Galaxy Tab S8 در دست ساخت قرار دارد – رسما تایید شد

Samsung Galaxy Tab S7
Samsung Galaxy Tab S7

پس از این که سامسونگ تبلت های Galaxy Tab S7 و Tab S7 Plus خود را به عنوان رقیب های جدی و بزرگی برای iPad های اپل رونمایی و معرفی کرد، چه اتفاقی رخ داد؟ قطعا سطح رقابت تبلت های اندروید با iPad های اپل به طور چشم گیری افزایش پیدا کرد. اما پس از عرضه دو تبلت اندرویدی که نام بردیم، چه اتفاقی قرار است رخ دهد و چه آینده ای در انتظار این بازار است؟ پاسخ این سوال کاملا واضح و روشن است: قطعا باید منتظر عرضه دو تبلت رده بالا و پرچمدار جدید دیگر از سوی سامسونگ باشیم. تبلت هایی که ظاهرا قرار است با اسم Samsung Galaxy Tab S8 به همراه Tab S8 Plus در دو اندازه مختلف راهی بازار شوند تا شاهد شروع دور جدید این مبارزه ی سخت و نفس گیر در این بازار باشیم. ظاهرا Samsung Galaxy Tab S8 به عنوان یک تبلت پرچمدار بزرگ راهی بازار خواهد شد. اما به نظر می رسد که مدل Tab S8 Plus قرار است حتی از آن هم بزرگ تر باشد. اما در عرصه تبلت های رده بالا و پرچمدار اپل ، اوضاع همیشه هم به همین سادگی ها نیست و رقابت به همین زودی به پایان نمی رسد. بنابراین، باید منتظر یک رقابت سخت و نفس گیر باشیم. در هر صورت، سامسونگ اکنون به طور رسمی تایید کرده که در حال کار بر روی تبلت پرچمدار پیش روی خود با اسم Galaxy Tab S8 می باشد و شما هم می توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با ما در مجله اینترنتی آرادمگ همراه باشید.

ظاهرا به نظر می رسد که سامسونگ باز امسال هم قصد ندارد هیچ عددی را نادیده بگیرد و از روی آن رد شود. در واقع، همانطور که خود این شرکت هم اخیرا تایید کرده است، قصد دارد شماره گذاری محصولات خودش را به همین شکل به ترتیب ادامه دهد و پیش برود. کاملا درست متوجه شدید. اسم Samsung Galaxy Tab S8 را از همین الان باید برای تبلت پرچمدار و رده بالای پیش روی این شرکت انتخاب شده و قطعی بدانیم. در واقع، اگر بخواهیم دقیق تر توضیح دهیم، باید اعلام کنیم که شعبه ایرلند این غول دنیای فناوری اخیرا این اطلاعات را به اشتباه و ناخواسته فاش کرده و تایید کرده که اسم تبلت پرچمدار پیش روی این شرکت Tab S8 خواهد بود. علاوه بر این، مدتی پیش هم یکی از کارمندان شرکت سامسونگ در یکی از صفحه های ساپورت و حمایت از مشتریان در وبسایت این شرکت اسم دستگاهی به نام Samsung Galaxy Tab S8 Enterprise Edition را فاش کرده بود که درمورد مشخصات آن هم اظهار کرده بود تا سقف ۱ ترابایت اجازه ارتقاء و افزایش حافظه داخلی از طریق کارت حافظه micro SD به کاربران خود خواهد داد و همچنین، دارای اتصال سلولار خواهد بود.

