Xiaomi Mi 10i و Redmi Note 9 Power در راه هستند

Redmi note 9
Redmi note 9

همانطور که قطعا به خاطر می‌آورید، شرکت شیائومی در ماه مارس گذشته سه مدل در لاین آپ سری Redmi Note ۹ رونمایی و معرفی کرده بود که چند روز قبل سه مدل جدید دیگر هم از این لاین آپ برای عرضه در کشور چین به جمع آن‌ها ملحق شدند.

همانطور که اشاره کردیم، سه مدل جدیدی که چند روز قبل در لاین آپ سری Redmi Note ۹ معرفی و عرضه شده بودند، برای انتشار در کشور چین در نظر گرفته شده بودند. و یا حداقل این چیزی است که ما در ابتدا فکر می‌کردیم. ظاهرا به نظر می‌رسد که این شرکت غول پیکر چینیِ سازنده و تولید کننده گوشی‌های موبایل هوشمند قصد دارد این سه مدل جدیدی که اخیرا از لاین آپ سری Redmi Note ۹ برای عرضه در کشور چین در نظر گرفته بود و رونمایی کرده بود را به صورت آنلاین در غالب چند گوشی جدید با اسم‌های جدید و متفاوت راهی بازار کند. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع و آگاهی پیدا کردن از چند و چون این ماجرا به طور دقیق، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

در واقع، اکنون ماجرا از این قرار است که بر اساس دو لیست جدیدی که در Google Play Console منتشر و مشاهده شده است، دو گوشی هوشمند جدید دیگر به اسم Xiaomi Mi 10i به همراه Xiaomi Redmi Note ۹ Power نیز علاوه بر سه مدل جدیدی که چند روز پیش توسط شرکت شیائومی رونمایی و معرفی شده بودند، در راه هستند. اما موضوع قابل توجه و بسیار مهمی که در این میان وجود دارد، این است که اگر دقت کنید، شماره مدل و کدهای آن‌ها مشابه و یکسان با گوشی‌های هوشمند جدید Redmi Note ۹ Pro 5G و همینطور Redmi Note ۹ ۴G است که اخیرا توسط شرکت شیائومی رونمایی و معرفی شده است.

کاملا واضح و روشن است که شرکت شیائومی نمی‌تواند گوشی هوشمند Xiaomi Redmi Note ۹ ۴G را مجددا با همین اسم یک بار دیگر نیز رونمایی و معرفی کند زیرا یک دستگاه دیگر با همین اسم نیز در حال حاضر وجود دارد که ظاهرا با استقبال خوبی هم مواجه شده است و در حال تجربه کردن فروش بالایی است. در حال حاضر حدس و گمانه زنی‌ها حاکی از این است که این دستگاه با پسوند Power شانس زیادی برای عرضه شدن در بازار دارد و ما برای این امر، تنها یک دلیل داریم که کاملا هم منطقی و در عین حال ساده به نظر می‌رسد. این دستگاه، اولین گوشی هوشمند شرکت شیائومی تحت برند Redmi به شمار می‌رود که از یک باتری ۶ هزار میلی آمپر ساعتی برای فراهم کردن انرژی و نیروی مورد نیاز این گوشی استفاده خواهد کرد که علاوه بر این، پشتیبانی از شارژ سریع با قدرت ۱۸ وات نیز به ارمغان خواهد آورد و قابلیت پشتیبانی از شارژ معکوس سیمی با قدرت ۲.۵ وات نیز به همراه خواهد داشت. با توجه به این موضوع، Xiaomi Mi 10i نیز می‌تواند مدل تغییر نام یافته برای Redmi Note ۹ Pro 5G باشد که برای عرضه در نقاط دیگر دنیا در نظر گرفته شده است. و شیائومی قصد دارد آن را به صورت جهانی هم عرضه کند.

این بخش از شرکت شیائومی مسئولیت نام گذاری و انتخاب کردن اسم گوشی‌های موبایل هوشمند این شرکت را برعهده دارد و ظاهرا به نظر می‌رسد که اکنون کاملا از مسیر خودش منحرف شده است. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی گوشی از شرکت شیائومی با اسم Redmi ۹ و Redmi Note ۹ در بازار وجود دارد که تعداد زیادی از آن‌ها یک مدل هستند که فقط با اسم‌های متفاوت در بازارهای مختلفی در سراسر دنیا عرضه شده‌اند. با توجه به این موضوع، بهتر است امیدوار باشیم که Xiaomi Mi 10i و Redmi Note ۹ Power که به عنوان اسم‌های جدیدی برای گوشی‌های هوشمند پیش روی شرکت شیائومی مطرح شده‌اند، تشخیص دادن مدل‌های مختلف گوشی‌های این شرکت را برای مشتریان و فروشندگان بیشتر از این سخت نکنند. زیرا در نهایت، هیچ کس یک مشتری عصبانی و گیج شده را دوست ندارد که به خاطر وجود این همه اسم گیج و گم راه کننده گوشی دیگری را اشتباهی خریداری کند.

  

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.