Samsung Galaxy Fold Lite هنوز وجود خارجی ندارد

Galaxy Z Fold 2
Galaxy Z Fold 2

چند هفته‌ای است که شایعه‌هایی درمورد احتمال عرضه شدن یک گوشی تاشوی ارزان قیمت‌تر از سوی شرکت سامسونگ با مشخصات میان رده بر پایه‌ی Galaxy Fold اولیه از گوشه و کنار به گوش می‌رسد و تبدیل به یکی از موضوعات جنجالی صنعت موبایل نیز شده است.

اما اکنون مشخص شده که ظاهرا به نظر می‌رسد حرف و حدیث‌هایی که درمورد دستگاهی با نام احتمالی Samsung Galaxy Fold Lite به راه افتاده بود، اشتباه برداشت شده بودند و آخرین خبرها و جزئیاتی که اکنون از این دستگاه منتشر شده است، ممکن است برای کسانی که از شنیدن خبر وجود چنین دستگاهی ذوق زده شده بودند، ناامید کننده باشد. برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در این زمینه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در واقع، اکنون ماجرا به این شکل است که شواهد حاکی از این است اطلاعات و جزئیاتی که درمورد Samsung Galaxy Fold Lite گفته شده بود، سوء تعبیر شده بودند. بر اساس گزارش‌هایی که در طی چند وقت اخیر درمورد این دستگاه منتشر شده بود، گوشی هوشند تاشوی میان رده شرکت سامسونگ به اسم Samsung Galaxy Fold Lite (که اسم احتمالی این گوشی است و ممکن است نادرست باشد) برای عرضه شدن در سه ماهه آینده برنامه ریزی شده بود تا با قیمت حدود ۹۰۰ دلار در ایالات متحده آمریکا راهی بازار شود. با وجود این که ۹۰۰ دلار هنوز هم برای یک گوشی هوشمند زیاد است، اما زمانی که آن را با سایر گوشی‌های دیگری که در این بازار وجود دارد مقایسه کنید، مشاهده می‌کنید که به عنوان یک گوشی تاشوی جدید، کاملا هم قیمت مناسب و خوبی به نظر می‌رسد و به عنوان مثال، از Galaxy Z Fold 2 به عنوان گوشی تاشوی پرچمدار جدید شرکت سامسونگ ۱ هزار و ۱۰۰ دلار کم‌تر است و از سایر گوشی‌های تاشوی دیگر در برندهای مختلف دیگر نیز حداقل ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار ارزان‌تر است.

شرکت سامسونگ در گوشی‌های تاشوی قبلی خود از کد فرضی SM-FXXXX استفاده می‌کرد که از این دست می‌توان به گوشی‌های هوشمند تاشوی Galaxy Fold و یا Galaxy Z Flip اولیه اشاره کرد. در این راستا، شایعه‌های قبلی که درمورد گوشی احتمالی Samsung Galaxy Fold Lite منتشر شده بود، به این موضوع اشاره کرده بودند که اسم کد این دستگاه SM-F415F می‌باشد که کاملا با کدهای سایر گوشی‌های تاشوی شرکت سامسونگ که تا به حال عرضه کرده است، مطابقت دارد. اما همانطور که یکی از منابع معتبر و قابل اطمینان ما به اسم Sam Mobile نیز اشاره کرده است، اسم کد این دستگاه، نمی‌تواند به تنهایی سند معتبر و محکمی برای اثبات وجود چنین دستگاهی باشد که در آخر هم همینطور شد. در حقیقت، دستگاهی که با این کد در دست توسعه و ساخت قرار دارد، کاملا متضاد و برعکس یک گوشی تاشو است.

همانطور که اخیرا در یکی از لیست‌های Wi-Fi Alliance که در همکاری و مشارکت با Sam Mobile منتشر شده است، به این موضوع اشاره شده که دستگاه مرموزی که با کد SM-F415F شناخته می‌شود و جار و جنجال‌های زیادی در طی این چند وقت به راه انداخته است، در حقیقت همان گوشی هوشمند Galaxy M31 می‌باشد که شرکت سامسونگ در اوایل امسال آن را در بازار کشور هند و تعداد زیادی از کشورهای در حال توسعه دیگر در سراسر دنیا نیز عرضه کرده بود. نکته عجیب ماجرا این است که Galaxy M31 از همان زمان عرضه خود تا به حال با کد داخلی SM-M315F شناخته می‌شد اما اخیرا شعبه‌ی هند شرکت سامسونگ به خاطر یک سری دلایل مبهم و نامعلوم، شروع به تولید کردن و توسعه فریمورهای جدید برای این دستگاه با شماره مدل SM-F415F کرده است. به همین دلیل هم تا به حال فکر می‌کردیم که این گوشی تاشو، دارای مشخصات میان رده خواهد بود.

با توجه به این موضوع، شاید خنده دار و مسخره به نظر برسد اما حقیقت غیر قابل انکاری که اکنون هویدا شده، این است که تمام مشخصات و ویژگی‌هایی که تا به حال به دستگاهی به اسم Samsung Galaxy Fold Lite نسبت داده شده بودند، به طور کاملا عالی و خوبی با مشخصات و ویژگی‌هایی که این گوشی موبایل هوشمند میان رده ارائه می‌دهد، مطابقت و همخوانی دارند. بنابراین، اکنون کاملا واضح و روشن شده است که در حال حاضر هیچ دستگاهی با نام احتمالی Samsung Galaxy Fold Lite یا هر اسم دیگری، به عنوان گوشی تاشوی میان رده از شرکت سامسونگ در دست ساخت قرار ندارد و اصلا وجود خارجی آن در حاله‌ای از ابهام است.

در هر حال، گوشی‌های تاشوی ارزان قیمت‌تر شرکت سامسونگ دیر یا زود روانه بازار خواهند شد اما در حال حاضر تمام شواهد و مدارکی که در این زمینه وجود دارد، حاکی از این موضوع هستند که ظاهرا به نظر می‌رسد تمرکز اصلی و گسترده‌ی این غول کره‌ای دنیای فناوری کاملا بر روی گوشی‌های تاشوی پرمیوم و پرچمدار بزرگ خود از قبیل Galaxy Z Fold 2 گذاشته شده است که چند روز قبل سرانجام به طور کامل معرفی شد و قرار است تا هفته‌ی آینده نیز در سراسر دنیا روانه بازار شود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.