LG Wing 5G اسم گوشی Dual Screen این شرکت خواهد بود

LG Wing 5G
LG Wing 5G

شرکت LG در حال ساختن یک گوشی Dual Screen جدید است که بدون شک یکی از جالب‌ترین و در عین حال غیر عادی‌ترین گوشی‌های موبایل هوشمندی است که قرار است امسال راهی بازار شود. ظاهرا ما باید این گوشی عجیب را LG Wing 5G صدا کنیم.

بر اساس اطلاعاتی که تا به حال از این دستگاه منتشر شده است، ظاهرا خوشبختانه فاصله چندان زیادی تا عرضه شدن آن نداریم و در واقع، شرکت LG پس از این که در اواخر هفته گذشته تاریخ عرضه این گوشی هوشمند غیر عادی را به طور رسمی اعلام کرد، بر اساس گزارش‌ها، اکنون اسم آن را نیز سرانجام نهایی کرده است. در گزارشی که مدتی قبل از این گوشی در اختیار شما قرار داده بودیم هم اعلام کرده بودیم که احتمالا اسم این گوشی LG Wing 5G خواهد بود و سرانجام امروز با تایید نهایی شرکت سازنده و تولید کننده‌ی آن، از این موضوع کاملا اطمینان خاطر پیدا کردیم. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

همانطور که احتمالا ممکن است در جریان باشید، این گوشی در طی چند ماه اخیر که وجود آن هنوز کاملا مبهم و نامشخص بود (زیرا در واقع هیچ کس نمی‌توانست متصور شود که دستگاهی با چنین طراحی عجیبی سرانجام به تولید انبوه برسد و بخواهد راهی بازار هم بشود)، با اسم رمزی داخلی خود شناخته می‌شد. در واقع، به نظر می‌رسد که این حجم گسترده و عظیمی از توجه که این گوشیِ Dual Screen با بیشترین سرعت ممکن در طی کل این مدت به دست آورد، در نهایت شرکت سازنده و تولید کننده آن را نیز متقاعد کرده است که اسم نهایی و تبلیغاتی این گوشی نیز همان Wing 5G باشد که در ابتدا فقط اسم رمزی داخلی آن بود.

بله درست متوجه شدید، گوشی Dual Screen پیش روی شرکت LG با اسم Wing 5G در بازار عرضه خواهد شد و ما هم در نهایت باید آن را با همین اسم بشناسیم. همچنین در حالی که تعداد کمی از مشخصات اولیه و ویژگی‌های این گوشی عجیب و غیر متعارف تا همین الان هم کاملا قابل اطمینان و نهایی شده به نظر می‌رسند، اما برخی از مهم‌ترین چیزهایی که باید درمورد آن بدانیم، مانند قیمت و یا حتی محدوده آن هنوز فاصله بسیار زیادی تا این دارند که بتوانیم به طور کاملا قطعی و نهایی از آن‌ها اطمینان داشته باشیم. اکنون که بحث قیمت این گوشی باز شد، بد نیست به این نکته نیز اشاره کنیم که در ابتدای زمانی که شایعه‌های وجود این گوشی کم کم در حال قطعی شدن بودند، گفته می‌شد که قیمت گوشی هوشمند Dual Screen عجیب شرکت LG در کره جنوبی کم‌تر از ۱.۹ میلیون وون نخواهد بود و علاوه بر این، مدتی پیش در همین اواخر، برخی از منابع در یک MSRP در ایالات متحده آمریکا اشاره کرده بودند قیمت آن فقط “حدود” ۱ هزار دلار خواهد بود. با توجه به این موضوع، این گوشی Dual Screen جذاب که اکنون با اسم نهایی و رسمی LG Wing 5G باید آن را صدا کنیم، ممکن است در نهایت با قیمت ۱.۵ میلیون یوون در کره جنوبی که بازار داخلی شرکت سازنده این دستگاه نیز به شمار می‌رود، به فروش برسد.

در حالی که ۱.۹ میلیون وون کره جنوبی در حال حاضر تقریبا معادل ۱۶۰۰ دلار می‌شود (که اصلا هم مقدار کمی نیست)، ۱.۵ میلیون وون با نرخ تبدیل امروز معادل حدود ۱۲۶۰ دلار و یا حتی بیشتر می‌باشد که کاملا واضح و روشن است که چندان هم که LG اظهار کرده است، مقرون به صرفه نیست؛ حداقل وقتی که آن را با ۱ هزار دلاری که در ابتدا درمورد قیمت این گوشی شایعه شده بود، مقایسه کنیم. و سپس، نکته قابل توجه و مهم دیگری که وجود دارد، این است که معادل سازی و مچ کردن نرخ ارز و قیمت واحدهای پولی آمریکا و کره جنوبی معمولا کار سخت و دشواری است؛ مخصوصا زمانی که با محصولات شرکت LG سر و کار داشته باشیم و پای یکی از محصولات آن‌ها در میان باشد. یعنی معمولا از قیمت محصولات این شرکت در یکی از این دو کشور، نمی‌توان قیمت همان محصول با مشخصات داخلی یکسان را در کشور دیگر تخمین زد. تجربه ثابت کرده که امکان خطا بسیار زیاد است. به عنوان نمونه، گوشی میان رده رو به بالای اخیر این شرکت به اسم Velvet که قابلیت پشتیبانی از اتصالات شبکه ۵G نیز در اختیار دارد، در کره جنوبی ۹۰۰ هزار یوون و یا کمی بیشتر قیمت دارد که اگر آن را به دلار تبدیل کنیم، معادل حدود ۷۵۰ دلار می‌شود. اما جالب است که این دستگاه با همین مشخصات حافظه در مدل پایه خود و با یک چیپست SD 765 با قیمت ۵۹۹ دلار در آمریکا به فروش می‌رسد.

اما اگر کنجکاو هستید که جزئیات بیشتری از روند نام گذاری و اسم نهایی گوشی Dual Screen شرکت LG در اختیار داشته باشید، باید اعلام کنیم که بر اساس گزارش‌هایی که در این زمینه وجود دارد، یک نام دیگر که تا لحظه آخر جزو گزینه‌های احتمالی برای این گوشی بود، LG Swing بود اما همانطور که مشخص شد، در نهایت همان Wing 5G برای آن انتخاب شد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.