لیست گوشی‌های شرکت شیائومی که به اندروید ۱۱ آپدیت نخواهند شد

Xiaomi
Xiaomi

مدت زیادی است که شرکت Xiaomi در حال عرضه کردن آپدیت رابط کاربری جدید خود که MIUI 12 نام دارد، می‌باشد. MIUI 12 در حال حاضر آخرین نسخه موجود برای رابط کاربری گوشی‌های شرکت شیائومی به شمار می‌رود اما باید توجه داشته باشید که ارتباطی به آپدیت اندروید ۱۱ ندارد.اما نکته قابل توجه دیگری که درمورد شرکت Xiaomi و گوشی‌های هوشمند این شرکت وجود دارد، این است که تا به حال تعداد انگشت شماری از آن‌ها برنامه بتای اندروید ۱۱ را نیز در اختیار گرفته‌اند. بنابراین، گوشی‌های شیائومی از نظر آپدیت بودن هم چیزی از رقیبان دیگر خود از برندهای شناخته شده‌ی دیگر کم ندارند. علاوه بر این، می‌دانیم که عرضه آپدیت MIUI 12 برای گوشی‌های هوشمند شرکت شیائومی هنوز هم همچنان ادامه دارد و علیرغم این که تا به حال برای تعداد زیادی از آن‌ها در دسترس قرار داده شده است، اما هنوز هم تعداد زیادی از گوشی‌های شرکت شیائومی هستند که تا به حال از دریافت کردن این آپدیت مورد انتظار محروم مانده‌اند که شاید شاخص‌ترین و برجسته‌ترین مدل در بین آن‌ها Redmi Note 9S و همچنین مدل Pro آن باشند که در کشور ما هم کاربران و طرفداران بسیار زیادی دارند. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

عرضه شدن آپدیت MIUI 12 و اندروید ۱۱ در حال حاضر به یکی از داغ‌ترین و جنجالی‌ترین موضوعات مورد بحث در محافل و در بین کاربران گوشی‌های هوشمند شرکت شیائومی تبدیل شده است و یکی از موضوعات داغ و جنجالی روز محسوب می‌شود. اگر در طی چند روز گذشته نیز آرادمگ را دنبال کرده باشید، احتمالا در جریان هستید که لیست دستگاه‌هایی که شانس زیادی برای دریافت کردن MIUI 13 به عنوان آپدیت بعدی رابط کاربری گوشی‌های Xiaomi در اختیار دارند را با شما به اشتراک گذاشتیم. از آن زمان تا به حال عده بسیاری از همراهان عزیر و محترم ما سوال کرده بودند که پس اندروید ۱۱ چطور؟ و چه دستگاه‌هایی در حال حاضر شانس دریافت آپدیت اندروید ۱۱ دارند؟ ما هم به درخواست شما عزیزان گوش دادیم اما به روش خودمان عمل کردیم و یک تغییر جزئی در آن ایجاد کردیم. ما به جای این که لیست گوشی‌های سازگار با اندروید ۱۱ را تهیه کنیم، به سراغ تهیه کردن یک لیست از گوشی‌های شرکت شیائومی که شانس زیادی برای دریافت کردن آپدیت اندروید ۱۱ ندارند، رفتیم. بنابراین، شما در ادامه این مطلب می‌توانید لیست دستگاه‌های ناسازگار از برند Mi و Redmi از شرکت Xiaomi با اندروید ۱۱ که شانس زیادی برای دریافت این آپدیت ندارند را مشاهده کنید.

لیست گوشی‌های هوشمند شرکت شیائومی که ممکن است به اندروید ۱۱ آپدیت نشوند، از قرار زیر است:

 1. Xiaomi Mi CC9e
 2. Redmi Note 8 Pro
 3. Redmi Note 8T
 4. Redmi Note 8
 5. Redmi Note 7 Pro
 6. Redmi Note 7
 7. Redmi Note 7S
 8. Redmi 8
 9. Redmi 8A Dual
 10. Redmi 8A
 11. Xiaomi Mi Mix 3 5G
 12. Xiaomi Mi Mix Alpha

نکته: باید توجه داشته باشید که این لیست رسمی نیست و ما آن را بر اساس اطلاعات و جزئیاتی که تا به حال در جوامع Xiaomi فاش شده است، تهیه کرده‌ایم. این جوامع می‌توانند شامل انجمن‌ها، فروم‌های تخصصی، گروه‌ها و سایر گردهمایی‌های کاربران گوشی‌های این شرکت باشند. یکی دیگر از نکته‌های قابل توجه و بسیار جنجالی این لیست این است که گوشی‌های هوشمند سری Redmi Note 8 بسیار محبوب و پرطرفدار هستند و در کشور خودمان هم کاربران بسیار پر شمار و زیادی دارند. اما متاسفانه اسم هر سه مدل این سری همچنان هنوز هم در لیست دستگاه‌های ناسازگار با اندروید ۱۱ به چشم می‌خورد. با وجود این که این سری با وارد شدن به سال ۲۰۲۱ وارد سه سالگی می‌شوند و رسما از چرخه دریافت آپدیت‌های نرم افزاری بزرگ و اصلی خارج می‌شوند، اما Xiaomi ممکن است به خاطر محبوبیت بسیار زیادی که دارند، آن‌ها را استثنائا به اندروید ۱۱ نیز آپدیت کند. در هر صورت، Xiaomi ممکن است به زودی واکنش و موضع رسمی خود را درمورد آینده گوشی‌های هوشمند سری Redmi Note 8 اعلام کند. مطمئن باشید هر اتفاقی رخ دهد، ما شما را از آن باخبر خواهیم کرد.

 

 

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.