به زودی تغییرات بزرگی در گوشی‌های پرچمدار سامسونگ ایجاد می‌شود

Galaxy Z Fold 2
Galaxy Z Fold 2

یکی از اینسایدرهای صنعت گوشی‌های هوشمند در توییتر با نام Ice Universe باور دارد که سامسونگ آینده بازار گوشی‌های هوشمند را پیش بینی کرده و فکر می‌کند آینده‌ی این صنعت به سوی گوشی‌های تاشو هدایت می‌شود. بنابراین، احتمالا تغییرات زیادی در گوشی‌های پرچمدار بعدی این شرکت ایجاد خواهد شد.

Ice Universe ادامه داده است که در نتیجه‌ی هدایت شدن بازار گوشی‌های موبایل هوشمند به سمت گوشی‌های تاشو، سامسونگ نیز یک سری تغییرات جدید در کسب و کار خودش در این صنعت ایجاد خواهد کرد و مدل‌های معین این شرکت، دیگر به عنوان گوشی‌های پرچمدار سامسونگ شناخته نخواهد شد. اگر به گوشی‌هایی که این شرکت از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا به حال راهی بازار کرده است نگاهی داشته باشید، مشاهده می‌کنید مدل‌هایی که به عنوان گوشی‌های پرچمدار سامسونگ شناخته می‌شوند، شامل لاین آپ Samsung Galaxy S (که از سه مدل Galaxy S20 و S20 Plus و S20 Ultra تشکیل می‌شوند) و همینطور Galaxy Note (شامل دو مدل Galaxy Note20 و Note20 Ultra) می‌شوند. اما Ice Universe مدعی شده است که سامسونگ ممکن است مدل‌های لاین آپ سری Galaxy S و Galaxy Note را در آینده از لاین آپ گوشی‌های پرچمدار خود کنار بگذارد. برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر در این زمینه، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که در یک سری رشته توییت که در روز‌های جمعه و شنبه گذشته منتشر شده بودند، Ice Universe گفته است سامسونگ اکنون تمرکز خودش را به سمت گوشی‌های تاشو تغییر داده است. همانطور که این حساب کاربری توییتری در یکی از پست‌های اخیر خودش نیز اعلام کرده است،‌ “اگر فکر می‌کنید لاین آپ سری Galaxy S21 (که شاید هم S30 نام داشته باشند) به اندازه کافی قدرتمند نیستند، نباید غافلگیر شوید.” به عبارت دیگر، سامسونگ ممکن است از این به بعد گوشی‌های تاشوی Galaxy Z خود را به عنوان گوشی‌های پرچمدار جدید خود جا بیاندازد تا آخرین، پیشرفته‌ترین، قوی‌ترین و بهترین ویژگی را به عنوان گوشی‌های پرچمدار سامسونگ در اختیار کاربران و علاقه مندان به گوشی‌های هوشمند این شرکت قرار دهد.

همانطور که Ice Universe اشاره کرده است، “به زودی متوجه خواهید شد که مدل‌های رده بالای خانواده سری A گوشی‌های این شرکت ناپدید خواهند شد و Note20 شبیه به سری A به نظر خواهد رسید. نشانه‌هایی وجود دارد که سامسونگ می‌تواند سری‌های S/N را تضعیف کند و سری Z را به عنوان گوشی‌های پرچمدار تمام عیار خود در نظر بگیرد.” اگر واقعا سامسونگ چنین نگاهی به اوضاع کسب و کار خود داشته باشد، به زودی شاهد ایجاد تغییر و تحولات بزرگی در کسب و کار گوشی‌های هوشمند این شرکت خواهیم بود که می‌توانند تاثیرات جالبی بر روی دنیای واقعی داشته باشند. اولین تاثیر این کار می‌تواند این باشد که در صورت ایجاد شدن این تغییرات اساسی، دیگر باید از گوشی‌های تاشوی این شرکت انتظار داشته باشیم که اولین دستگاه‌های مجهز به فناوری‌های مدرن و جدید این شرکت در آینده باشند. در حالی که Galaxy Sها و Noteها دیگر “اولین” نخواهند بود.

گوشی‌های تاشو در حال حاضر به اندازه پرچمدارها و حتی گاها دو برابر آن‌ها قیمت دارند. بنابراین، از نظر کاهش یا تغییر پیدا کردن قیمت گوشی‌های پرچمدار در آینده، نباید منتظر چنین چیزی باشیم که قیمت آن‌ها کاهش پیدا کند. اما از سوی دیگر، اعمال این تغییرات اساسی جدید، می‌تواند منجر به کاهش پیدا کردن قیمت Galaxy Sها و Noteها شود. البته که، مجددا باید خاطر نشان کنم که همه‌ی این‌ها در حال حاضر یک سری حدس و گمانه زنی است که بر اساس این فرضیه جدیدی که Ice Universe از افکار سامسونگ درمورد آینده کسب و کار این شرکت به دست آورده، گفته می‌شوند. اما در صورتی که گزارش (یا بهتر است بگوییم حدس و گمانه زنی) Ice Universe از آینده کسب و کار گوشی‌های پرچمدار سامسونگ درست از آب در بیاید،‌ این شرکت تا به حال توانسته با جا انداختن گوشی‌های تاشوی خود در بازار موبایل، اعتماد به نفس کافی برای برداشتن قدم‌های بزرگ بعدی در کسب و کار خود را به دست بیاورد.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.