گزارش مالی شیائومی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ منتشر شد

شرکت بزرگ چینی شیائومی اخیرا نتایج مالی خود از سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی را در غالب یک گزارش به انتشار رسانده است که به طور کلی، آمار و ارقام بزرگ و درخشانی را علیرغم شرایط سختی که در طی این دوره بر بازار حاکم بود، نشان می‌دهد.

به طور کلی، گزارش مالی اخیر شرکت شیائومی از سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی نشان می‌دهد که درآمد کلی این شرکت در مقایسه با سال گذشته (علیرغم وضعیت بد بازار در دوران اپیدمی ویروس کرونا) با ۱۳.۶ درصد رشد به ۴۹.۷ میلیارد یوان رسیده است که تمام تخمین‌هایی که پیش از این توسط تحلیلگران مختلف زده شده بود را بر هم زده است. از طرفی دیگر، با وجود افزایش چشمگیر هزینه‌های تحقیق و توسعه، سود ناخالص این شرکت از فروش محصولات الکترونیک مختلف آن‌ها با یک رشد قابل توجه و چشمگیر، ۴۴.۹ درصد افزایش داشته است و به ۷.۵۶ ملیارد یوان رسیده است که نشان از رشد ۱۳.۴ درصدی و ۱.۹ میلیارد یوانی نسبت به سال گذشته می‌دهد. در هر صورت، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات و جزئیات تکمیلی بیشتر در رابطه با این موضوع، همچنان در ادامه این مطلب نیز با آرادمگ همراه باشید.

جالب است که بدانید ۶۰ درصد از درآمد کل این شرکت از طریق فروش گوشی‌های هوشمند آن‌ها به دست آمده است که ۳۰.۳ میلیون یوان برای شرکت بزرگ شیائومی درآمد به همراه آورده است. این رقم نشان می‌دهد که درآمد این شرکت در این بخش، ۱۲.۳ درصد افزایش پیدا کرده است. علاوه بر این، فروش گوشی‌های این شرکت در طی این مدت ۲۹.۲ میلیون دستگاه بوده است که نسبت به سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ میلادی باز هم کمی افزایش پیدا کرده است. با توجه به این موضوع، تحلیلگران موسسه Canalys شرکت بزرگ چینی شیائومی را در رتبه‌ی چهارم پرفروش‌ترین برندها در صنعت گوشی‌های موبایل قرار داده اند که ۱۱.۱ درصد از کل سهم بازار گوشی‌های موبایل را به خودش اختصاص داده است.

شیائومی در گزارش مالی اخیر خود، استراتژی استفاده از اسم دو برند مختلف در این صنعت را یک موفقیت بزرگ و عظیم توصیف کرده است. جالب است که بدانید گوشی‌های Mi 10 به همراه Mi 10 Pro از این شرکت به تنهایی روی هم رفته، بیش از ۱ میلیون دستگاه در فاصله ماه‌های فوریه تا مارس ۲۰۲۰ میلادی فروش داشته‌اند. در عین حال برادر کوچک‌تر آن‌ها یعنی گوشی هوشمند Redmi Note 8 نیز طبق آمار و ارقام رسمی یکی از پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند بازار در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ میلادی در کل دنیا بوده است.

افزایش ۷.۲ درصدی قیمت متوسط فروش در محصولات شرکت شیائومی در مقایسه با سال گذشته نشان می‌دهد که گوشی‌های رده بالا و پرچمدار این شرکت با استقبال بسیار خوبی توسط مردم مواجه بوده‌اند و عملکرد بسیار خوبی هم در بازار گوشی‌های موبایل هوشمند از خودشان به جای گذاشته‌اند. علاوه بر این، شرکت شیائومی در گزارش مالی اخیر خودش اعلام کرده است که گوشی‌های ۵G آن‌ها ۲۵.۹ درصد از کل سهم گوشی‌های ۵G بازار کشور چین را به خودشان اختصاص داده‌اند که نشان از محبوبیت بسیار زیاد محصولات این شرکت در کشور چین دارد.

از طرفی دیگر، محصولات خانگی و سبک زندگی شرکت شیائومی هم ۱۳ میلیارد یوان برای این شرکت در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ درآمد به همراه داشته‌اند که نشان از رشد ۷.۸ درصدی این رقم نسبت به سال گذشته می‌دهد. شرکت شیائومی در گزارش مالی اخیر خود ادعا می‌کند که پلتفرم loT این شرکت با در اختیار داشتن ۲۵۲ میلیون دستگاهِ آنلاین، بزرگ‌ترین پلتفرم دنیا در این زمینه به شمار می‌رود (که گوشی‌های هوشمند و لپتاپ‌های این شرکت را شامل نمی‌شود). علاوه بر این، محاسبات این شرکت نشان می‌دهند که تعداد طرفداران پروپاقرص و متعصب این شرکت نیز در حال افزایش پیدا کردن است به طوری که در حال حاضر ۴.۶ میلیون کاربر در سراسر دنیا وجود دارد که پنج یا حتی تعداد بیشتری از گجت‌های loT شیائومی را در اختیار دارند.

شیائومی یکی از اولین شرکت‌هایی بود که برای مبارزه بر علیه بیماری COVID-19 اقدام کرد. گزارش‌هایی که در این زمینه وجود دارد، حاکی از این است که این شرکت به ۳۰ بیمارستان در استان Hubei کشور چین تجهیزات پزشکی اهداء کرده است. علاوه بر این، در ادامه‌ی اهداء تجهیزات پزشکی مختلف، آن‌ها تعداد زیادی PPE و ونتیلاتور به ۳۰ کشور مختلف در سراسر دنیا اهداء کرده‌اند.

عرفان رحیمی صادق
علاقه‌مند به دنیای گیم و ماجراجویی با DualShock 4 در این هنر. بله هنر. به نظر من گیم یک هنر بزرگ است و هر بازی یک اثر هنری. گیم می‌تواند شما را در هر دنیایی که دوست دارید، قرار دهد.