بنچمارک iPad Air ۲۰۲۰ در پلتفرم Geekbench منتشر شد

Apple iPad Air 2020
Apple iPad Air 2020

همانطور که احتمالا به یاد می‌آورید، اپل در تاریخ ۱۵ سپتامبر گذشته برابر با ۲۵ شهریور ماه در طی برگزاری رویداد Time Flies خود از نسل چهارم تبلت iPad Air جدید رونمایی کرد که آن را به طور کامل برایتان پوشش دادیم.

با وجود این که مدت تقریبا زیادی از زمان رونمایی شدن نسل چهارم iPad Air ۲۰۲۰ سپری شده، اپل هنوز فروش آن را آغاز نکرده است. اما موضوع مورد توجه امروز ما چیز دیگری است. در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که یک نسخه از این تبلت که ظاهرا به نظر می‌رسد هنوز در مرحله پیش تولید قرار داشته است موفق به قرار گرفتن در پلتفرم بنچمارک گیری Geekbench شده است. تست بنچمارک نسخه پیش تولید تبلت iPad Air ۲۰۲۰ عملکرد چیپست جدید Apple A14 Bionic را به ما نشان می‌دهد که امسال اپل برای اولین بار در این دستگاه از آن استفاده کرده است و قصد دارد در سری پیش روی گوشی‌های iPhone 12 خود نیز از آن استفاده کند. در هر حال، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و بنچمارک تبلت Apple iPad Air ۲۰۲۰ همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

پردازنده مرکزی (CPU) چیپست Apple A14 با یک عملکرد قدرتمند و توانمند موفق به کسب کردن ۱۵۸۳ امتیاز در پلتفرم بنچمارک گیری Geekbench شده است که این عملکرد، حدود ۱۸ درصد بالاتر و بهتر از چیپست Apple A13 است که اپل در گوشی هوشمند iPhone 11 Pro خود در سال گذشته از آن استفاده کرده بود. نکته قابل توجه و مهم دیگری که درمورد آن وجود دارد، این است که به طور قابل توجهی جلوتر از آمار و ارقامی است که حدس و گمانه زنی‌ها درمورد Qualcomm Snapdragon 875 (با ۱۱۵۹ امتیاز) که در سال آینده عرضه خواهد شد و همینطور Exynos 1000 (آن هم با ۱۱۵۹ امتیاز) مطرح کرده‌اند، بیشتر و بالاتر است.

در عین حال، این تبلت جدید مجهز به چیپست Apple A14 Bionic در تست بنچمارک چند هسته‌ی خود نیز موفق به کسب کردن ۴۱۹۸ امتیاز شده است که اگر بخواهیم مقایسه کنیم، حدود ۲۰ درصد بالاتر از امتیازی است که سال گذشته اپل با گوشی هوشمند iPhone 11 Pro خود به دست آورده بود. علاوه بر این، امتیاز بنچمارک نسخه اولیه تبلت iPad Air ۲۰۲۰ مقدار بسیار کمی از چیپست پرچمدار بعدی در لاین آپ Exynos (که ۴۲۵۰ امتیاز کسب کرده بود) کم‌تر شده است اما از سوی دیگر از چیپست پرچمدار Qualcomm در سال ۲۰۲۱، (با ۴۰۹۰ امتیاز) امتیاز بیشتری کسب کرده است. این موضوع یک بار دیگر نیز نشان می‌دهد اعداد و ارقامی که شایعه شده بود، حقیقت داشتند.

نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد، این است که اپل در سال ۲۰۱۹ تبلت iPad Air خود را به همان چیپستی مجهز کرده بود که در آن زمان در گوشی هوشمند iPhone XS خود از آن استفاده کرده بود. اگرچه تمام شواهد مبنی بر این است که اپل این کار را در سال ۲۰۲۰ نیز تکرار خواهد کرد، اما ما واقعا انتظار داریم که سری iPhone 12 نیز به A14 مجهز باشند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.