گوشی یاد شده، موفق به دریافت کردن آپدیت نسخه ۱۰ سیستم عامل اندروید Q شده‌اند که با توجه به این که خود سونی هنوز این موضوع را به طور رسمی تایید و اعلام نکرده است، کمی عجیب و غیر منتظره به نظر می‌رسد. علاوه بر این، یک سری اطلاعاتی که ما اخیرا از یک منبع روسی به دست آورده‌ایم، نشان می‌دهند که این آپدیت برای گوشی‌های هوشمند Sony Xperia 10 و ۱۰ Plus آپدیت امنیتی ماه مارس سیستم عامل اندروید را نیز به همراه خواهد داشت که در کنار آپدیت اندروید ۱۰ بر روی این دو گوشی نصب خواهد شد. با این حال، این‌ها تقریبا تمام اطلاعاتی هستند که ما در حال حاضر درمورد این آپدیت برای این دو گوشی در اختیار داریم.

البته یک نکته مهم دیگری که حتما باید به آن اشاره کنم و نباید از قلم انداخته شود، این است که این آپدیت در حال حاضر در تعداد زیادی از کشورهای اروپایی برای هر دو مدل تک سیمکارت و دوسیمکارته‌ی گوشی‌های هوشمند Sony Xperia 10 و ۱۰ Plus در دسترس قرار داده شده است. بنابراین، اگر شما هم از هر یک از این گوشی‌ها به عنوان گوشی اصلی و روزمره خود استفاده می‌کنید، همین الان باید با مراجعه به تنظیمات گوشی خود، خودتان چک کنید تا ببینید آیا این آپدیت برای گوشی شما هم در دسترس قرار داده شده است یا خیر. ممکن است این آپدیت برای گوشی شما تا کنون عرضه شده باشد (زیرا همانطور که اشاره شد، در حال حاضر در تعداد زیادی از کشورها در دسترس قرار داده شده است) و شما متوجه نشده باشید یا اعلان آن را دریافت نکرده باشید. در این صورت، خودتان می‌توانید به تنظیمات گوشی خود مراجعه کنید تا از این موضوع کاملا به طور دقیق اطمینان حاصل کنید. زیرا این یک آپدیت بسیار ضروری و مهم به شمار می‌رود که قابلیت‌های بسیار زیاد جدیدی می‌تواند به گوشی شما اضافه کند تا احساس تازگی کنید.

همانطور که همیشه در چنین آپدیت‌های بزرگ و مهمی نیز همینطور بوده، انتظار داریم که آپدیت نسخه ۱۰ سیستم عامل اندروید Q به همراه آخرین آپدیت ماهیانه این سیستم عامل برای ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی، در طی چند هفته برای تمام گوشی‌های Sony Xperia 10 و ۱۰ Plus در دسترس قرار داده شود. بنابراین، اگر این آپدیت هنوز برای گوشی شما در دسترس قرار ندارد، هنوز باید مدت بیشتری منتظر باشید. متاسفانه ما هم اطلاعاتی در اختیار نداریم که بدانیم این آپدیت تا چه تاریخی برای همه گوشی‌ها در دسترس قرار داده خواهد شد اما شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در طی روزها و هفته‌های آینده نیز با ما همراه باشید تا به محض این که اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیارمان قرار داده شد، شما را از آن‌ها آگاه کنیم.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.