اولین تصاویر Galaxy Tab S7 فاش شدند

در چند هفته و چند ماه اخیر، حرف و حدیث‌های زیادی درمورد تبلت پرچمدار بعدی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy Tab S7 منتشر شده بود. اما امروز به لطف اولین تصاویر این تبلت که فاش شده است، می‌توانیم با طراحی و شکل ظاهری آن آشنایی پیدا کنیم.

در حقیقت، ماجرا از این قرار است که به لطف یکی از منابع معتبر فعال در این زمینه به اسم OnLeaks و همکاری مشترک آن‌ها با یکی از اینسایدرهای فرانسوی به اسم Pigtou، یک سری تصاویر رندر شده از تبلت پرچمدار بعدی شرکت سامسونگ به اسم Galaxy Tab S7 در اختیار ما قرار داده شده است، که یک جورایی اولین تصاویر کاملا واضح این دستگاه به شمار می‌روند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

بر اساس اولین تصاویر تبلت پرچمدار Galaxy Tab S7 می‌توان به این نتیجه رسید که این دستگاه از نظر طراحی و شکل ظاهری، تفاوت چندان زیادی هم با نسل قبلی خود یعنی Galaxy Tab S6 ندارد. در حال حاضر، شایعه‌ها حاکی از این است که S7 در دو سایز مختلف راهی بازار خواهد شد که گفته می‌شود شامل یک نسخه‌ی ۱۱ اینچی به همراه یک نسخه ۱۲.۴ اینچی می‌شوند. اما درمورد نسخه‌ای که در این تصاویر نمایش داده شده است، گفته می‌شود که نسخه‌ی ۱۱ اینچی این تبلت می‌باشد زیرا OnLeaks ادعا کرده است که این دستگاه ۲۵۳.۷ میلی متر طول، ۱۶۵.۳ میلی متر عرض و همچنین ۶.۳ میلی‌ متر ضخامت دارد که اگر جایگاه دوربین(های) آن را نیز در نظر بگیریم، ضخامت آن به ۷.۷ میلی متر می‌رسد.

در اولین تصاویر تبلت پیش روی Galaxy Tab S7 می‌توانیم مشاهده کنیم که در سمت راست صفحه نمایش، دوربین سلفی آن کار گذاشته شده است. و همچنین در پنل بدنه‌ی پشتی آن نیز دوربین‌های دوگانه‌ی این دستگاه را می‌توانیم مشاهده کنیم که به همراه یک فلش LED در گوشه سمت چپ بالای بدنه‌ی این تبلت جای گرفته‌اند. البته ممکن است در نسخه‌ی نهایی این تبلت، یک دوربین سوم جایگزین فلش LED شود و یا در کنار آن به این قسمت از بدنه‌ی تبلت اضافه شود. در حال حاضر، باید منتظر باشیم تا اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتری در این رابطه از منابع دیگر نیز در اختیارمان قرار داده شود تا از این موضوع اطمینان خاطر کامل پیدا کنیم.

یکی از شاخص‌ترین و برجسته‌ترین ویژگی‌هایی که در اولین تصاویر تبلت پیش روی Galaxy Tab S7 در پنل پشتی بدنه‌ی آن می‌توانیم مشاهده کنیم، این است که درست مانند مدل قبلی خود یعنی Galaxy Tab S6 روی بدنه‌ی خود دارای یک شیار بلند است که در زیر دوربین‌های آن تعبیه شده است. این شیار، جایگاه قلم مخصوص این تبلت می‌باشد که خاصیت مغناطیسی دارد و می‌تواند قلم را به صورت کاملا محکم در بدنه، چفت کند. علاوه بر این، یکی دیگر از ویژگی‌های شاخص و برجسته‌ای که در تصاویر این تبلت می‌توانیم مشاهده کنیم، این است که لوگو یا همان عبارت Samsung نیز، که در Galaxy Tab S6 در مرکز بدنه‌ی آن قرار داشت، اکنون به پایین شیار قلم هوشمند منتقل شده است و به صورت عمودی در این قسمت حک شده است.

در اولین تصاویر تبلت پیش روی Galaxy Tab S7 می‌توان مشاهده کرد که در لبه‌ی سمت راست بدنه‌ی این دستگاه، درگاه سیمکارت و کارت حافظه‌ی جانبی آن به همراه دگمه‌ی پاور و کنترل صدا کار گذاشته شده است که ظاهرا به نظر می‌رسد سنسور تشخیص اثر انگشت هم بر روی دگمه پاور کار گذاشته شده است. اگر این ادعا حقیقت داشته باشد، باعث تعجب خواهد بود زیرا مدل قبلی این تبلت، دارای یک سنسور تشخیص اثر انگشت درون صفحه نمایش خود بود.

درگاه USB C همچنان در لبه‌ی پایین بدنه‌ی Galaxy Tab S7 قرار دارد اما متاسفانه هر چه چهار طرف این دستگاه را بگردید، جک ۳.۵ میلی متری هدفون آن را مشاهده نمی‌کنید. شایعه‌ها حاکی از این است که Galaxy Tab S7 یازده اینچی دارای یک باتری ۷ هزار و ۷۶۰ میلی آمپر ساعتی خواهد بود. اما گفته می‌شود که زیر بدنه‌ی پنل پشتی مدل ۱۲.۴ اینچی این تبلت، یک باتری عظیم الجثه‌ی ۹ هزار و ۸۰۰ میلی آمپر ساعتی کار گذاشته شده است. همچنین شایعه‌ها حاکی از این است که در هر دو مدل این تبلت، یک چیپست Snapdragon 865 وظیفه فراهم کردن قدرت آن‌ها را بر عهده دارد که در حال حاضر قدرتمندترین چیپست موجود در بازار به شمار می‌رود و حداقل در اروپا و آمریکا، می ‌تواند قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات ۵G داشته باشد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.