اولین تصاویر Galaxy Watch 3 فاش شدند

همین دیروز بود که در طی یک گزارش جنجالی جدید، تعداد زیادی از مشخصات کلیدی اولیه ساعت هوشمند بعدی سامسونگ به اسم Galaxy Watch 3 را در اختیار شما قرار دادیم. اکنون پس از گذشت مدت کمی از فاش شدن مشخصات یاد شده، اولین تصاویر زنده از هر دو مدل ۴۱ و ۴۵ میلی متری آن نیز در منابع خبری معتبر مختلف در حال دست به دست شدن است. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در طی ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که این بار ما در حال نگاه کردن به اسناد و مدارکی هستیم که توسط یک سازمان رسمی در کره جنوبی منتشر شده، یا بهتر است بگوییم از اسناد آن‌ها فاش شده است. در این اسناد، ساعت هوشمند پیش روی Galaxy Watch 3 با دو کد مختلف ثبت شده است که SM-R850 و SM-R840 هستند. با وجود این که هنوز از مشخصات رسمی هیچ یک از آن‌ها اطلاع خاصی نداریم، اما انتظار می‌رود که هر دوی آن‌ها دارای قابلیت پشتیبانی از شبکه Wi-Fi و Bluetooth باشند اما احتمال وجود شبکه‌ی LTE 4G وجود ندارد و با توجه به این موضوع، قطعا قابلیت وجود فناوری اتصالات ۵G نیز وجود نخواهد داشت.

اگر تاریخ و اتفاقاتی که در گذشته رخ داده است، نشان دهنده چیز خاصی باشند (که معمولا وقتی درمورد چنین چیزهایی باشد، قطعا نشان دهنده چیزهای زیادی است)، به احتمال زیاد کد SM-R850 متعلق به نسخه‌ی کوچک‌تر ساعت هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Watch 3 خواهد بود و پس از آن، انتظار می‌رود که نسخه‌ی بزرگ‌تر این ساعت هوشمند دارای کد SM-R840 باشد و فعلا با همین اسم شناخته شود. در هر صورت، بر اساس اولین تصاویر زنده‌ای که از این دستگاه منتشر شده است، انتظار می‌رود که هر دو نسخه‌ی آن کاملا به یکدیگر شبیه باشند که البته زیاد هم موضوع غافلگیر کننده‌ای نیست. اما علاوه بر وجود وجه تشابه‌های بسیار زیاد در نمای بیرونی آن‌ها با یکدیگر، بر اساس اولین تصاویر زنده‌ی آن‌ها، ظاهرا به نظر می‌رسد که وجه تشابه‌های ظاهری زیادی حتی میان Galaxy Watch اولیه با Galaxy Watch 3 وجود خواهد داشت.

البته پیش از این، SamMobile که یکی از معتبرترین منابع ما به شمار می‌رود نیز به چنین موضوعی اشاره کرده بود و گفته بود که ویژگی‌هایی مانند صفحه‌ی چرخان در Galaxy Watch 3 نیز وجود خواهد داشت که باعث ایجاد تشابه ظاهری میان آن با مدل اولیه ساعت هوشمند سامسونگ خواهد شد اما اکنون که یک منبع قابل اطمینان‌تر نیز با وجود مدارک و اسناد بیشتر و مطمئن‌تری به همین موضوع اشاره مجدد کرده است، کاملا اطمینان پیدا کردیم که شباهت‌های زیادی در بین آن‌ها می‌توانیم پیدا کنیم. در حال حاضر، بر اساس گزارش‌هایی که درمورد ساعت هوشمند بعدی سامسونگ وجود دارد، انتظار داریم این دستگاه در زمان نامشخصی از ماه آینده برای معرفی شدن، برنامه ریزی شده باشد.

درمورد صفحه‌ی چرخان که باعث ایجاد وجه تشابه‌های ظاهری زیادی میان نسل اول و سوم ساعت‌های هوشمند سامسونگ شده است، باید توضیح دهم که یک وسیله برای جابجا شدن در رابط کاربری به صورت دستی است تا از لمس اشتباه جلوگیری شود و کاربران با دقت بیشتری کارهای مورد نظر خود را در منوی ساعت انجام دهند. البته، این ویژگی تا به حال به جز نسخه اولیه Galaxy Watch در تعداد زیادی از گجت‌های پوشیدنی دیگری که سامسونگ تولید کرده است نیز به کار برده شده است اما به طور غیر قابل انتظاری در سری Galaxy Watch Active کنار گذاشته شد و جای خود را به یک جایگزین نرم افزاری داد که باعث ناامید شدن عده بسیار زیادی از طرفداران این ویژگی شد.

اما اکنون علاوه بر برگشتن این ویژگی محبوب به ساعت های هوشمند سامسونگ ، بر اساس اولین تصاویر زنده‌ی Galaxy Watch 3 ، قطر آن نیز به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است که بسیار تغییر جذابی شده است. بنابراین، Galaxy Watch 3 بسیار ظریف‌تر از نسل اولیه خود خواهد بود اما در حال حاضر، هنوز شواهدی وجود ندارد که ثابت کند حتی از Galaxy Watch Active 2 نیز باریک‌تر و ظریف‌تر خواهد بود. علاوه بر این، آژانس تحقیقات رادیویی کره جنوبی نیز اعلام کرده است که در سمت راست بدنه‌ی ساعت هوشمند بعدی شرکت سامسونگ، دو دگمه وجود خواهد داشت اما به نظر می‌رسد که هم شکل و هم اندازه‌ی آن‌ها نسبت به Galaxy Watch اولیه و حتی Galaxy Watch Active 2 تغییر کرده است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.