هدفون بی سیم SoundFlow که از طریق قاب گوشی شارژ می شود

مدتی است که هدفون بی سیم گوشی موبایل از طریق شرکت اپل معرفی شده و ما را از باز کردن گره های سیم هدفون بی نیاز کرده است. اما این هدفون ها خود دارای مشکلاتی هستند که از دست دادن ناگهانی شارژ و نیاز داشتن به شارژر برای شارژ شدن تعدادی از آن ها است. تکنولوژی جدید هدفون بی سیم SoundFlow که توسط شرکت Ascape ارائه شده است، می تواند این مشکلات را حل کند. این تکنولوژی دارای قابی است که می تواند هر دو هدفون را درون خود جا داده و همیشه آن را شارژ کند.

AirPod های شرکت اپل کارایی فوق العاده ای دارند، اما یکی از مشکلاتشان، بزرگ بودن اندازه و آویزان بودن آن ها از گوش است؛ در صورتی که هدفون های SoundFlow کوچک تر بوده و به راحتی درون گوش جای می گیرد. اندازه این هدفون ها تنها x 17 x 16.527 میلی متر است و به راحتی درون منحنی گوش قرار می گیرد.


در ویدیوهای تبلیغاتی همیشه نشان داده می شد که هدفون های بی سیم، از گوش نمی افتد و امکان گم شدن آن ها وجود ندارد. اما این امکان خارج از این پکیج های تبلیغاتی وجود دارد. برای این منظور SoundFlow سیستم ردیابی دارد که در صورت مفقود شدن هر یک از هدفون ها، شما را آگاه خواهد کرد.

این سیستم توسط برنامه ای که روی گوشی شما نصب می شود، کار می کند و تا فاصله ۴۵۷ متری را تحت پوش قرار داده و می تواند ردیابی کند.

SoundFlow طوری طراحی شده است که صدا را با بالاترین کیفیت، طول موج و وضوح ارسال می کند. این هدفون صدا را از طریق یک غشاء گرافنی عبور داده و به گوش می رساند. این شرکت اداعا می کند که هدفون ها با هر بار شارژ تا ۸ ساعت قابل استفاده خواهد بود و در کمتر از نیم ساعت به طور کامل شارژ می شود.

برای شارژ کردن این هدفون، تنها کافی است که آن ها را در بالای قاب طراحی شده SoundFlow قرار دهیم. این قاب ها در مدل های مختلفی طراحی شده که نشان دهنده قابلیت استفاده از آن ها برای اکثریت گوشی های هوشمند جدید است. این شرکت هدفون های خود را برای گوشی های هوشمند شرکت اپل، سامسونگ و گوگل طراحی کرده که ظرفیت باتری آن ها بین ۲۶۰۰ تا ۳۷۵۰ میلی آمپر ساعت می باشد.

قاب SoundFlow طوری طراحی شده است که نه تنها می تواند هدفون ها درون خود جای داده و آن ها را شارژ کند، بلکه به عنوان یک قاب محکم برای حفاظت از گوشی موبایل نیز بکار می رود. همچنین این قاب قابلیت اتصال توسط USB-C و یا صفحه شارژ بی سیم را نیز دارد.


اما این هدفون ها بدون قاب نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که نیازی به قاب آن نداشته باشید، می توانید از یک PowerDock با باتری ۱۰۰۰ میلی آمپر ساعتی استفاده نمایید. PowerDock می تواند این هدفون ها را برای ۶ بار استفاده بدون نیاز به شارژر، شارژ کند.

این تکنولوژی در حال حاضر به تولید انبوه نرسیده و خبرها حاکی از آن است که تا سال ۲۰۱۹ وارد بازار می شود. برنامه های مالی این شرکت طوری طراحی شده تا قیمت این هدفون به همراه قاب گوشی و PowerDock تا ۹۹ دلار به فروش برسد.

ویژگی های هدفون بی سیم SoundFlow

علاوه بر ویژگی های ذکر شده، این هدفون می تواند به طور موثری نویز محیط را حذف کند و صدایی واضح را به گوش شما برساند. این هدفون همچنین ضد آب و ضد گرد و غبار است و باعث می شود به راحتی در هنگام ورزش کردن و در هر محیطی بتوانید از آن استفاده نمایید. همچنین از طراحی دو قفلی برای محکم شدن درون حفره گوش استفاده شده تا جایی که احتمال افتادن آن از گوش ها به حداقل برسد. از دیگر قابلیت های این هدفون ها، مجهز بودن آن به تکنولوژی شارژ سریع برای شارژ شدن است. امکان اتصال به بلوتوث نیز در SoundFlow طراحی شده است.