آیفون تاشو بیشتر شبیه به Surface Duo خواهد بود تا Galaxy Fold

اگر ما را همراهی کرده باشید، قطعا در جریان هستید که روز گذشته در یک گزارش غیر منتظره‌ی جدید اعلام کردیم که به احتمال زیاد، اپل به دنبال ساختن یک مدل تاشو از گوشی‌های آیفون خود می‌باشد. اکنون جزئیات بیشتری از iPhone تاشو به دستمان رسیده است.

Jon Prosser که روز گذشته اطلاعات آیفون تاشو را در اختیار ما قرار داده بود، جزئیات و اطلاعات تکمیلی بیشتری درمورد این موضوع منتشر کرده است و اعلام کرده که دستگاهی که روز گذشته صحبت آن به میان آمده، آن گوشی تاشویی که مردم انتظار دارند، نیست و حقیقتا آنچنان که تصور می‌شود، قابلیت تا شدن صفحه نمایش ندارد. در واقع، به نظر می‌رسد که موضوع به این شکل است که اپل در حال تولید کردن یک دستگاه با صفحه نمایش دوگانه است و ظاهرا این دو نمایشگر توسط یک لولا به یکدیگر متصل می‌شوند. با این حال، Jon Prosser این اطمینان خاطر را نیز به مردم داده است که نمونه‌ی اولیه این دستگاه شبیه به ترکیب یا ادغام کردن دو آیفون به صورت نامطلوب نخواهد بود. در واقع وی اظهار کرده است که وقتی این دستگاه در حالت باز شده‌ی خود قرار داشته باشد، هر دو پنل صفحه نمایش آن کاملا در امتداد یکدیگر قرار می‌گیرند و حالت یکپارچه دارند و در حقیقت، مجزا بودن آن‌ها به وسیله‌ی یک لولا، به هیچ وجه قابل تشخیص نخواهد بود. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

همانطور که در جریان هستید، مایکروسافت و LG در این اواخر از چنین شیوه‌ای استفاده کرده‌اند. با وجود این که مایکروسافت یک دستگاه مستقل به این شیوه به اسم Surface Duo در اختیار دارد که دارای دو صفحه نمایش است که توسط یک لولا به هم متصل هستند، برخی از گوشی‌های هوشمند اخیر شرکت LG نیز وجود دارند که به وسیله‌ی یک وسیله‌ی جانبی مخصوص، تبدیل به یک گوشی با دو نمایشگر می‌شوند. با این حال، Jon Prosser درمورد آیفون تاشو در یکی از توییت‌های اخیر خود چنین توضیح داده است که:

میم‌ها (که درمورد آیفون تاشو ساخته شده‌اند) خنده دار هستند. اما به نظر نمی‌رسد که آن‌ها (اپل) فقط دو گوشی موبایل را به یکدیگر متصل کرده باشند و تمام.

با وجود این که آن‌ها (در iPhone تاشو) دو پنل صفحه نمایش کاملا مجزا از یکدیگر هستند اما وقتی که هر دوی آن‌ها در حالت باز شده قرار داشته باشند، کاملا یکپارچه و در امتداد یکدیگر به نظر می‌رسند.

ظاهرا بر اساس ادعاهای Prosser، وقتی که iPhone تاشو در حالت کاملا باز قرار داشته باشد، لولایی که پنل‌های صفحه نمایش این دستگاه را به یکدیگر متصل کرده است، نمایان نخواهد بود و یک حالت پنهان خواهد داشت. در هر صورت، اگر فکر کردن به وجود یک لولا در آیفون تاشو برایتان ناخوشایند است، نباید فراموش کنید که حتی گوشی‌های موبایل هوشمندی که دارای صفحه نمایش‌های انعطاف پذیر و تاشو هستند، مانند Samsung Galaxy Z Flip نیز دارای یک سری چین خوردگی‌ها هستند که در مرکز صفحه نمایش آن‌ها قرار دارند و به عنوان لولای آن‌ها عمل می‌کنند. البته چندان قابل دیدن یا تشخیص دادن نیست؛ اما هنوز هم چنین چیزی واقعا وجود دارد. بنابراین، نمی‌توان انتظار داشت که هیچ لولا یا چین خوردگی وجود نداشته باشد.

در هر صورت، این نکته‌ها را به این دلیل گفتیم که بدانید گوشی‌های تاشو هنوز هم محدودیت‌های بسیار زیادی دارند و سازندگان آزادی عمل چندانی در ساختن آن‌ها در اختیار ندارند. اکنون که این بحث به میان آمد، هیچ وقت نباید یکی از مهم‌ترین هشدارهایی که همیشه درمورد این گونه از دستگاه‌ها داده می‌شود را فراموش کنید که به کاربران خود اخطار می‌دهند تا جای ممکن، با آن‌ها خوش برخورد و ملایم رفتار کنند. در هر صورت، این هشدارها درمورد گوشی‌های تاشویی که دارای دو صفحه نمایش هستند (مانند گوشی تاشویی که ظاهرا اپل در حال کار کردن بر روی آن می‌باشد و یا Microsoft Surface Duo) کمرنگ‌تر هستند زیرا ظاهرا مقاومت بیشتری می‌توانند داشته باشند.

در هر صورت، در حال حاضر احتمال بسیار کمی وجود دارد که با وجود لاین آپ سری آیفون ۱۲، اپل بتواند iPhone تاشو خود را نیز در سال جاری میلادی راهی بازار کند. در صورتی که چنین دستگاهی وجود خارجی داشته باشد، نباید منتظر باشیم که زودتر از سال ۲۰۲۱ راهی بازار شود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.