سنسور اثر انگشت Oneplus 6T به مرور زمان سریعتر می شود

گوشی هوشمند Oneplus 6T یکی از شاخص ترین گوشی هاییست که از تکنولوژی سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر بهره می برد. حال این شرکت در یک پست جداگانه درمورد این سنسور اطلاعات جالب توجهی را منتشر کرد. با آراد مگ همراه باشید.

شرکت وان پلاس در یکی دو سال اخیر با عرضه گوشی های باکیفیت و قدرتمندی همچون Oneplus 3T و Oneplus 5T به موفقیت های بزرگی دست یافته و طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است.

آخرین پرچمدار این شرکت با نام Oneplus 6T نیز به دنبال جاه طلبی های این شرکت، از آخرین تکنولوژی ها برای ارائه بهترین تجربه کاربری، بهره گرفته است. یکی از شاخص ترینِ این تکنولوژی ها، سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر است که در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ در تعدادی از گوشی های هوشمند نه چندان مطرح عرضه شد.

پس از عرضه این گوشی هوشمند، یکی از اولین مقایسه هایی که صورت گرفت، بررسی سرعت این سنسور با سنسور اثرانگشت Oneplus 6 بوده است. در تمامی بررسی ها، پیروز میدان، Oneplus 6 بود و سرعت پایینتر سنسور Oneplus 6T، موجب سرزنش اهالی رسانی واقع شد.

این اتفاقات سبب شد تا وان پلاس به صورت رسمی به این موضوع واکنش نشان دهد. این شرکت در بلاگ رسمی خود به طور خاص به این موضوع پرداخته است و در قسمتی جالب توجه عنوان کرده است که سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر Oneplus 6T در طول زمان دچار بهبود شده و سرعت آن افزایش می یابد.

آقای Yale Liu مهندس بخش نرم افزاری وان پلاس در این مقاله اذعان کرد:

هربار که کاربر قفل صفحه نمایش خود را از طریق سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر باز می کند، سنسور به صورت خودکار آن بخش از انگشت را که رد آن ثبت نشده، یاد گرفته و به دیتاهایی که پیش از آن وجود داشته، اضافه می کند و این موضوع سبب می شود تا احتمال موفقیت آمیز بودن شناسایی انگشت افزایش یابد. بنا براین با هربار استفاده از این سنسور، اطلاعات بیشتری از انگشت کاربر ثبت می شود که در نتیجه آن سرعت انجام فرآیند تشخیص و باز کردن قفل به مرور زمان تسریع می گردد. همچنین الگوریتم های سنسور قادرند تا زمان هایی که اثر انگشت کاربر متفاوت از دیگر زمان هاست (انگشت خیس باشد یا زخمی روی انگشت باشد) را تشخیص دهند. در چنین شرایطی، زمانی که برای اولین بار با چنین تغییراتی قفل صفحه را باز کنید، اطلاعات جدید به اطلاعات موجود افزوده می شود تا سرعت انجام فرآیند در روزهای آتی را تسریع کند.

با وجود اینکه سرعت شناسایی اثر انگشت و باز کرن قفل در Oneplus 6T همچنان سریع است، اما خوشحالیم که این سنسور در طول زمان و با هر بار قفل گشایی موفقیت آمیز گوشی، بهتر از قبل شده و سرعت آن افزایش می یابد. به دنبال انتشار این خبر، عده ای از کاربران در انجمن های مختلف اعلام کردند که این افزایش سرعت را احساس کرده اند و گوشی آنها نسبت به روز اول خرید، بسیار سریعتر باز می شود.

آیا شما هم از کاربران Oneplus 6T هستید؟ شما این تغییرات را در طول زمان احساس کرده اید؟

شادان غمگسار
عاشق تکنولوژی و فیلم و صدالبته بازی؛ میشه گفت یک بازی رو یا انجام نمی‌دم، یا اگه شروعش کنم باهاش زندگی میکنم...! مقداری با هنر آشنایی دارم و توی اوقات فراغتم سعی میکنم بیشتر بازی کنم =)))