چگونه اینستاگرام خود را از حالت بلاک خارج کنیم؟

اگر این مقاله را می‌خوانید، احتمالاً اکانت اینستاگرام شما مسدود شده است و شما نمی‌توانید سایر کاربران را فالو کنید،  پست‌های آنها را لایک کنید یا برای آن‌ها کامنت بگذارید. اگر چنین است، هر زمان که می‌خواهید یکی از این اقدامات را انجام دهید پیام “اقدام مسدود شده” را مشاهده می‌کنید. بااین‌حال، آن کاملاً متفاوت از “سیستم تعلیق اینستاگرام” است که در آن نمی‌توانید وارد حساب خود شوید.

سؤال این است که چرا اینستاگرام  از انجام برخی اقدامات خاص در مواقع خاص توسط کاربران خود ممانعت می‌کند؟ چگونه می‌توانید ازاین ممنوعیت جلوگیری کنید؟ و چگونه حساب خود را از حالت مسدود خارج کنیم؟  اینجا ما به‌طور کامل در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد و به دو سؤال اصلی پاسخ خواهیم داد:

۱-چرا اینستاگرام یک حساب کاربری را مسدود می‌کند؟

۲- چگونه می‌توانید حساب اینستاگرام خود را از حالت مسدود بودن خارج کنید؟

ازاین‌رو، اگر با این مشکل روبرو شدید ، با آرادمگ همراه باشید.

چرا اینستاگرام یک حساب کاربری را مسدود می‌کند؟

اینستاگرام در بسیاری موارد سفت‌وسخت است. به‌خصوص هنگامی‌که معتقد است یک حساب کاربری اسپم شده است (یعنی ایجاد اطلاعات بی‌فایده، اذیت سایر کاربران یا حتی ایجاد حساب‌های جعلی). آن‌قدر سفت‌وسخت است که حتی حساب‌هایی را که شبیه اسپم‌ها هستند مسدود می‌کند. منظور ما از ممنوعیت محدود کردن دسترسی کاربر برای انجام کارهایی مانند “کامنت گذاشتن”، “لایک کردن” و “فالو کردن سایر کاربران” است. بنابراین قانون مهم در اینجا جلوگیری از فعالیت‌های زیاد برای به‌دست آوردن دنبال کنندگان جدید و ارسال پیام‌های زیاد است که ممکن است سایر کاربران را آزار دهد.

توجه داشته باشید که اینستاگرام به‌طور خودکار نقض‌کننده‌ها را مشاهده می‌کند. بنابراین، گاهی اوقات حساب شمارا برای یک اشتباه جزئی یا غیرعمدی مسدود می‌کند. بدترین قسمت این است که هیچ راهی برای کشف دلیل مسدود شدن اکانت شما وجود ندارد. اینستاگرام نه به کاربر هشدار می‌دهد و نه دلایل را برای کاربران خود توضیح می‌دهد.

بنابراین  همان‌طور که می‌بینید، یک اشتباه کوچک ممکن است منجر به ممنوعیت شما شود بدون اینکه دلیل آن را بدانید! اما نگران نباشید! در این مقاله، ما  در مورد دلایل مختلف مسدود شدن و همچنین راه‌های رفع بلاک بودن حساب شما صحبت خواهیم کرد.

دلایل مسدود کردن حساب کاربری توسط اینستاگرام چیست؟

پیام اعلام اکشن بلاک اینستاگرام action block

ابتدا نگاهی دقیق به دلایلی که اینستاگرام ممکن است شمارا مسدود کند، بکنیم. با خواندن این دلایل می‌توانید از مسدود شدن جلوگیری کنید و مطمئن باشید که دیگر هیچ مشکلی از این نوع  برای حساب شما رخ ندهد. اگر اکانت اینستاگرام شما قبلاً مسدود شده است، دلیل آن را پیدا کنید و به قسمت بعدی بروید تا اینستاگرام خود را از حالت مسدود خارج کنید.

۱- پست‌های کافی در حساب اینستاگرام خود داشته باشید

شاید اخیراً یک حساب کاربری ایجاد کرده‌اید، اما اکنون نمی‌توانید یک پست یا اظهارنظر در مورد آن را دوست داشته باشید. دلیل این امر این است که اینستاگرام شمارا یک کاربر جعلی قلمداد می‌کند زیرا هنوز هیچ پستی در حساب خود ندارید. بنابراین، حتماً تعدادی عکس را در پروفایل خود منتشر کنید. ۱۰ پست ممکن است برای شروع خوب باشد. در عوض، همه آنها را همزمان ارسال نکنید و آنها را یک به یک به‌مرور زمان ارسال کنید.