صد البته، در صورتی که دستگاهی با اسم احتمالی Samsung Galaxy Tab S8 Enterprise Edition وجود خارجی داشته باشد، احتمالا می‌توانیم تصور کنیم که یک تبلت دیگر از شرکت سامسونگ با اسم Samsung Galaxy Tab S8 نیز در دست ساخت و تولید قرار دارد و این شرکت در حال کار کردن روی‌ آن است تا به زودی راهی بازار کند. با توجه به این توضیحات، بنابراین می ‌توانیم انتظار داشته باشیم که این موضوع برای یک مدل رده بالاتر از این تبلت با اسم احتمالی Samsung Galaxy Tab S8 Plus هم صدق کند. نسخه ‌های قبلی این مدل که تا به حال در سال های اخیرا راهی بازار شده است، ثابت کرده اند که دارای مشخصات رده بالاتر و بهتری از مدل پایه خود خواهند بود و در واقع، برای ایجاد یک رقابت نزدیک تر با تبلت های iPad اپل طراحی و ساخته می شوند. البته، این در حالی است که همانطور که می توانید انتظار داشته باشید، نه تنها شعبه ایرلند شرکت سامسونگ که اخیرا برخی از اطلاعات تبلت های پیش روی این شرکت را به طور اشتباه فاش کرده، بلکه هیچ یک از شعبه ها و کارمندان دیگر این شرکت نیز تا به حال هنوز هیچ اطلاعاتی درمورد این مدل افشا نکرده اند و ظاهرا هواس خود را بیشتر جمع کرده اند.

با توجه به رشد بسیار عالی و غیر قابل انتظار بازار تبلت ها و افزایش چشم گیر فروش آن ها در سراسر دنیا در سال ۲۰۲۰ میلادی، و به طور ویژه تبلت های سامسونگ، کاملا واضح و روشن است که هیچ دلیل منطقی و عقلانی خاصی برای این شرکت وجود ندارد که تعداد مدل ها و تبلت های مورد نظر خود برای عرضه در سال جاری میلادی را کاهش دهد. به عبارت دیگر، با توجه به رشد چشم گیری که فروش تبلت های این شرکت در سال گذشته تجربه کردند، اصلا منطقی نیست که این شرکت این روند را متوقف کند و امسال تعداد کم تری تبلت جدید راهی بازار کند. اتفاقا، این می تواند انگیزه بزرگی برای این شرکت باشد که تعداد مدل های بیشتری از تبلت های خود را امسال در بازار عرضه کند. با توجه به این موضوع، هر اتفاق دیگری که در سال جاری میلادی رخ دهد، ما به شدت از شرکت سامسونگ به عنوان بزرگ ترین تولید کننده گوشی های موبایل هوشمند در سراسر دنیا و همچنین، دومین شرکت پرفروش در بازار تبلت انتظار داریم که رقیبان بیشتر، بهتر و بزرگ تری برای iPad های اپل راهی بازار کند که حتی یک خانواده جدید از دستگاه ها و تبلت های فوق مقرون به صرفه با مشخصات قابل قبول نیز می توانند جزو آن دسته قرار بگیرند. این دسته از محصولات فوق مقرون به صرفه، می توانند به طور عمده برای عرضه در بازارهای دیگری از جمله اروپا و آسیا در نظر گرفته شوند تا سامسونگ کنترل این مناطق را نیز به دست بگیرد.

اما به بحث اصلی خودمان در این مطلب برمی گردیم و به Samsung Galaxy Tab S8 می پردازیم. به لطف شایعه هایی که در طی چند وقت اخیر در رابطه با این تبلت پرچمدار از شرکت سامسونگ منتظر شده، متوجه شدیم که دارای مشخصات و ویژگی های داخلی کاملا گیرا و قابل توجهی در زیر بدنه خود خواهد بود. جای هیچ شکی نیست که هنوز بسیار زود است تا از چیزی اطمینان خاطر کامل داشته باشیم و آن را رسمی و نهایی بدانیم اما قطعا باید منتظر وجود یک سری مشخصات بسیار قابل توجه از جمله وجود یک چیپست Qualcomm Snapdragon ۸۸۸ به رسم همیشگی محصولات سامسونگ در این لاین آپ باشیم. به هر حال، دیر یا زود این لاین آپ پرچمدار هم رونمایی و معرفی خواهند شد و ما از مشخصات و ویژگی های آن ها به طور رسمی آگاهی پیدا خواهیم کرد. تا آن زمان، همچنان با ما همراه باشید.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.