Apple iPhone SE 2020 دستاورد مطلوب این شرکت بوده است

iPhone SE
iPhone SE

شرکت اپل در ماه آوریل با عرضه کردن یک گوشی میان رده جدید با قیمت ۳۹۹ دلار به اسم Apple iPhone SE 2020 در آمریکا، نشان داد که قصد ایجاد کردن تغییر و تحولات چشمگیری در استراتژی کاری خود در آینده دارد. در ادامه نیز همچنان با آرادمگ همراه باشید.برخی از مردم از این که اپل یک گوشی میان رده تولید کرده بود، گله‌مند بودند و شروع به انتقاد از این استراتژی جدید کردند. اما داده‌های جدیدی که از سطح بازار گوشی‌های موبایل هوشمند به دست آمده است، نشان می‌دهد که Apple iPhone SE 2020 دقیقا همان دستاورد مطلوبی بوده که شرکت اپل قصد داشت با این گوشی به آن دست پیدا کند. در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که یک نظرسنجی جدید توسط فعالان حوزه تحقیق و تفحص حقوق مصرف کنندگان (CIRP) از مشتریانی که در ایالات متحده وجود دارند و اخیرا یکی از محصولات شرکت اپل را خریداری کرده‌اند، تهیه شده است که نشان می‌دهد گوشی هوشمند میان رده جدید این شرکت در سال ۲۰۲۰ به اسم Apple iPhone SE 2020 در بین کاربران مدل‌های قدیمی‌تر گوشی‌های آیفون از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.

گوشی میان رده جدید شرکت اپل به اسم Apple iPhone SE 2020 علیرغم این که در روزهای پایانی ماه آوریل راهی بازار شده بود، موفق شد رقم شگفت انگیزی به اندازه ۱۹ درصد از کل دستگاه‌های گوشی آیفون که در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی در آمریکا به فروش رسیدند را به خودش اختصاص دهد. علاوه بر این، یکی دیگر از دستاوردهای بزرگ SE جدید این بود که توانست پس از مدل‌های دوگانه iPhone 11 و iPhone 11 Pro به عنوان سومین گوشی موبایل هوشمندِ محبوب در لاین آپ گوشی‌های شرکت اپل شناخته شود.

یکی دیگر از آمارهای جالب توجهی که از خریداران Apple iPhone SE 2020 در ایالات متحده آمریکا به دست آمده، این است که تعداد بسیار زیادی از آن‌ها که به رقم شگفت انگیزی به اندازه ۷۳ درصد می‌رسند، قبل از SE 2020 دارای یکی دیگر از گوشی‌های آیفون اپل بودند که قبل از سال ۲۰۱۷ عرضه شده بود. پرتکرارترین دستگاه‌هایی که دارندگان iPhone SE 2020 قبل خریدن این گوشی در اختیار داشتند، شامل iPhone 7 و iPhone 7 Plus به همراه iPhone 6 و iPhone 6S و همینطور مدل اولیه iPhone SE می‌شوند. به طور کلی، پس از عرضه شدن این دستگاه میزان ارتقاء پیدا کردن گوشی‌های موبایل در بین کاربران قدیمی در مقایسه با سایر مدل‌های گوشی‌های شرکت اپل دو برابر افزایش پیدا کرده است. به عنوان نمونه، پیش از این فقط ۳۲ درصد از کاربرانی که گوشی آن‌ها حداقل ۳ سال عمر کرده بود، گوشی خود را ارتقاء می‌دادند و  یک آیفون جدید خریداری می‌کردند.

بنابراین، Apple iPhone SE 2020 به طور موفقیت آمیزی توانست برخی از یک دنده‌ترین و لجبازترین کاربران گوشی‌های قدیمی آیفون را که سال‌های سال در حال استفاده کردن از آن‌ها بودند را برای خریداری کردن یک آیفون جدید متقاعد و قانع کند. این نظر سنجی جدید یک بار دیگر نشان می‌دهد که iPhone 11 هنوز هم محبوب‌ترین مدل در سه ماهه گذشته بوده است. این دستگاه به تنهایی ۳۴ درصد از سهم کل آیفون‌هایی که بین ماه‌های آوریل تا ژوئن خریداری شده است را به خودش اختصاص داده. بنابراین، این دستگاهِ ۶۹۹ دلاری توانست برای سومین سه ماهه متوالی در سال ۲۰۲۰ به عنوان محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین گوشی موبایل در آمریکا شناخته شود. البته، درصد سهمی که iPhone 11 از بازار کشور آمریکا در اختیار دارد، به اندازه مقداری که سال گذشته iPhone XR در اختیار داشت، نیست. XR حدود ۴۸ درصد از سهم بازار را در مدت مشابه در سال گذشته به خودش اختصاص داده بود که یک رقم شگفت انگیز است. اما این به هیچ وجه به معنی کم‌تر بودن فروش iPhone 11 نیست.

پس از iPhone 11 در جایگاه دوم، سری اپل iPhone 11 Pro بودند که شامل مدل کوچک‌تر این سری به اسم iPhone 11 Pro و همینطور iPhone 11 Pro Max می‌شوند. این گوشی‌های رده بالای پرچمدار حدود ۳۱ درصد از سهم بازار ایالات متحده را در سه ماهه گذشته در اختیار داشتند. این آمار و ارقام باعث شده که آن‌ها از نسل‌ها و مدل‌های قبلی خود یعنی iPhone XS و XS Max به محبوبیت بیشتری دست پیدا کنند. سری XS در مدت مشابه در سال گذشته، حدود ۲۰ درصد از فروش آمریکا را به خودشان اختصاص داده بودند.

و در نهایت، CIRP گزارش کرده است که سری iPhone 8 نیز فقط ۸ درصد از فروش این بازار را در سه ماهه گذشته در اختیار داشتند. اما از سوی دیگر، ظاهرا iPhone XR نیز همچنان از محبوبیت زیادی برخوردار است و با وجود عرضه شدن این همه مدل رده بالای جدید، هنوز هم ۹ درصد از سهم این بازار را به خودش اختصاص داده است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.