ظاهرا سری Galaxy Note20 در نهایت دارای سه مدل خواهد بود

Galaxy Note20 Ultra
Galaxy Note20 Ultra

بدون شک، سامسونگ فردا در تاریخ ۵ آگست برابر با ۱۵ مرداد ماه در طی برگزاری رویداد Galaxy Unpacked از سری Galaxy Note20 رونمایی خواهد کرد. و در حالی که ما ممکن است با خودمان فکر کرده باشیم که همه چیز را درمورد این لاین آپ می‌دانیم، شواهد جدید حاکی از این است ظاهرا سامسونگ یک راز بزرگ را درمورد سری Galaxy Note20 تا به حال مخفی کرده بود و اکنون به حقه‌ی غیر منتظره‌ای که تبدیل به بزرگ‌ترین غافلگیری رویداد Galaxy Unpacked 2020 شده است، یک اشاره کوتاه و مختصر کرده است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

همانطور که به خاطر دارید، سامسونگ سال گذشته Galaxy Note 10 و Note 10 Plus را به عنوان مدل‌های جدید این لاین آپ در بازار عرضه کرده بود. اما تا حدودا چند هفته‌ی قبل، اجماع نظرات مردم این بود سامسونگ امسال سه مدل از این لاین آپ برای عرضه کردن در نظر گرفته است که اسم آن‌ها نیز در لیک‌ها Galaxy Note20, Note20 Plus و همینطور Galaxy Note20 Ultra ذکر شده بود. پس از گذشت مدتی گزارش‌های جدیدی منتشر شد مبنی بر این که ما امسال هم مانند سال گذشته، فقط دو مدل از این لاین آپ در اختیار خواهیم گرفت که فقط شامل Galaxy Note20 به عنوان مدل پایه این سری ، به همراه Note20 Ultra به عنوان مدل رده بالاتر و پرچمدار جدید شرکت شرکت سامسونگ خواهند شد. و تمام لیک‌ها و مشخصاتی که در طی چند ماه اخیر درمورد این لاین آپ منتشر شده است نیز تا به حال به همین دو مدل تعلق داشته است و قرار نبود غیر از این دو، یک مدل دیگر نیز باشد.

اما در نهایت، امروز مشخص شده است که سری Galaxy Note20 همانطور که گزارش‌های اولیه این لاین آپ نشان می‌داد، شامل سه مدل خواهد بود. در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که یکی از کاربران توییتر با نام کاربری Tech Highest، اسم مدل سوم این لاین آپ به نام Galaxy Note20 Plus را در وبسایت اسپانیایی شرکت سامسونگ مشاهده و پیدا کرده است. البته همانطور که برخی از منابع نیز اشاره کرده‌اند، این موضوع ممکن است یک اشتباه تایپی باشد که رخ داده اما با توجه به اختلاف شدیدی که بین دو مدل فعلی سری Galaxy Note20 و مشخصات آن‌ها وجود دارد، هنوز هم شانسِ هر چند اندک و ناچیزی باقی مانده، اما در نهایت ممکن است این سری مانند پرچمدارهای قبلی این شرکت در سری Galaxy S20، شامل سه مدل باشند.

از آنجایی که (حداقل بر اساس این ادعای جدید)، Galaxy Note20 Plus تا به حال راز سر به مهر سامسونگ درمورد این سری باقی مانده بود، در حال حاضر بسیار سخت است که بگوییم این گوشی قرار است چه تفاوت‌هایی با دو مدل دیگر این لاین آپ داشته باشد. زیرا تا به حال هیچ مشخصاتی درمورد آن منتشر نشده است. اما عقل سلیم حکم می‌کند که دارای مشخصات صفحه نمایش و دوربین‌های متفاوتی از دو مدل دیگر باشد و در کل، بین Galaxy Note20 معمولی و Note20 Ultra قرار بگیرد. البته، مدتی پیش گزارش دیگری نیز منتشر شده بود که نشان می‌داد یک مدل LTE از Galaxy Note20 نیز قرار است وجود داشته باشد. بنابراین، شاید این مدلی که اکنون درمورد آن صحبت می‌کنیم، با اسم Galaxy Note20 شناخته شود و مدل ۵G آن نیز Galaxy Note20 Plus نام داشته باشد.

البته که فعلا فقط در حال حدس و گمانه زنی هستیم و خوشبختانه برای این که متوجه شویم دستگاهی به اسم Samsung Galaxy Note20 Plus واقعا قرار است وجود داشته باشد یا خیر، مدت زمان زیادی دیگر نباید منتظر باشیم. یکی از پروموهای اخیر AT&T نیز فقط به دو مدل از این لاین آپ اشاره کرده است. بنابراین، در حال حاضر هنوز به طور قطعی از چیزی اطمینان خاطر کامل نداریم.

برای این که آخرین جمع بندی از مشخصات این سری را قبل از رونمایی رسمی از آن‌ها داشته باشیم، باید اعلام کنیم که هر دو مدل سری Galaxy Note20 به احتمال بسیار زیاد به یک چیپست Snapdragon 865 Plus یا Exynos 990 مجهز خواهند بود که مدل دقیق آن، بستگی به منطقه عرضه آن‌ها دارد. انتظار می‌رود که مدل پایه این سری به یک صفحه نمایش ۶.۷ اینچی، یک سنسور ۶۴ مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی و یک باتری ۴۳۰۰ میلی آمپر ساعتی مجهز باشد. اما از سوی دیگر، مدل رده بالای این سری به اسم Galaxy Note20 Ultra به احتمال زیاد به یک صفحه نمایش ۶.۹ اینچی با نرخ به روزرسانی ۱۲۰ هرتز، یک سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی و همچنین یک باتری ۴۵۰۰ میلی آمپری مجهز خواهد بود و یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های آن قلم آپگرید شده و بهبود یافته‌ی S Pen خواهد بود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.