mini-LED iPad Pro تا بهار سال ۲۰۲۱ تاخیر خواهد داشت

Apple iPad Pro 12.9 (2018)

مدتی است که شاهد منتشر شدن شایعه‌های زیادی درمورد تبلت پیش روی mini-LED iPad Pro هستیم که قابلیت برجسته و شاخص آن پشتیبانی کردن از فناوری اتصالات ۵G خواهد بود. اما بر اساس گزارش‌های جدید، ظاهرا به نظر می‌رسد به این زودی‌ها دستمان به آن نخواهد رسید.

بر اساس جدیدترین گزارشی که توسط یک منبع چینی به اسم Economic Daily News به انتشار رسیده است، عرضه این تبلت به دلیل تاخیر پیدا کردن در ارسال و ساخت سفارش و قطعات مورد نیاز در زنجیره تولید محصولات که به خاطر شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن واحد‌های صنعتی ایجاد شده است، به بهار سال آینده موکول شده است. با این حال، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این رابطه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

شایعه‌های قبلی اعلام کرده بودند که این تبلت قرار است در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی در کنار لاین آپ نسل بعدی گوشی‌های پرچمدار iPhone که انتظار می‌رود فناوری اتصالات ۵G را به همراه آنتن‌هایی که توسط خود اپل و درون این شرکت ساخته شده‌اند، به معرفی گذاشته شود. اما اکنون با یک تاخیر طولانی مواجه شده است.

بر اساس تبلیغات و بازاریابی‌هایی که شرکت LG انجام داده است، این شرکت به عنوان تولید کننده اصلی صفحه نمایش‌های mini-LED برای شرکت اپل در تبلت‌های ۱۰ و ۱۲ اینچی این شرکت به شمار می‌رود. اما این تمام ماجرا نیست چرا که یک سری شایعه‌های دیگر نیز وجود دارد که به این موضوع اشاره می‌کنند که یک MacBook Pro به اندازه ۱۵ تا ۱۷ اینچ نیز با در اختیار داشتن این پنل‌های صفحه نمایش جدید معرفی خواهد شد تا در آینده برای عرضه شدن به بازار آمادگی کافی داشته باشد.

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌ها و برتری‌هایی که استفاده از صفحه نمایش‌های mini-LED می‌تواند برای شرکت اپل داشته باشد، این است که قادر به در اختیار داشتن صفحه نمایش‌ها و پنل‌های بسیار باریک‌تر و سبک‌تر خواهد بود که در زمینه‌های زیادی از جمله مصرف انرژی و باتری، اشباع شدگی رنگ‌ها و همینطور روشنایی، می‌توانند عملکرد مشابهی با صفحه نمایش‌های OLED داشته باشند. با توجه به این امر، ساخته شدن یک iPad Pro جدید با تکنولوژیِ این نوع از صفحه‌های نمایش می‌تواند حتی مزیت‌های بیشتری از صفحه نمایش‌های نسل فعلی این دسته از تبلت‌ها داشته باشد. اما شاید مهم‌تر از همه‌ی این‌ها کنار گذاشته شدن شرکت Samsung Display به عنوان تولید کننده اصلی صفحه نمایش‌های محصولات شرکت اپل باشد که می‌تواند یک قدم رو به جلوی بزرگ برای این شرکت محسوب شود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.