ناچ نمایشگر آیفون تا دو سال دیگر در این سری باقی می‌ماند

iPhone XR
iPhone XR

در حال حاضر شرکت اپل به سختی در حال تلاش برای فراهم کردن مقدمات برگزاری رویداد بزرگ بعدی خود است که انتظار داریم چهار مدل آیفون جدید را در آن مشاهده کنیم. اما ظاهرا یکی از ویژگی‌های گوشی‌های اخیر این شرکت نه تنها در سری iPhone 12 نیز وجود خواهد داشت، بلکه پس از این سری، مدل‌های بعدی در لاین آپ پیش روی این شرکت نیز همچنان این ویژگی را حفظ خواهند کرد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

حقیقتی که وجود دارد، این است که شایعه‌ها، حرف و حدیث‌ها و حدس و گمانه زنی‌هایی که تا به حال درمورد لاین آپ پیش روی سری آیفون ۱۲ زده شده است، درمورد موضوع حفره‌های پانچ هول و یا ناچ نمایشگر در مدل‌های بعدی آیفون اپل کاملا ساکت و بی سر و صدا بودند و در بین تمام آن‌ها که شمارشان امروز به صدها گزارش و شایعه مختلف رسیده است، تعداد بسیار کمی وجود داشتند که درمورد این موضوع صحبت می‌کردند. این موضوع باعث می‌شود که ما به این فرض برسیم که ظاهرا به احتمال زیاد لاین آپ سری iPhone 12 همچنان ناچ عریض که در بالای صفحه نمایش مدل‌های قبلی گوشی‌های هوشمند اپل در طی سه سال اخیر وجود داشت را حفظ خواهند کرد. این ویژگی این روزها تبدیل به یکی از ویژگی‌های جدایی ناپذیر در گوشی‌های هوشمند اپل شده است.

اما موضوع قابل توجهی که ما امروز قصد داریم به آن بپردازیم این است که یکی از منابع معتبر، معروف و قابل اطمینان ما به اسم Ice Universe که قبل از منتشر شدن اطلاعات و جزئیات رسمی درمورد گوشی‌های هوشمند آن‌ها را فاش می‌کند، در حساب کاربری شخصی خود در توییتر اعلام کرده است که ناچ عریض صفحه نمایشگر که در مدل‌های اخیر گوشی‌های آیفون اپل وجود داشته است، نه تنها در لاین آپ سری iPhone 12 نیز همچنان باقی خواهد ماند، بلکه در لاین آپ این سری در سال ۲۰۲۱ با نام احتمالی iPhone ۱۳ نیز همچنان وجود خواهد داشت. اما با این تفاوت که ضخامت آن قرار است در سال آینده کمی بیشتر کاهش پیدا کند. وی برای ایجاد یک تصویر ذهنی بهتر از این تغییر یک تصویر جدید نیز منتشر کرده است که در زیر می‌توانید آن را مشاهده کنید:

می‌دانیم که هنوز بسیار زود است که چنین حدس و گمانه زنی‌هایی درمورد دستگاهی کنیم که دست کم هنوز ۱۲ ماه دیگر تا ما فاصله دارد اما در طی این مدت که ما مطالب Ice Universe را پوشش داده‌ایم، به این باور دست پیدا کردیم که منبع کاملا قابل اطمینان و معتبری است و برای مدتی هم یک سری از اطلاعات و جزئیات داخلی شرکت اپل را در اختیار ما قرار می‌داد. بنابراین، از همین الان می‌توانیم فکر کنیم که این گمانه زنی‌ هم در نهایت تبدیل به واقعیت خواهد شد.

در هر صورت، موضوع کاملا واضح و روشنی که وجود دارد، این است که شرکت اپل هیچ علاقه‌ای به دنبال کردن ترندهای رایج صنعت گوشی‌های موبایل و استفاده کردن از ناچ‌های قطره‌ای و همینطور حفره‌های پانچ هول روی صفحه نمایشگر گوشی‌های آیفون خود ندارد و هنوز هم قصد دارد مدت بیشتری به استفاده کردن از فناوری Face ID ادامه دهد. با توجه به شناختی که در طی تمام سال‌های فعالیت شرکت اپل از آن‌ها به دست آورده‌ایم، کاملا واضح و روشن است که کوپرتینویی‌ها پا فشاری و اصرار چندان زیادی بر روی ایجاد تغییر و تحولات اساسی و بزرگ در محصولات خود ندارند و به هر دلیلی که هست، از استفاده از راه حل‌هایی مانند حفره‌های کپسولی شکل، بریدگی و روش‌های دیگر که می‌توانند محل قرار گیری تمام ابزار تشخیص چهره باشند، دوری می‌کنند؛ کاری که به عنوان مثال شرکت هوآوی انجام داده و تا به حال برایش موفقیت آمیز هم بوده است.

حدس ما درمورد این موضوع این است که اپل قصد دارد تا زمانی که دوربین‌های سلفی مخفی در زیر صفحه نمایشگر به تولید انبوه نرسیدند و تبدیل به یک Mainstream در صنعت موبایل نشده‌اند، همچنان به استفاده کردن از ناچ‌های عریض منفور بر روی صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند خود ادامه دهد. در هر صورت، همانطور که احتمالا در جریان هستید، دوربین‌های سلفی مخفی در زیر صفحه نمایش هنوز یک ویژگی تزئینی و بوتیکی به شمار می‌روند که تا به حال فقط در یک گوشی هوشمند که فقط برای بازار یک کشور ساخته شده است به کار برده شده‌اند.

 

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.