نگاهی به iPad OS و کشف ویژگی‌های خاص آن

ویژگی های iPad OS

سرانجام کمپانی اپل مسیر تبلت‌های خود را مجزا کرده و با ظهور iPad OS به کاربران تبلت این امکان را داد تا در بستری مجزا به فعالیت بپردازند. اگر چه سیستم عامل iPad OS شباهت‌های زیادی به iOS آشنا دارد، اما برخی از خصوصیات آن نیز منحصر به فرد به نظر می‌رسند.

در ادامه قصد داریم به معرفی ویژگی‌های iPad OS بپردازیم و با دنیای آن کمی نزدیکتر آشنا شویم.

ویژگی های iPad OS

بهبود اپلیکیشن Files

اپلیکیشن Files در این سیستم عامل جدید، به شکلی بهبود یافته ارائه شده است. در سیستم جدید، نمایش این اپلیکیشن به صورت ستونی آمده است. به علاوه حافظه کارت میکرو اس دی نیز در این اپ به نمایش درمی آید و به آن دسترسی مستقیم و راحت خواهید داشت.

ویژگی های iPad OS

 

سرویس iCloud Drive

همین طور امکان به اشتراک گذاری پوشه‌ها در iCloud Drive فراهم گشته و کاربران تبلت‌های اپل می‌توانند پوشه‌های خود را در این فضای ابری، قرار دهند.

بهبود قلم اپل

استفاده بهینه از قلم تبلت‌های اپل نیز در iPad OS دیده می‌شود. به این شکل که کافی است تا قلم اپل را از بخش گوشه‌ای صفحه نمایش به جهت داخل بکشانید. با این عمل اسکرین شات از صفحه گرفته شده و امکان نوت گذاری روی این اسکرین شات را نیز خواهید داشت.

این نیز یکی از پیشرفت‌های بزرگی است که در iPad OS تبلت های اپل رخ داده است. پیش از این سرعت عکس العمل قلم اپل، ۲۰ میلی ثانیه بود که اکنون در این سیستم عامل جدید به ۹ میلی ثانیه رسیده است.

ویژگی های iPad OS

قابلیت Split View

این قابلیت که امکان کاربری فوق العاده‌ای دارد، به کاربران اپل اجازه می‌دهد تا یک اپلیکیشن را در آن واحد، دو بار در دو پنجره مجزا باز کنند. به طور مثال اگر شما نیاز به باز کردن دو فایل ورد داشته باشید، به کمک Split View می‌توانید این دو فایل را در کنار هم باز کرده و به فعالیت خود بپردازید.

حالت تاریک در iPad OS

وجود حالت تاریک که پیش از این در iOS 13 توانست سر و صدای زیادی به پا کند، در iPad OS نیز عالی به نظر می‌رسد. این قابلیت در فضای تاریک، موجب کاهش نور صفحه نمایش شده و ضمن حفاظت از چشم‌های شما، مصرف باطری را نیز کاهش می‌دهد.

اپلیکیشن Find My

اپلیکیشن Find My ترکیبی از دو اپ Find My iPhone و Find My Friends بوده و با کاربری ارتقا یافته‌ای در iPad OS ارائه شده است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید گوشی هوشمند دیگری را حتی در صورت آفلاین بودن، بیابید.

ویژگی های iPad OS

بهبود ویرایش متن در iPad OS

در iPad OS می توانید متن‌های خود را به راحتی بیشتری ویرایش کنید. به طور مثال برای هایلایت کردن بخشی از متن، کافی است که روی آن لمس کرده و به سمت مورد نظر بکشید. از طرفی دیگر برای انتخاب بخشی از متن کافی است که در کنار آن پاراگراف یک تک ضربه بزنید و تا پایان کلمه مورد نظر خود، لمس را ادامه دهید.

اگر قصد کپی کردن یا کات کردن بخشی از متن خود را داشته باشید، چه راهکاری ساده‌تری در آی پد او اس پیشنهاد می‌شود؟ برداشت متن با استفاده از یک تماس انجام شده و برای قرار دادن آن در محل جدید، نیز کافی است که دو ضربه به کار بگیرید.

در مقاله کدام تبلت آیپد اپل را باید خریداری کرد؟ به تشریح نکات مهم در انتخاب و خرید تبلت‌های اپل پرداختیم. اینک با مرور ویژگی‌های آیپد او اس، نگاه بهتری به سیستم عامل جدید تبلت‌های اپل پیدا کردیم. حال اگر بررسی روی امکانات آیپد او اس انجام داده و امکانات آن را مرور کرده‌اید، نکات قوت و ضعف آن را در بخش نظریات مجله اینترنتی آراد مگ، با سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

سمیرا نقیبی
کارشناسی ریاضی محض خواجه نصیر/ چندین سال سابقه کاری در سرپرستی فروش محصولات شبکه داشتم و از سال 93 به بعد سفر هیجان انگیز به دنیای بی انتهای تولید محتوا و سئو برای من آغاز شد. به تکنولوژی، گردشگری، بهداشت و سلامت و هر چیز زمینی و آدمیزادی علاقه مند هستم...