آیفون ۱۲ مینی می‌تواند مدل ۴G این سری باشد

iPhone 12
iPhone 12

به لطف مشخصات و اطلاعات بسیار زیادی که از گوشی‌های هوشمند بعدی شرکت اپل منتشر شده است، اکنون می‌دانیم که از لاین آپ سری iPhone 12 چه انتظاراتی باید داشته باشیم. وجود اولین چیپست ۵ نانومتری برای گوشی‌های موبایل به اسم Apple A14، قابلیت اتصال به فناوری شبکه ۵G و همینطور پنل‌های نمایشگر OLED جزو مشخصات یکسان و برابری هستند که انتظار داریم در هر چهار مدل احتمالی در این لاین آپ وجود داشته باشند. علیرغم این که این چهار گوشی پیش رو دارای چهار مدل مختلف هستند، انتظار داریم در سه سایز راهی بازار شوند که شامل یک مدل ۵.۴ اینچی، دو مدل ۶.۱ اینچی به همراه یک مدل ۶.۷ اینچی به عنوان مدل پرچمدار و رده بالای این سری خواهند شد. بر اساس گزارش‌هایی که تا به حال از این چهار مدل منتشر شده است، مدل ۵.۴ اینچی این لاین آپ احتمالا با نام آیفون ۱۲ مینی راهی بازار خواهد شد تا از مدل‌های دیگر این سری بیشتر متمایز باشد. اکنون شایعه‌های جدیدی به گوش می‌رسد که ادعا می‌کنند آیفون ۱۲ مینی همان مدل ۴G این سری خواهد بود که شایعه‌ها تا به حال به آن اشاره می‌کردند. با آرادمگ همراه باشید.

گزارش‌های اولیه درمورد این سری که مدتی قبل منتشر شده بودند، نشان می‌دادند که مدل میان رده یا پایه‌ی سری iPhone 12 (با نام احتمالی آیفون ۱۲ مینی جدید) می‌تواند با قیمت پایه کم‌تری نسبت به آیفون ۱۱ در سال گذشته راهی بازار شود. آن برچسب قیمت ۶۴۹ دلاری برای مدل پایه این سری، اکنون بیشتر شبیه به یک رویای دست نیافتنی است اما اگر گزارش جدیدی که توسط CNN منتشر شده است را بتوان باور کرد و با آن به یک امیدواری دست پیدا کرد، هنوز هم شانس این که شروع قیمت این لاین آپ برای بهای پرداختی مدل پایه این سری افزایش چشمگیری نسبت به نسل قبل پیدا نکند، وجود دارد. در حقیقت، اکنون ماجرا از این قرار است که CNN توانسته به یک سری از تحلیلگران Wall Street دسترسی پیدا کند و آن‌ها هم پیش بینی‌های خود برای مدل‌های جدید در این لاین آپ را انجام داده‌اند.

DA Davidson، تحلیلگر Tom Forte،‌ باور دارد که مدل پایه سری iPhone 12 که گزارش‌های اخیر نشان می‌دهند ممکن است با نام آیفون ۱۲ مینی عرضه شود، به احتمال زیاد همان مدل ۴G این سری خواهد بود که شایعه وجود آن مدت زمان زیادی است که شنیده می‌شود. البته، این با اغلب گزارش‌ها و شایعه‌های دیگر که اشاره می‌کردند اپل یک نسخه ۴G LTE در اوایل سال آینده میلادی عرضه می‌کند، کاملا متضاد است. به هر حال، اگر آیفون ۱۲ مینی قطعا همان مدل ۴G این لاین آپ باشد منطقی است که فرض کنیم قیمت پایه آن نسبت به iPhone 11 در سال گذشته که از ۶۹۹ دلار آغاز می‌شد، کم‌تر باشد. البته، این پیش بینی ما را به یاد یک پیش بینی دیگر می‌اندازد که توسط تحلیلگر Rosenblatt مطرح شده بود و ادعا می‌کرد اپل ممکن است در پاییز امسال درمجموع شش مدل در سری iPhone 12 عرضه کند که شامل ۲ مدل ۴G LTE خواهند شد. اما این گمانه زنی در حال حاضر کم‌ترین احتمال را دارد. Wamsi Mohan، تحلیلگر Bank of America، فکر می‌کند قیمت رده بالاترین مدل در این سری که به احتمال زیاد iPhone 12 Pro Max نام خواهد داشت می‌تواند نزدیک به ۱۰۰ دلار بالاتر برود و این احتمالا اشاره به هزینه‌ی اضافه کردن ابزار و لوازم سخت افزاری مورد نیاز برای millimeter-wave 5G می‌کند. به طور خلاصه، در حال حاضر انتظار می‌رود که فقط همین مدل یعنی iPhone 12 Pro Max قابلیت پشتیبانی کردن از سریع‌ترین شبکه‌های اتصال ۵G در اختیار داشته باشد و بقیه‌ی مدل‌های این سری احتمالا دارای sub-6 GHz خواهد بود. علاوه بر این، وی به ما یادآوری کرد که:

قیمت، همیشه بزرگ‌ترین ابهام درمورد محصولات اپل است.

اما درمورد مدل‌های پایین رده‌تر سری iPhone 12 نیز نظرات ضد و نقیض زیادی وجود دارد. اغلب تحلیلگران درمورد این موضوع باور دارند که اپل قیمت گوشی‌های هوشمند سری iPhone 12 را در حوالی مدل‌های آیفون ۱۱ که سال گذشته عرضه کرده بود، حفظ خواهد کرد. اما از سوی دیگر Forte فکر نمی‌کند که شرکت اپل نیازی به انجام دادن چنین کاری داشته باشد. زیرا این شرکت اکنون گوشی هوشمند جدیدی به اسم iPhone SE ۲۰۲۰ در لاین آپ محصولات و گوشی‌های هوشمند خودش دارد که قیمت آن از ۳۹۹ دلار آغاز می‌شود و قیمت آن برای مدل ۲۵۶ گیگابایتی آن تا ۵۴۹ دلار نیز می‌تواند افزایش پیدا کند. این تئوری توسط یکی از کاربران شبکه اجتماعی توییتر با نام کاربری MauriQHD که اطلاعات گوشی‌های پیش رو را قبل از معرفی و عرضه رسمی آن‌ها فاش می‌کند نیز پشتیبانی و حمایت می‌شود. اما وی اضافه کرده است که قیمت این لاین آپ بسته به فاکتورهای مختلف متفاوت خواهد بود. این موضوع احتمال بسیار زیادی دارد زیرا در هر حال، این مدل‌های پیش رو به احتمال بسیار زیاد قیمت بیشتری نسبت به مدل‌های سال قبل خواهند داشت که بخش اعظم آن به خاطر وجود فناوری اتصالات ۵G و پنل‌های OLED در آن‌ها است.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.