پس از عرضه شدن iPhone 12 تولید چه گوشی‌هایی متوقف خواهد شد؟

iPhone 12
iPhone 12

بر اساس گزارش‌های پرشماری که تا به حال منتشر شده است، شرکت اپل به احتمال بسیار زیاد در ماه اکتبر امسال از چهار گوشی هوشمند جدید رونمایی خواهد کرد. با از راه رسیدن سری iPhone 12 تولید یک سری از گوشی‌های این شرکت متوقف خواهد شد.

شاید اکنون این سوال برای شما به وجود آمده باشد که این گوشی‌ها که پس از عرضه شدن سری آیفون ۱۲، اپل تولید آن‌ها را قطع خواهد کرد، قرار است کدام یک از گوشی‌های این شرکت باشند؟ این یک روال عادی است که هر سال با از راه رسیدن محصولات و گوشی‌های هوشمند جدید شرکت اپل تکرار می‌شود. و اکنون ظاهرا به نظر می‌رسد که یکی از کاربران شبکه اجتماعی توییتر می‌داند که پس از رونمایی و عرضه شدن سری iPhone 12 اپل، کدام یک از گوشی‌های این شرکت همچنان در لاین آپ و خط تولید آن باقی خواهند ماند و کدام یک از خط تولید خارج خواهند شد. شما هم می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و یک سری اطلاعات دیگر، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

این شخص که با نام کاربری komiya شناخته می‌شود، ادعا می‌کند که لاین آپ جدید گوشی‌های هوشمند آیفون پس از iPhone 12 که تولید آن‌ها همچنان ادامه پیدا خواهد کرد، شامل iPhone SE, iPhone XR و iPhone 11 می‌شود که به آن‌ها مدل‌های جدید سری آیفون ۱۲ را نیز باید اضافه کرد. البته، برخی دیگر از منابع با این موضوع اختلاف نظر دارند و بر این عقیده باور دارند که تولید iPhone XR هم پس از عرضه لاین آپ پیش روی گوشی‌های پرچمدار اپل متوقف خواهد شد. این اختلاف نظرها و جار و جنجال‌ها همچنان ادامه دارد اما به نظر می‌رسد که iPhone XR به اندازه کافی فرصت حضور در بازار داشته که اپل اکنون تولید آن را متوقف کند. اما در نهایت، باید صبر کنیم و ببینیم چه اتفاقی رخ خواهد داد.

بنابراین، در حالی که سرنوشت و عاقبت iPhone XR هنوز در حاله‌ای از ابهام قرار دارد، اما نکته‌ای که شاید عده زیادی در نگاه اول متوجه نشده باشند، این باشد که در سری آیفون ۱۱ ما فقط از مدل پایه این سری نام بردیم که تولید آن ادامه پیدا خواهد کرد. این موضوع به این معنی است که تولید iPhone 11 Pro و iPhone 11 Pro Max هم در کنار مدل‌های دیگر متوقف خواهد شد. مدل پایه این سری به اسم iPhone 11 با قیمت ۶۹۹ دلار در بازار عرضه شده بود و گزارش‌ها حاکی از این است که اپل قصد دارد مدل پایه سری iPhone 12 را با قیمت پایه ۶۴۹ دلار عرضه کند که اگر حقیقت داشته باشد، قیمت پایه آن‌ها را ۵۰ دلار کاهش داده است.

اگر درنهایت تولید و ساخت آیفون ۱۱ واقعا همچنان ادامه پیدا کند، می‌تواند نشان دهنده این باشد که اپل به احتمال بسیار زیاد قیمت آن را کاهش خواهد داد و همچنین بر اساس آخرین جزئیاتی که به دست آمده است، آیفون ۱۱ پس از عرضه شدن سری آیفون ۱۲ با قیمت ۵۴۹ دلار به فروش خواهد رسید. برای این که یک جمع بندی کلی از وضعیت اپل با گوشی‌های هوشمند پرچمدار پیش روی خود داشته باشیم، باید به این نکته اشاره کنیم که در حال حاضر تمام شواهد حاکی از این است که آن‌ها امسال آماده عرضه کردن چهار گوشی جدید هستند که قابلیت پشتیبانی از فناوری اتصالات نسل پنجم موسوم به ۵G به صورت پیش فرض در آن‌ها وجود دارد. بر اساس این گزارش‌ها، این چهار مدل شامل iPhone 12 با نمایشگر ۵.۴ اینچ، iPhone 12 Max با یک نمایشگر ۶.۱ اینچی، iPhone 12 Pro باز هم با یک نمایشگر ۶.۱ اینچی و در نهایت، iPhone 12 Pro Max با یک صفحه نمایش ۶.۷ اینچی خواهند شد. قیمت این مدل که به عنوان پرچمدار بعدی و رده بالاترین مدل در سری آیفون ۱۲ نیز به شمار می‌رود، می‌تواند تا ۱۳۹۹ دلار نیز افزایش پیدا کند.

علاوه بر این، یک سری از شواهد دیگر حاکی از این موضوع هستند که اپل ممکن است یک نسخه ۴G از این لاین آپ هم در ماه فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی راهی بازار کند. اما به احتمال زیاد، این دستگاه، یک نسخه غیر ۵G از iPhone 12 Pro خواهد بود که عدم وجود قابلیت پشتیبانی از فناوری نسل پنجم موسوم به ۵G می‌تواند توجیه خوبی برای قیمت ۸۰۰ دلاری آن باشد. همانطور که احتمالا تا به حال می‌دانستید، iPhone SE 2020 به عنوان گوشی میان رده جدید این شرکت، ۳۹۹ دلار قیمت دارد و همچنین با توجه به این که اگر اطلاعات قبلی صحت داشته باشند، لاین آپ تازه‌ی پیش روی گوشی‌های هوشمند شرکت اپل می‌تواند از نظر قیمت، متنوع‌ترین لاین آپی باشد که این شرکت تا به حال در اختیار داشته است. لاین آپی که قیمت آن از ۳۹۹ دلار تا ۱۳۹۹ دلار متفاوت است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.