۲- اطلاعات حساب خود را تکمیل کنید

هنوز اطلاعات پروفایل خود را تکمیل نکرده‌اید؟ آیا حساب شما عکس پروفایل یا بیوگرافی ندارد؟ در این صورت، اینستاگرام ممکن است حساب شمارا به‌عنوان کاربر جعلی در نظر بگیرد و آن را مسدود کند. برای اینکه حساب کاربری اینستاگرام شما در اسرع وقت باز شود، باید اطلاعات موجود در پروفایل خود را تکمیل کنید.

۳- پست‌های خیلی زیاد را در یک زمان منتشر نکنید

آیا پیاپی پست ارسال می‌کنید؟ بنابراین، این ممکن است دلیل مسدود شدن شما باشد. اینستاگرام حساب‌هایی را که تعداد بسیار زیادی پست را در زمان محدود منتشر می‌کنند به‌عنوان اسپم کننده در نظر می‌گیرد و ممکن است آنها را مسدود کنند. یک راه‌حل ساده این است که برنامه‌ای داشته باشید و از ارسال بیش‌ازحد خودداری کنید!

۴- پست‌های زیادی را در یک زمان معین لایک نکنید

لاک کردن  بیش‌ازحد بسیاری از پست‌های اینستاگرام ممکن است منجر به مسدود شدن اینستاگرام شود. اینستاگرام آن را به‌عنوان یک اسپم در نظر می‌گیرد زیرا برخی از افراد دوست دارند هرچه بیشتر پست بگذارند تا مردم به آنها توجه کنند. طبق قوانین اینستاگرام، شما مجاز هستید حداکثر در یک ساعت ۳۵۰ عکس و فیلم را لایک کنید. ما به‌شدت توصیه می‌کنیم این قانون را رعایت کنید.

۵- دنبال کردن تعداد زیاد حساب منجر به مسدود شدن می‌شود

فالو کردن  اکانت های زیاد به‌عنوان فعالیت اسپم در نظر گرفته می‌شود و اینستاگرام شمارا به‌عنوان اسپم در نظر می‌گیرد. اگر اخیراً افراد زیادی را فالو کرده‌اید، ممکن است این دلیل مسدود شدن باشد. ازاین‌پس بیش از ۲۰ نفر را در یک ساعت فالو نکنید. همچنین توجه داشته باشید که می‌توانید حداکثر ۷۵۰۰ نفر را فالو کنید؛ بنابراین، عجله‌ای برای دنبال کردن کاربران دیگر نداشته باشید

۶- محتوای تکراری

اگر از پست‌های  ، ایموجی ها و کامنت های تکراری استفاده می‌کنید ، اینستاگرام به‌محض فهمیدن شمارا مسدود می‌کند و به شما امکان ارسال یا اظهارنظر نمی‌دهد؛ اما تا کی؟ هیچ‌کس نمی‌داند!

طبق گفته سایر کاربرانی که تجربه مشابهی داشته‌اند، اگر پیام “فعالیت مسدود شده” را دریافت کرده باشید، ممکن است اینستاگرام شمارا برای چند ساعت تا حتی دو هفته مسدود کند.

۷- بارها و بارها سایر کاربران را “منشن (mention)” نکنید

دلیل دیگری که ممکن است باعث مسدود شدن اینستاگرام شود بارها منشن کردن سایر کاربران است. سایر کاربران را در پست‌ها و نظرات خود زیاد منشن نکنید. بازهم، این‌یک مشکل تکرار و استفاده بیش‌ازحد است. این امر به‌ویژه هنگامی مهم است که شما به افرادی که در لیست “دنبال کنندگان” شما نیستند، اشاره‌کنید. اگر می‌خواهید حساب خود را ایمن نگه‌دارید ، از انجام این کار تا حد ممکن خودداری کنید.

۸- از ربات‌های اینستاگرام به‌درستی استفاده کنید

ربات فالو و آنفالو و پست گذار

شما احتمالاً می‌دانید که ربات‌هایی وجود دارند که کاربران دیگر را فالو می‌کنند،  پست‌های کاربران دیگر را لایک می‌کنند و به نمایندگی از حساب شما کامنت هایی را برای آنها می‌گذارند. به‌عنوان مثال، یکی از این رباتها، ربات Instamber  برای افزایش تعداد دنبال کنندگان است. اگرچه این ربات‌ها در افزایش تعداد دنبال کنندگان شما بسیار مؤثر هستند، بهتر است از آنها به‌درستی استفاده کنید. شما باید در استفاده از آنها احتیاط کنید.

