مشخصات اولیه Galaxy Tab S7 Plus مشخش شده است

بر اساس حرف و حدیث‌هایی که در طی چند وقت اخیر به راه افتاده است، نشانه‌های زیادی وجود دارد که سری تبلت‌های پرچمدار بعدی شرکت سامسونگ در راه هستند که مدل رده بالای آن را اکنون با اسم Galaxy Tab S7 Plus می‌شناسیم که اکنون مشخصات اولیه آن مشخص شده.

اولین نشانه‌هایی که از وجود تبلت‌های پرچمدار بعدی شرکت سامسونگ حکایت داشت، بسیار هیجان انگیز بودند که اظهار می‌کردند نه تنها یک مدل، بلکه دو مدل از این سری در راه است که مدل رده بالاتر این سری با در اختیار داشتن ویژگی‌هایی مانند قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات ۵G برای بازار کشورهای غربی و یا یک باتری غول پیکر، می‌تواند رقابت بسیار نزدیکی با iPad Proهای اپل راه بیاندازد. اما هر چه بیشتر پیش رفتیم و جزئیات بیشتری از هر دو مدل این سری در اختیارمان قرار گرفت، کمی از آن شور و اشتیاقی که در ابتدا درمورد آن‌ها داشتیم، کاسته شد. تا جایی که با دیدن تصاویر آن‌ها و شباهت بسیار زیادی که با نسل قبلی این لاین آپ داشتند، حداقل از نظر ظاهری از آن‌ها قطع امید کردیم. در هر صورت، اکنون مشخصات اولیه Galaxy Tab S7 Plus که مدل رده بالای این سری محسوب می‌شود، مشخص شده است که نشان می‌دهند کلا نباید انتظار چندان زیادی از هیچ یک از مدل‌های این سری داشته باشیم. برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی درمورد مشخصات اولیه Galaxy Tab S7 Plus همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که اولین تست بنچمارک از Galaxy Tab S7 Plus 5G گرفته شده است که متاسفانه مشخصاتی که در پی این تست درمورد آن منتشر شده است، چندان شگفت انگیز نیستند. با وجود این که این دستگاه قرار بود یک هیولای واقعی ۱۲.۴ اینچی باشد، اما مرکز داده‌های تست بنچمارک آن در Geekbench حاوی یک فایل جدید به تاریخ ۱۳ ژوئن برابر با ۲۴ خرداد ماه (یعنی همین دیروز) است که نشان می‌دهد فقط ۶ گیگابایت (که ۵.۴۲ گیگابایت از آن برای کاربران قابل دسترسی است) برای فضای موجود در حافظه رم این دستگاه ذکر شده است که با انتظاری که از یک هیولای واقعی داریم، فرسنگ‌ها فاصله دارد.

البته باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که ۶ گیگابایت رم، به هیچ وجه مقدار کمی برای یک تبلت به شمار نمی‌رود اما از طرفی دیگر، آنقدر هم مقدار چشمگیر و قابل توجهی نیست که هیجان انگیز باشد و یا از دیدن آن شگفت زده شویم. در بهترین حالت، مقدار معمولی است. و بله، Galaxy Tab S6 که سال گذشته عرضه شده بود نیز دارای یک مدل ۶ گیگابایتی بود اما با این تفاوت که یک مدل ۸ گیگابایتی نیز داشت که ممکن است این بار درمورد Galaxy Tab S7 Plus هم همینطور باشد. اما چیزی که واقعا ناامید کننده است، این است که مدل SM-T976B که در این تست بنچمارک حضور داشته است، به طور قطع به یقین همان مدلی است که گفته می‌شود به فناوری اتصالات ۵G مجهز خواهد بود.

به این دلیل که کاملا واضح و شفاف است که این مدل به SM-T866 ارتباط پیدا می‌کند که برای مدل محدود نسخه‌ی ۵G تبلت Galaxy Tab S6 طراحی شده بود. این در حالی است که مدل‌های SM-T860 و SM-T865 از این دستگاه نسخه‌های Wi-Fi و LTE آن به شمار می‌روند. در هر صورت، تبلت Galaxy Tab S6 5G که یک مدل محدود از مدل پایه آن به شمار می‌رفت، دارای ۶ گیگابایت حافظه رم بود که در ترکیب با ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی در این دستگاه وجود داشت. اما قطعا انتظارات ما از Galaxy Tab S7 Plus 5G بسیار بیشتر از این بود.

نیمه پر لیوان (که البته به هیچ وجه غافلگیر کننده و عجیب نیست) این است که تست بنچمارک Galaxy Tab S7 Plus 5G در Geekbench نشان می‌دهد که این دستگاه به یک چیپست قدرتمند و بسیار رده بالا به اسم Snapdragon 865 مجهز خواهد بود. این در حالی است که در عین حال، تست بنچمارک آن نشان می‌دهد که نسخه‌ی اولیه این دستگاه از نظر نرم افزاری نیز به طور پیش فرض دارای نسخه ۱۰ سیستم عامل اندروید Q خواهد بود. در حال حاضر منابع مختلف با اسم “نمونه اولیه” از آن یاد می‌کنند اما باید در مراحل بسیار پیشرفته‌تری از نمونه اولیه قرار داشته باشد زیرا هم در تست تک هسته و هم در تست چند هسته خود، امتیازهای بسیار خوبی به دست آورده است.

روی هم رفته، ظاهرا در بازار تبلت‌ها، باز هم کسی رقیب iPad Proهای اپل نخواهد شد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.