Xperia 5 II ممکن است کوچک‌ترین گوشی ۵G باشد

چندی پیش شایعه‌هایی به وجود آمده بود که از وجود یک گوشی هوشمند بزرگ جدید به اسم Xperia 5 Plus از شرکت سونی خبر می‌دادند اما هنوز که خبر جدیدی از وجود آن به دست نیامده است. این بار شایعه‌ها به وجود Xperia 5 II اشاره می‌کنند.

در حقیقت، ماجرا از این قرار است که حرف و حدیث‌هایی وجود دارد که کاملا خلاف آن چیزی است که تا به حال گفته شده بود. اکنون شایعه‌های جدید اشاره به وجود گوشی Sony Xperia 5 II دارند که سایز صفحه نمایش آن زیر ۶ اینچ خواهد بود. این گوشی هوشمند جدید قرار است در نیمه دوم سال جاری میلادی ابتدا در کشور ژاپن به عرضه برسد و هنوز مشخص نیست که آیا در سایر نقاط دنیا نیز در دسترس قرار داده خواهد شد یا خیر اما به هر حال، منابع داخلی شرکت سونی از در راه بودن این گوشی خبر داده‌اند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر درمورد این گوشی، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

بر اساس حرف و حدیث‌هایی که درمورد گوشی هوشمند پیش روی Sony Xperia 5 II وجود دارد، سایز صفحه نمایش آن چیزی حدود ۵.۶ اینچ تا ۵.۸ اینچ خواهد بود که از صفحه نمایش ۶.۱ اینچی که مدل اولیه گوشی هوشمند Xperia 5 داشت، کوچک‌تر شده است. اما موضوع قابل توجه و جالبی که وجود دارد، این است که احتمال زیادی وجود دارد که این دستگاه دارای فناوری اتصالات ۵G باشد. بنابراین، در این صورت گوشی هوشمند Sony Xperia 5 II تبدیل به اولین گوشی هوشمند زیر ۶ اینچ خواهد شد که از فناوری اتصالات ۵G پشتیبانی خواهد کرد.

علاوه بر این، این دستگاه می‌تواند دومین گوشی ۵G شرکت سونی هم شناخته شود (همانطور که احتمالا در جریان هستید، اولین گوشی ۵G شرکت سونی، گوشی هوشمند Xperia 1 II بود). البته یک گوشی احتمالی ۵G دیگر نیز از این شرکت وجود دارد که می‌تواند Xperia Pro نام داشته باشد اما با توجه به این که هنوز فاصله زیادی تا آن داریم، هنوز از وجود آن اطمینان خاطر کامل نداریم. این گوشی Xperia 5 II که در حال صحبت کردن درمورد آن هستیم، می‌تواند به خوبی در میان گوشی‌های Xperia 1 II و Xperia 10 II قرار داده شود که کوچک‌تر از پرچمدار رده بالای این شرکت است اما از مدل میان رده نیز قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بیشتری دارد که ویژگی‌های اضافی بیشتری به آن اضافه کرده است. با وجود این که گوشی هوشمند پیش روی Sony Xperia 5 II قابلیت پشتیبانی کردن از فناوری ۵G دارد، اما هنوز به طور قطعی و با اطمینان خاطر کامل نمی‌توانیم آن را یک پرچمدار تمام و کمال به شمار بیاوریم زیرا هنوز چیزهای زیادی درمورد آن وجود دارد که نمی‌دانیم.

البته این موضوع درمورد اسم آن نیز همینطور است. چند ماه قبل یک سری حرف و حدیث‌ها و شایعه‌ها وجود داشت که اشاره به وجود دستگاهی به اسم Xperia 9 داشتند که به چیپست Snapdragon 765G مجهز خواهد بود و یک مودم اختصاصی یکپارچه ۵G نیز در آن وجود خواهد داشت. این گوشی حتی در دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی که گذشت نیز مورد تست بنچمارک قرار داده شد اما در نهایت مشخص شد که یک گوشی فیک بود و هیچ وقت هم به مرحله ساخت و تولید نرسید.

شایعه‌های جدیدی که منتشر شده است، هنوز هیچ اشاره‌ای به چیپست و یا سایر مشخصات سخت افزاری و یا حتی نرم افزاری گوشی هوشمند پیش روی Xperia 5 II نکرده‌اند اما گوشی Xperia 5 که در حال حاضر در بازار وجود دارد، به چیپست پرچمدار Snapdragon 855 مجهز است که می‌تواند یک دلیل قانع کننده جدید دیگر برای تغییر دادن اسم این گوشی به شمار بیاید. از طرفی دیگر نیز این موضوع را باید در نظر داشته باشیم که کمبود اطلاعات و جزئیات فاش شده‌ی کافی، می‌تواند به معنی این باشد که شاید واقعا چیزی برای فاش شدن اصلا وجود نداشته باشد و این گوشی نیز مجددا به سرنوشت Xperia 9 دچار شود.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.