برای اینکه مطمئن باشید اینستاگرام شمارا به دلیل استفاده از رباتها مسدود نمی‌کند، باید به دو نکته توجه کنید. اول، هنگامی‌که شما یک ربات را اجرا می‌کنید، فعالیت‌های خود را محدود کنید (برای مثال ، ۱۵ یا ۲۰ لایک برای یک زمان معین خوب به نظر می‌رسد). ثانیاً، یک ربات را انتخاب کنید که کارهای مختلفی مانند یک شخص واقعی انجام دهد. این دو ویژگی در ربات Instamber در نظر گرفته‌شده است.

۹- به قوانین اینستاگرام توجه کنید

نادیده گرفتن قوانین اینستاگرام دلیل دیگری برای مسدود شدن است. راهنمای اینستاگرام را بخوانید تا مطمئن شوید که فعالیت‌های شما خلاف قوانین آنها نیست.

چه‌کاری می‌توانید انجام دهید تا حساب خود را از حالت مسدود خارج کنید؟

هنگامی‌که اینستاگرام شمارا مسدود می‌کند، برای انسداد حساب کاربری خود ۳ ساعت تا ۴ هفته زمان لازم است. بله، خیلی طولانی است، بنابراین برای جلوگیری از مسدود شدن، قوانین فوق را رعایت کنید. اما ، چگونه می‌توانید روند رفع مسدود بودن حساب کاربری خود را سریعتر انجام دهید؟ برای این کار، باید یک درخواست به اینستاگرام ارسال کنید تا دوباره حساب شمارا بررسی کنید. چطور؟ در زیر می‌خواهیم روشهایی برای ارتباط با اینستاگرام ارائه دهیم.

۱- هنگامی‌که پیام “فعالیت مسدود شده است” را مشاهده می‌کنید، یک درخواست ارسال کنید

همانطور که گفتیم، اگر پیامی را با عنوان “فعالیت مسدود شده” دریافت کنید، به این معنی است که حساب شما مسدود شده است. وقتی این را مشاهده کردید، برای نوشتن درباره این اشتباه به اینستاگرام ، “به ما بگویید” را فشار دهید. اینستاگرام پس از فشردن “به ما بگویید” احتمالاً از طریق ایمیل از شما می‌خواهد که اطلاعات امنیتی را تکمیل کند و سپس از شما می‌خواهد که عکس شخصی خود را ارسال کنید تا مطمئن شوید کاربر واقعی هستید. بعد از ارسال عکس به اینستاگرام، حساب شما بعد از چند روز فعال می‌شود.

۲-درخواست رفع انسداد را از طریق تنظیمات اینستاگرام صادر کنید

دکمه “گزینه” یا “تنظیم” را در پروفایل اینستاگرام خود فشار دهید (آیکون در گوشه سمت راست بالای صفحه)، سپس به پایین بروید و “گزارش یک مشکل” را فشار دهید. در اینجا می‌توانید مشکلات مختلفی را به اینستاگرام گزارش دهید. از گزینه‌های موجود، “بعضی چیزها کار نمی‌کنند” را فشار دهید. اکنون فرم را با یک درخواست رفع انسداد پرکنید ، ذکر کنید که شما یک شخص واقعی هستید و “ارسال” را فشار دهید

روش‌های دیگر برای جلوگیری از انسداد حساب کاربری خود

۱- بیو(پروفایل) اینستاگرام خود را ویرایش کنید

۲- اینستاگرام را بر روی تلفن همراه خود حذف و نصب مجدد کنید. توجه داشته باشید که قبل از حذف اینستاگرام، باید از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

۳- و سرانجام، ایمن‌ترین راه صبور بودن است. اینستاگرام خودش بعد از مدتی شما را از حالت انسداد خارج می‌کند.

ما تمام موقعیت‌هایی را که می‌تواند منجر به مسدود شدن اینستاگرام شود، لیست کردیم و همچنین راه حل‌هایی ارائه دادیم تا بتوانید حساب اینستاگرام خود را رفع انسداد کنید. امیدواریم که آنها برایتان مفید بوده باشند. لطفاً به ما اطلاع دهید که آیا این مقاله برای شما مفید بوده است یا سؤالات دیگر خود را درباره ممنوعیت اینستاگرام در بخش نظرات بنویسید.