Galaxy Note جدیدی در سال ۲۰۲۱ عرضه نخواهد شد

Samsung Galaxy Note20
Samsung Galaxy Note20

تا به حال در طی چند ماه اخیر از جاهای مختلفی شنیده‌ایم که سامسونگ قصد دارد ساخت و عرضه مدل جدید از لاین آپ سری Galaxy Note به عنوان یکی از خانواده‌های پرچمدار و مهم خود را متوقف کند و در واقع، این سری برای همیشه کنار گذاشته خواهد شد.

یکی از شک و تردید‌هایی که تا به حال نسبت به این موضوع در ذهن ما وجود داشت، این بود که آیا سامسونگ سال آینده میلادی این کار را انجام خواهد داد و یا سال بعد از آن. اما اکنون همانطور که تعدادی از اینسایدرهای مهم و شناخته شده صنعت گوشی‌های موبایل هوشمند نیز اشاره کرده‌اند، این شایعه‌ها که در ابتدا چندان مهم و قابل توجه به شمار نمی‌رفتند، کمی رنگ و بوی جدی‌تری به خود گرفتند و باعث شدند ما این موضوع را بیشتر جدی بگیریم زیرا شنیده‌ها حاکی از این است که سامسونگ قصد دارد این تغییر را آغاز کند و از سال ۲۰۲۱ استارت آن را بزند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و تغییر و تحولات مد نظر سامسونگ برای لاین آپ سری Galaxy Note و گوشی‌های پرچمدار پیش روی خود، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

بر اساس اطلاعاتی که Max Weibnach در این زمینه در اختیار دارد، لاین آپ محصولات و گوشی‌های هوشمند شرکت سامسونگ در سال ۲۰۲۱ به جای این که مانند سال ۲۰۲۰ شامل سه مدل باشد، دارای چهار مدل خواهد بود که می‌توانند از Samsung Galaxy S21, S21 Plus, S21 FE و همینطور Galaxy S21 Ultra تشکیل شده باشند و در کنار آن‌ها، سه گوشی تاشوی پرچمدار جدید از لاین آپ سری Galaxy Z نیز در اختیار خواهد داشت که می‌توانند شامل دستگاه‌هایی به اسم Galaxy Z Fold 3, Z Flip 3 و همینطور Galaxy Z Fold SE باشند. علاوه بر این، Max اضافه می‌کند که سه عدد از این هفت گوشی هوشمند پرچمدار شرکت سامسونگ که برای عرضه در سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته شده‌ تا در غیاب خانواده Note به عنوان پرچمدارهای جدید این شرکت در بازار فعالیت کنند، قابلیت پشتیبانی و استفاده کردن از قلم هوشمند S Pen در اختیار خواهند داشت که در حال حاضر بر اساس حرف و حدیث‌های مختلف زیادی که در طی چند وقت اخیر به گوشمان رسیده، از وجود آن در S21 Ultra 5G تقریبا اطمینان خاطر کامل داریم. Max Weinbach در این زمینه اظهار کرده است که:

سه عدد از این دستگاه‌ها قابلیت پشتیبانی و استفاده کردن از قلم هوشمند S Pen در اختیار خواهند داشت.

اما نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد و اکنون باید به آن اشاره کنیم، این است که وجود این لاین آپ و هفت گوشی پرچمدار در برنامه‌های شرکت سامسونگ برای عرضه در سال آینده میلادی، به خودی خود چیزی نیست که مانع از عرضه شدن مدل‌های جدید Galaxy Note در سال آینده میلادی شود اما نکته انحرافی مهمی که در این میان وجود دارد، این است که قابلیت پشتیبانی و استفاده کردن از قلم هوشمند S Pen در گوشی‌های هوشمند پرچمداری به غیر از Galaxy Note می‌تواند نشانه‌ای باشد از این که سامسونگ قصد دارد میراث آن را با انتقال دادن به لاین آپ‌های دیگر گوشی‌های پرچمدار خود، همچنان تا سال‌های سال در آینده نگه دارد. به جز این، یکی دیگر از نشانه‌هایی که می‌تواند به عدم وجود و عرضه شدن مدل‌های جدید در لاین آپ سری Galaxy Note اشاره داشته باشد، این است که در حال حاضر برخلاف همیشه، هنوز هیچ اطلاعات خاصی درمورد پروسه ساخت، توسعه و تولید اعضای جدید این خانواده وجود ندارد. این موضوع، توسط Ice Universe مطرح شده است که همیشه یکی از اولین منابعی بوده که از اعضای جدید لاین آپ این سری خبر می‌داده است. این منبع، متن توییت زیر را در رابطه با این موضوع منتشر کرده است.

یک سرنخ غیر معمولی که وجود دارد، این است که در حال حاضر هنوز اطلاعات قابل توجه و خاصی درمورد پروسه توسعه، تولید و ساخت مدل‌های جدید سری Galaxy Note 21 وجود ندارد.

صد البته، مثل هر موضوع دیگری، برای این تئوری هم امکان ارائه کردن یک توضیح یا توجیح احتمالی وجود دارد. در حال حاضر تئوری که فعلا می‌تواند عدم وجود اطلاعات قابل توجه و مهم را درمورد وجود لاین آپی به اسم Galaxy Note 21 توجیح کند، این است که هنوز بسیار زود است تا ما اطلاعاتی درمورد آن‌ها به دست بیاوریم. اما اگر توجه کرده باشید، امسال Galaxy Z Fold 2 5G بعد از Galaxy Note 20 عرضه شد و با توجه به این که از همین الان زمزمه‌های ساخت Z Fold 3 به گوش می‌رسد، به نظر نمی‌رسد که این یک توجیح منطقی و درستی باشد. در هر صورت، اگر صبر کنیم، همه چیز تا چند ماه آینده مشخص خواهد شد.

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.