ظاهرا تعمیر Surface Duo غیر ممکن است

Microsoft Surface Duo

جای هیچ شکی نیست که گوشی هوشمند Surface Duo از شرکت مایکروسافت یکی از منحصر به فردترین گوشی‌هایی است که تا به حال ساخته شده است. اگرچه این گوشی تنها دستگاه Dual Screen حال حاضر در بازار به شمار نمی‌رود، اما قطعا با ضخامت ۹.۹ میلی متری در حالت بسته، یکی از باریک‌ترین آن‌ها است. یعنی وقتی که این گوشی در حالت باز قرار داشته باشد، هر یک از نیمه‌های آن فقط و فقط ۴.۸ میلی متر ضخامت دارند. بنابراین، قطعا طراحی و ساختن چنین سخت افزار باریکی برای مایکروسافت به عنوان سازنده و تولید کننده این دستگاه، چالش برانگیز بوده است و همانطور که Zack از JerryRigEverything نیز متوجه شده است، نیاز به طرفندها و راهکارهای سخت و پیچیده داشته است. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

در حال حاضر می‌توانید ویدئوهای بیرون آوردن اجزاء و باز کردن بدنه گوشی هوشمند Surface Duo از شرکت مایکروسافت را جست و جو و مشاهده کنید. ما قصد نداریم قبل از این که شما این ویدئوها را مشاهده کنید، آن‌ها را برای شما اسپویل کنیم اما نباید دنبال دیدن پایان خوشی در این ویدئوها باشید. نتیجه‌ای که می‌توانیم از این دست ویدئوها بگیریم، این است که تعمیر کردن گوشی هوشمند Microsoft Surface Duo اساسا غیر ممکن است زیرا همه‌ی اجزاء درونی بدنه این دستگاه به طور کاملا سفت و محکم به یکدیگر چسبیده‌اند و درون نوار گرافیتی پوشش داده شده‌اند که وقتی سعی کنید آن‌ها را از این نوار جدا کنید، پاره می‌شود و همه چیز از بین می‌رود.

اما به جز اجزاء درونی گوشی Dual Screen شرکت مایکروسافت ، لولای آن هم کاملا جالب است. از آنجایی که این لولا برخلاف گوشی‌های تاشو و Dual Screen دیگری که در حال حاضر در بازار وجود دارند، نیازی به خم شدن ندارد و سپس صفحه‌ی خمیده‌ای هم ندارد که دچار کشیدگی شود، مکانیزم لولای آن به طور قابل توجهی در مقایسه با گوشی‌های تاشو ساده‌تر است. نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد، این است که برخلاف گوشی‌های تاشوی حال حاضر بازار، لولای Surface Duo قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه در اختیار دارد. البته، این گوشی هنوز هم نیاز دارد از دو کابل مهم و ارزشمندی که هر دو نیمه‌ی این گوشی را به یکدیگر متصل نگه می‌دارد، محافظت کند که باعث می‌شود همه چیز پیچیده‌تر از آنچه که بود شود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.