باتری سری Galaxy S30 احتمالا قوی‌تر از S20 خواهد بود

Galaxy S30
Galaxy S30

شرکت سامسونگ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سازندگان و تولید کنندگان گوشی‌های موبایل هوشمند در سرتاسر دنیا که محصولات آن دارای تنوع بسیار گسترده‌ای هستند و شامل گوشی‌های پایین رده‌ی ارزان تا پرچمدارهای رده بالای گران قیمت می‌شوند، همیشه در حال ارتقاء دادن مشخصاتی از قبیل صفحه نمایش گوشی‌های پرچمدار بعدی خود و تعداد بسیار زیادی از مشخصات دیگر آن‌ها از قبیل پردازنده و حافظه آن‌ها است. با این حال، یکی از بخش‌هایی که در طی چند سال اخیر به اندازه صفحه نمایش و پردازنده مورد لطف قرار نگرفته و به اندازه‌ی آن‌ها ارتقاء پیدا نکرده است، سایز و طول عمر باتری است. اما در نهایت، سامسونگ تصمیم گرفت با سری Galaxy S20 سایز باتری گوشی‌های پرچمدار خود را نیز با یک پیشرفت چشمگیر ارتقاء دهد. اما شواهد حاکی از این است که آن‌ها قصد دارند باتری سری Samsung Galaxy S30 (که شاید هم S21 نام داشته باشند) را حتی از پرچمدارهای این سری در سال ۲۰۲۰ نیز بیشتر ارتقاء دهند. با آرادمگ همراه باشید.

بزرگ‌ترین باتری که سامسونگ در لاین آپ سری Samsung Galaxy S20 خود در سال ۲۰۲۰ میلادی به کار برد، به مدل Ultra این لاین آپ تعلق داشت که یک باتری ۵ هزار میلی آمپر ساعتی بود. این در حالی است که هر دو مدل دیگر این لاین آپ یعنی Samsung Galaxy S20 و S20 Plus نیز به ترتیب دارای باتری های ۴ هزار و ۴ هزار و ۵۰۰ میلی آمپر ساعتی بودند که با این که قابل قبول هستند، اما هیچ یک از آن‌ها چندان چشمگیر و زیاد به نظر نمی‌رسند.

از سوی دیگر، با توجه به این که در حال حاضر در مقطعی از زمان به سر می‌بریم که اطلاعات مختلفی درمورد سری بعدی پرچمدارهای سری S شرکت سامسونگ موسوم به Samsung Galaxy S30 یا S21 در حال فاش شدن می‌باشد، ممکن است در طی این چند وقت حرف و حدیث‌های زیادی درمورد آن‌ها به گوش برسد که امروز هم این حرف و حدیث‌ها درمورد باتری سری Galaxy S30 می‌باشند. علاوه بر این، تا به حال در طی چند وقت اخیر تعداد زیادی از اطلاعات دیگر نیز درمورد مشخصات مختلف این سری منتشر شده است که به عنوان مثال، اشاره به وجود یک چیپست Snapdragon 875 در نسخه آمریکا و چین این سری و یک چیپست Exynos 1000 برای مدل جهانی آن می‌کردند و در کنار آن نیز گفته شده که سایر مشخصات این سری نیز شامل وجود یک سنسور ۱۰۸ مگاپیکسلی به عنوان دوربین اصلی در مدل رده بالای این سری، شارژ سریع با قدرت ۶۰ وات و همچنین یک سنسور تشخیص اثر انگشت بسیار دقیق و بزرگ که در زیر صفحه نمایش آن مخفی شده است، می‌شوند.

اما چیزی که اکنون باید اضافه کنیم، اطلاعات جدیدی درمورد ظرفیت باتری Galaxy S30 یا S21 است. در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که افراد شاغل در یکی از منابع ما به اسم Galaxy Club اخیرا یک سری اطلاعات جدید به دست آورده‌اند که به نظر می‌رسد درمورد ظرفیت باتری که قرار است در مدل احتمالیِ میانه‌ی این سری (که احتمالا Galaxy S30 یا S21 Plus نام خواهد داشت) می‌باشد. ظاهرا این مدل، به یک باتری ۴۸۰۰ میلی آمپری مجهز خواهد شد که ۳۰۰ میلی آمپر بیشتر از Galaxy S20 Plus خواهد بود.

علاوه بر این، خود شرکت سامسونگ نیز اخیرا یک باتری جدید با کد EB-BG996ABY به ثبت رسانده است و همچنین با توجه به این که کد باتری که در Samsung Galaxy S20 Plus وجود داشت EB-BG986ABY بود، ظاهرا این باتری جدید که سامسونگ ثبت کرده است، به Galaxy S30 یا S21 Plus تعلق خواهد داشت. اگر به خاطر داشته باشید، Galaxy S20 Plus نیز در ابتدا با کد SM-G986 شناخته می‌شد که اسم رمز آن هم محسوب می‌شود. این حقیقت که Samsung Galaxy S30 یا S21 Plus دارای یک باتری بزرگ‌تر از باتری ۴۵۰۰ میلی آمپریِ S20 Plus خواهد بود، و همینطور این که احتمالا به یک چیپست Snapdragon 875 مجهز خواهد بود، می‌تواند نشانه‌ی امیدوار کننده‌ای باشد که طول عمر باتری S30 Plus از S20 Plus بیشتر خواهد بود. در هر حال، چیپست ۵ نانومتریِ Snapdragon 875 که به احتمال زیاد در این سری به کار برده خواهد شد، می‌تواند باعث مصرف انرژی بهینه و در نهایت، بهبود پیدا کردن طول عمر باتری تمام مدل‌های این لاین آپ شود.

ما فقط امیدواریم که اختلاف میان نسخه Snapdragon و Exynos سری S30 به اندازه S20 اینقدر زیاد نباشد که باز هم باعث ناامیدی شود اما درمورد باتری سری Galaxy S30 این امیدواری وجود دارد که دارای طول عمر بهتر و بیشتری از S20 در سال ۲۰۲۰ باشند. احتمالا این روزها شایعه‌ها و گزارش‌های بیشتری درمورد سایر مشخصات این سری نیز منتشر خواهد شد که شما می‌توانید برای اطلاع پیدا کردن از آن‌ها، همچنان در طی روزها و هفته‌های آتی نیز با ما همراه باشید.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.