طراحی Google Pixel 5 احتمالا مشخص شده است | آپدیت

Google Pixel 5
Google Pixel 5

تصاویر رندر شده‌ای که از نمونه اولیه گوشی هوشمند Google Pixel 5 XL منتشر شده بود، نشان دهنده یک طراحی بسیار عجیب و غریب بود که قسمت اعظم آن حول محور ماژول نامتعارف و عجیب دوربین‌های پنل پشتی آن می‌چرخید. تصاویر جدید نشان می‌دهند که طراحی Pixel 5 آنطور نخواهد بود.

آپدیت: پس از گذشت مدتی از منتشر شدن تصاویر منصوب به Google Pixel 5، شخصی به اسم David Kowalski نیز اکنون چند تصویر رندر شده منتشر کرده است که باور دارد متعلق به این دستگاه هستند که گفته می‌شود دارای یک صفحه نمایش ۶.۱ اینچی است. باید توجه داشته باشید که این تصاویر متعلق به نسخه سفید رنگ این دستگاه هستند.

###

نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد، این است که برخی از منابع قابل اطمینان از آن زمان تا به حال پا پیش گذاشته‌اند تا دقت تصاویر رندر شده اولیه Google Pixel 5 را زیر سوال ببرند و ثابت کنند که این تصاویر جعلی هستند و یا به نسخه نهایی این گوشی تعلق ندارند. بنابراین، علیرغم این که تصاویر جدیدی که از نسخه سفید رنگ این دستگاه منتشر شده کاملا رسمی به نظر می‌رسند، اما بهتر است تا قبل از این چیزی به طور رسمی اعلام نشده، آن‌ها را در حد شایعه بدانیم. اصل ماجرا درمورد این موضوع را در ادامه این مطلب می‌توانید مطالعه کنید.

در واقع اکنون ماجرا از این قرار است که اگر تصاویر جدیدی که از گوشی هوشمند پیش روی Google Pixel 5 منتشر شده است را بتوان باور کرد، ظاهرا به نظر می‌رسد که شرکت گوگل آن طراحی عجیب و نامتعارف را کنار گذاشته است و بیشتر به یک طراحی آشنا روی آورده که با وجود این که نوآوری چندان بزرگی در آن دیده نمی‌شود، اما حداقل مانند طراحی نمونه اولیه Google Pixel 5 XL عجیب و غریب نیست. همچنان با آرادمگ همراه باشید.

شخصی که طراحی گوشی بعدی شرکت گوگل را به ما نشان داده است، David Kowalski نام دارد که در حال حاضر سابقه چندان درخشان و اثبات شده‌ای ندارد که بتوانیم آن را کاملا معتبر بدانیم اما وی در اوایل ماه می گذشته، یک سری تصاویر رندر شده از مدل پایه گوشی هوشمند پیش روی Samsung Galaxy Note 20 منتشر کرده بود که ظاهرا تا به حال دقیق‌ترین تصویر سازی‌هایی هستند که از این دستگاه منتشر شده است. به هر حال با توجه به این موضوع، در حال حاضر بهتر است اطلاعاتی که وی درمورد گوشی پیش روی گوگل منتشر کرده است را در حد شایعه بدانیم. در هر صورت، یک سری حرف و حدیث‌های دیگر نیز درمورد این گوشی وجود دارد که نشان می‌دهند دستگاهی که در این تصاویر به نمایش گذاشته شده است،‌ ممکن است یک نمونه اولیه دیگر باشد.

با وجود شباهت غیر قابل انکاری که بین طراحی Google Pixel 5 با Google Pixel 4a XL (که اکنون کنسل شده است) وجود دارد، هر دو تصویری که اکنون از این دستگاه در اختیار ما قرار داده شده است، ظاهرا تمامیت گوشی هوشمند پیش روی گوگل به اسم Pixel 5 را به تصویر کشیده است. مشخصاتی که اکنون درمورد ابعاد این دستگاه در اختیار ما قرار داده شده است، در حال حاضر بزرگ‌ترین سندی هستند که نشان می‌دهند دستگاهی که در این تصاویر نمایش داده شده است، همان گوشی کنسل شده‌ای که گوگل قصد داشت عرضه کند، نیست. در این زمینه باید توضیح دهم با وجود این که گوشی کنسل شده‌ی Google Pixel 4a XL بر اساس گزارش‌ها دارای بدنه‌ای به ابعاد ۱۵۴.۳ میلی متر × ۷۳.۹ میلی متر × ۸.۲ میلی متر بود، اما اطلاعاتی که در این زمینه درمورد گوگل Pixel 5 منتشر شده است، نشان می‌دهند که ابعاد بدنه این دستگاه ۱۴۴.۶ میلی متر × ۷۰.۴ × ۸ میلی متر خواهد بود که نشان می‌دهد به طور قابل توجهی از گوشی کنسل شده‌ی گوگل کوچک‌تر است.

آنطور که در این تصاویر به نمایش گذاشته شده است، وقتی که این گوشی را برمی‌گردانید، یک طراحی کاملا آشنا را مشاهده خواهید کرد که با حضور یک ماژول دوربین مربع شکل در پنل پشتی این دستگاه، شخصی سازی شده است. تصاویری که از طراحی گوگل Pixel 5 منتشر شده است، نشان می‌دهند که برخلاف ماژول دوربین گوشی‌های هوشمند دیگر، جایگاه دوربین‌های این دستگاه تغییر آنچنان چشمگیری نسبت به رقیب‌های آن پیدا نکرده است و هنوز هم محل قرار گیری دوربین‌های دوگانه، یک فلش LED و همینطور یک میکروفون است که کاملا ابتدایی و ساده هستند. با توجه به این موضوع، می‌توانیم حدس بزنیم که دوربین‌های آن نیز احتمالا شامل یک دوربین اصلی به همراه یک سنسور تشخیص عمق میدان دید خواهند شد.

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب و قابل توجهی که در این تصاویر به نمایش گذاشته شده است، سنسور تشخیص اثر انگشت خازنی این گوشی است که در پنل پشتی بدنه آن کار گذاشته شده است. این موضوع نشان می‌دهد که گوگل Pixel 5 به یک صفحه نمایش LCD مجهز خواهد بود. از سوی دیگر، این روزها تمام گوشی‌های رده بالای بازار دارای سنسورهای اثر انگشت در زیر صفحه نمایش خود هستند اما گوگل به هر دلیلی که بوده، از قرار دادن این ویژگی در سری پنجم گوشی‌های خود جلوگیری کرده است. تکمیل کننده این پکیج فیزیکی، یک فریم آلومینیومی است در پایین آن درگاه USB-C به همراه اسپیکر این گوشی قرار دارد و دگمه‌های پاور و کنترل صدا نیز در لبه سمت راست آن قرار دارند. با این حال، مانند سایر مدل‌های سری گوشی‌های پرچمدار Pixel خبری از وجود درگاه ۳.۵ میلی متری هدفون نیست.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.